Windows XP Açılırken Beyaz Çizgi Sorunu

yigit533

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar bugün 18 yıllık bilgisayarıma format atıp XP yüklemek istedim. Formatta sıkıntı çıkmadı fakat PC her açılışta XP logosu gelmeden beyaz bir çizgi beliriyor, bu çizgi dolunca XP logosu geliyor ve PC açılıyor.Bu sorun daha önce yoktu format atıp XP yükleyince oldu. Ayrıca kötü olan tarafı PC'nin açılmasının 20 dakikayı bulması (Abartmıyorum).
Sistem:
  • 2 GB RAM
  • 1 GB ekran kartı
  • İntel Pentium D işlemci
1529522066905.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim fikrim format hatalı atılmış olabilir yada benim daha önceden başıma gelen eskiyen HDD formatlama işlemi sırasında bozulmuş olabilir. 30 dk gibi bir sürede açar olmuştu benimde.

O çizgi normal. Eski sistemlerde o çizgi hep çıkar. Boot yaptığını gösteriyor. Sisteminiz ne kadar zayıf da olsa xp yüklenmez. O sisteme x86 windows 10 yüklesen (min. sistem gereksinimlerini karşılıyorsa) windows xp den çok daha performanslı çalışır. Windows 10 kurtarmıyorsa linux veya android kur daha faydalı olur.

18 yıllık PC mi ?o_O Ayrıca sonradan takviye yapılmadıysa nasıl 2 GB bellek, 1 GB ekran kartı oluyor? O tarihlerde çıkan PC'ler 128 MB bellek, 64 MB ekran kartlı oluyor.

Bu arada o 1 GHz olayı yalan arkadaşımda amd radeon x3500+ var (zamanının en iyi tek çekirdekli ve 0.6GHz ekstradan sıkıntı çıkarmadan overclocklanan bir işlemcidir kendisi). O overclocksuz kullanıyor ekran kartı olarak x1550 var 2 gb ram var windows 10 pro 32 bit deli gibi kasıyordu.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı