Windows'ta harfler ve rakamlardan oluşan dosyalar

GeraltOfRiva

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarı 1.5 yıl önce aldığım zamanlar torrent oyunun ne pis bir bela olduğunu bilmezdim. Beleşi varken para vermeye ne gerek var derdim. Haliyle bu torrent bende bir çılgınlık oluşturmuştu. Bilgisayar açıkken sürekli altta oyun inerdi torrentte. Bilgisayarda da bi nod32 bir de USB disk Security vardı antivirus olarak.

Neyse ben bir gün bilgisayara bi oturdum baktım 80 GB falan oyun kendiliğinden silinmiş(GTA 5 ve 2-3 oyun daha). Oyunlar C'de kuruluydu ve işin ilginci bazı oyunlar silinmiş bazıları silinmemişti. Bu olay beni bayağı şaşırttı. Neyse ben bu olaydan birkaç ay sonra torrent'e de tövbe ettim zaten :D

Neyse günümüze dönelim: Oyunlarımı hep Steam'den oynuyorum ama sadece GTA 5 ve MC'nin torrent'ini silmemiştim (bu arada Steam oyunları ve GTA 5'i d'ye taşıdım) dolayısıyla sadece 2 oyun vardı. Torrent olan. 2-3 gün önce tüm oyunlarımı sildim Steam falan ne varsa hepsini kaldırdım. Bugün d'de bana ait olmayan bir dosya gördüm. Klasörün adı banka şifresi gibi anlamsız harfler ve sayılardan oluşuyordu: 5ab2f56j678j22j53jdr GİBİ. Dosyanın içinde de bir programmış gibi klasörler, metin belgeleri, setup dosyaları falan vardı. Tam internetten bakıyordum ki, 30 saniye ya geçti ya geçmedi, dosya yerinden gitmişti! Dosyanın boyutu da 246 MB gibi bir şeydi.

Artık canıma tak etti bu anormallikler. Lütfen bilen birisi mantıklı bir açıklama yapsın. Lütfen bu işlerden anlamıyorsanız gereksiz yorum yapıp kafamı karıştırmayınız.
Saygılar...

Son düzenleyen: Moderatör:
Office, Vcredist eski sürümleri, Netframework gibi yazılımlar D diskine geçici veya kalıcı dosya bırakabilir. Bunu virüsler de yapabilir o yüzden o yazdığınız karmaşık adı doğru şekilde yazsaydın yada içindeki setup filan dediğin şeyi virüstotalde tarama cesaretini gösterip sonucu paylaşsa idin birşey söyleyebilirdik. Bu şekilde bir anlatımla hiçbir şey elde edemezsiniz. Zararlıdan şüpheleniyorsanız Eset gibi dandik bir AV'yi kullanmamanız gerekir.

Aktif bir zararlıysa imzamdan sistem tarama 1 ve 2 sonuçlarını paylaşın. Kesin ve uğraşsız bir sonuç istiyorsan imzamdan KIS 2017 indir güncelle tüm bellekleri takıp fullscan yap. Tarama bitmeden Kaspersky uyarılarına aldırış etmeyin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı