Witcher 3 Balon mu?

Mesajların çoğunu okumadım ama oyunu bu kadar iyi yapan şey görev detayları. Anladığım kadarıyla serinin diğer oyunlarını oynamayıp serinin finalini oynamaya karar vermişsiniz. Öyle olursa tabi sizi bağlamaz.

The Godfather serisinin son filminin yarım saatini izlemenize benziyor bu durum. Yanlış anlamışsam da sizi, lafımı meclisten dışarı söylüyorum.
Bende sadece 3. oyunu oynadım ama yukarıdaki mesajımı görebilirsiniz. Herkesin zevki farklı sanırım.

Bende sadece 3. oyunu oynadım ama yukarıdaki mesajımı görebilirsiniz. Herkesin zevki farklı sanırım.

Demek istediğimi anlamamışsınız sanırım. Sadece son oyunu oynayıp sevebilirsiniz ama sevmeme ihtimaliniz de vardır ve gayet normaldir bu durum. Bağlayamayabilir sizi.

Aynı örneği vererek açıklayayım. The Godfather'ın son yarım saatini izleyeyim beğenebilirsiniz ama bu seri hakkında size o kadar fikir vermez. O serinin ne kadar güzel olduğunu bilemezsiniz.

Son düzenleme:
Demek istediğimi anlamamışsınız sanırım. Sadece son oyunu oynayıp sevebilirsiniz ama sevmeme ihtimaliniz de vardır ve gayet normaldir bu durum. Bağlayamayabilir sizi.

Aynı örneği vererek açıklayayım. The Godfather'ın son yarım saatini izleyim beğenebilirsiniz ama bu seri hakkında size o kadar fikir vermez. O serinin ne kadar güzel olduğunu bilemezsiniz.
Eh, o konuda haklısınız. Sevmeme ihtimali daha büyük böyle bir durumda.

@Pythgoras Aslında şehir içinde dolaşırken falan oradaki insanlara kulak verdiyseniz sizinle ilgili dalga geçiyorlar zaten. Konuşmanız sırasında dalga geçiyorlar mı bilmiyorum ama.
Evet sürekli arkamızdan konuşuyorlar. Bazıları çok yakışıklı diyor bazıları ise resmen sövüyor arkamızdan.
Gelen geçen bize "freak" diyip duruyor. Hayır o kadar yardım ediyorsun yine de yaranamıyorsun adamlara. :D
He ya "freak" gösterirdim ben onlarada oyun dalmamıza izin vermiyor :D

Ben Witcher'ı satın aldım, sonra senin gibi 8-10 saat oynadım off dedim bu ne oraya git buraya git. Kapattım ve aylarca oynamadım. Sonra bir gün aklıma düştü.Dedim bende bu oyunda vardı dur yükleyimde biraz oynayım. 1 hafta sürmeden oyunu bitirdim. Hikayesi çok güzel bence, bazı kararları gerçekten bende hissederek aldım, bazı kararlarda anlık karar verme heyecanını yaşadım. Gördüğüm yaratıklarda off bu ne lan nasıl ölecek bu dedim. Oradan buradan kartlar toplayıp saatlerce kart oyununu anlayıp uzmanlaşmaya çalıştım vs vs.. Demem şudur ki bence de biraz zaman ver oyuna pişman olmazsın :) Benim enlerim arasına girmeyi başardı umarım seni de tatmin eder. Son olarak Witcher 3'ün dengi bir oyunun 2 katı fiyatlarda olacağını ve gerçekten parasını sonuna kadar hakettiğini düşünüyorum.

Saygılar,

Oyunu 165 saat oynayan biri olarak söylüyorum. Dediklerinizin hiçbirine katılmıyorum. Oyun her yönünden başarılı diyebilirim. Aslında ilk oynadığımda ben de aynı sizin gibi düşünmüştüm ancak sonra tekrar yükledim biraz sabredip oyuna ısındım. Sonrası malum, onlarca saat ve bir başyapıt!
Oyunun tek hatası zorluk. Maalesef başlangıçta çok zor oluyor ekipmanlarınız düşük olduğu için. Ama sonralarda ise çok kolay oluyor. Yani bir süre sonra büyü bile kullanmıyorsunuz.
İlk başta, yani ilk 5-10 saat boyunca bende sevmedim ama ilerledikçe ve yeni şeyler açıp hikayeyi merak edince çok pis sardı. Hele oyundaki dövüş sistemi muhteşem bir şey. Hele ki şu Aard ve Quen çok işime yarıyor. Quen ile aldığım hasarla canımı doldurup Aard ile düşmanları donduruyorum ve biçiyorum. Oyunda ki blok sistemi canavarlara ve 4 kişiden fazla olan insanlara karşı yetersiz kalıyor. Ben kaçınmayı tercih ediyorum. Hem daha rahat ve güvenli oluyor.
Bu arada oyundaki zorluğu hafife almayın. Oyunu bir kere speedrun tarzında bir şey yaparak NG+ ile en zorda bitirdim. Bitirken olmadık yerlerimden ter aktı. Oyundan çok yüklenme ekranını görüyordum artık oyunda.
Oyunda niye zor seviye atladığınızı anlamadım. Ben şu an 78 seviyeydim sanırsam. Bugün 3-4 kere seviye atladım diye hatırlıyorum.
Oyunu bu Nisan sonunda aldım ve 200 saat rahat gömmüşümdür. Oyunu bir kez tüm neredeyse haritayı (DLC dahil) bitirdiğim halde doyamadığım için tekrar başlattım ve bir kere daha DLC dahil her şeyi bitireceğim. Sonra muhtemelen yine yetmeyecek yine bitireceğim.
Şu an en sevdiğim ikinci oyun kendisi

Tekrar oynamaya başladım bugün. Dün 2-3 saat oynamıştım başlamıştım. Hemen kısa iki soru sorucam; İlan tahtalarındaki görevler sonsuz mu yoksa sayılı mı? Birde en zor da oynuyorum, level atlamaya etkisi var mı?

Tekrar oynamaya başladım bugün. Dün 2-3 saat oynamıştım başlamıştım. Hemen kısa iki soru sorucam; İlan tahtalarındaki görevler sonsuz mu yoksa sayılı mı? Birde en zor da oynuyorum, level atlamaya etkisi var mı?
İlan tahtalarındaki görevler sayılı. Onları alıp okuyunca haritada bazı soru işaretli bölgeler açılıyor. Bazıları boş boş şeyler oluyor bazıları ise normal yan görev ve kontrat oluyor. En zorda oynamak ekstra deneyim puanı vermiyor diye biliyorum. Oyunu bitirdikten sonra new game+ yapabilirsin.

En zorda oynayinca daha az XP geliyor diye biliyorum. Zorluk seviyesi arttikca kazanilan XP dusuyor(du galiba bakabilirsin internetten).

Arkadaşlar oyunu sildim. En çok dövüş mekanikleri ve vuruş hissi yüzünden. Artık bir kere daha Fallout 4 survival mı yapsam naapsam :) Şu Long Dark'ın diğer bölümleride çıkmadı ki bir türlü.

Yeni konular

Geri
Yukarı