Windows XP neden kötüdür?

485258

Decipat
Uzun süre önce severek kullandığım işletim sistemi Windows XP cidden kötüymüş bunu anladım. USB'ye yazıp kurdum(Technopat linkinden). Biraz kullandım ve çok kötü bir deneyim yaşadığimı belirtmeliyim. Öncelikle driver diye bir şey yok. Bakın hadi ekran kartı driverıni anladım bulamadın ama bari Ethernet driverinı bulda internetten driver yükleyelim. İki saat uğraşıp tüm driverları kurduğunuz zaman ise saçma sapan donma problemi ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Windows 8.1 de Full akıcı çalisan bilgisayarım Windows XP de Google açınca bile kasmaya başladı. Neyse Steam kurayım oyun testi yapayım dedim Steam kurulmuyordu. Her şey zamanında guzelmiş cidden. Güvenlikten bahsetmiyorum bile. Size tavsiyem en kötü Windows 7 kurun. Sisteminiz yetiyorsa Windows 11'den şaşmayın.

Uzun süre önce severek kullandığım işletim sistemi Windows XP cidden kötüymüş bunu anladım. USB'ye yazıp kurdum(Technopat linkinden). Biraz kullandım ve çok kötü bir deneyim yaşadığimı belirtmeliyim. Öncelikle driver diye bir şey yok. Bakın hadi ekran kartı driverıni anladım bulamadın ama bari Ethernet driverinı bulda internetten driver yükleyelim. İki saat uğraşıp tüm driverları kurduğunuz zaman ise saçma sapan donma problemi ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Windows 8.1 de Full akıcı çalisan bilgisayarım Windows XP de Google açınca bile kasmaya başladı. Neyse Steam kurayım oyun testi yapayım dedim Steam kurulmuyordu. Her şey zamanında guzelmiş cidden. Güvenlikten bahsetmiyorum bile. Size tavsiyem en kötü Windows 7 kurun. Sisteminiz yetiyorsa Windows 11'den şaşmayın.

Windows 11 ne zaman XP ne zaman çıktı ona göre karşılaştırın derim.

Sebebi aslında basit Windows XP sade olması sebebiyle performans veriyordu ve artık hiçbir güncelleme almıyor. Yıllar önce desteği sona ermiş. Zamanın en iyi işletim sistemidir.
Hocam benim bilgisayarda rezalet bir performans verdi. Hiç performanslı oldugunu düşunmüyorum

Windows 11 ne zaman XP ne zaman çıktı ona göre karşılaştırın derim.
Windows Xp ile windows 11 karşılaştırmak amacım değil zaten. Amacım windows xp nin övüldüğü gibi iyi bir işletim sistemi olmadığını söylemek

Hocam benim bilgisayarda rezalet bir performans verdi. Hiç performanslı oldugunu düşunmüyorum.

Windows XP ile Windows 11 karşılaştırmak amacım değil zaten. Amacım Windows XP'nin övüldüğü gibi iyi bir işletim sistemi olmadığını söylemek.

Zamanına göre bence iyiydi yakın zamanda Windows XP kullandım eski sistemlerde hafif bir antivirüs ile hala kullanılabilir.

Windows XP zamanın en iyisiydi hiçbir güncelleme senelerdir gelmiyor ve zaten günümüz cihazlarına adapte edilmiş değil performans olarak cidden iyi bir işletim sistemiydi zamanında.

Hocam Windows XP yani çok eski bir işletim sistemi bunda Steam'i Google'i falan test edip hız beklemeniz biraz saçma olmuş bug lar sorunlar olabilir bunlar çok normal performans için tasarlanmadı zaten bilgisayarı açıyirdu az çok insanların işini görüyordu o kadar o zamanlar performans falan yoktu ki, taa nerdeyse internerin ilk çağları, XP çıktığında Google 1dk da aciliyorsa bu normal bir hızdı çünkü daha hızlısını kimse bilmiyordu.

Ne kadar komik bir yazı 😂. Desteği bitmiş bir işletim sisteminde güncel driverler felan mı bekliyordun ?

Geri
Yukarı