Witcher 3 Balon mu?

Valla bende aynı başlıklı bir konu açacaktım, "benzer konular" bölümünde gördüm bu konuyu. Oyunu uzun süredir oynamayı düşünüyordum, bugün yükledim. Her oyunda olduğu gibi bunuda en zor seçeneği seçtim ama o da ne? 3 saat oynadım, bir sürü görev ve yan görev yaptım. 3. saatin sonunda ancak 2. level oldum ve etraftaki herkes benden yüksek levelda, ve 2-3 vuruşta öldürüyorlar. Ama bunun sebebi sadece zorluk seviyesi değil, oyunun dövüş sistemi bariz sorunlu. Blok yaptığınız halde vurduklarında canınız gidiyor, birden fazla canavar varsa zaten blok işe yaramıyor arkadan çakıyorlar. Büyüler hemen hemen işlevsiz. Ayrıca vuruş hissi yok. Yaratığa vurdum mu vurmadım mı belli değil. Optimizasyon fena değil ama 2015 yılına göre grafikler pekte başarılı sayılmaz. Yani bu kadar övülen Witcher 3 bu muymuş oldum :) ki RPG severim. Bu oyun Fallout 4 le aynı sene çıkmış. Fallout 4 varken nasıl Goty olmuş hayret. Birkaç saat daha oynayıp bir şans daha vericem ama bu vuruş hissi(zliği) ile pekte oynayacağımı sanmıyorum.
Oyunu 165 saat oynayan biri olarak söylüyorum. Dediklerinizin hiçbirine katılmıyorum. Oyun her yönünden başarılı diyebilirim. Aslında ilk oynadığımda ben de aynı sizin gibi düşünmüştüm ancak sonra tekrar yükledim biraz sabredip oyuna ısındım. Sonrası malum, onlarca saat ve bir başyapıt!

İlk başlarda benim de çok hoşuma gitmemişti. Ama sonra oynamaya devam ettikçe bırakamadım. 3 günde 30 saat oynayarak ana görevleri bitirdim. Oyuna doyamayıp yan görevleri de bitirerek DLC’lere başladım. Toplamda 90 saat oynadım. Hala da oynamak istiyorum. Büyüler çokta kullanışsız değil nerde hangi büyüyü kullanacağını bilirsen çok işe yarıyorlar. Özellikle canavarlar üzerinde. Canavarlarla da dövüşürken block yapmak yerine oldukça kaçınmaya bakın arkasına kaçıp arkadan vurun onlara. Bir da yaratık külliyatına sıkça bakın yaratıkların zayıf yönleri ne, hangi büyüleri kullanman lazım gibi bilgilere ulaşabilirsin.

Bakalım dediğim gibi birkaç saat daha oynayacam :) Normalde bu tür oyunlarda "%100" yapmadan bırakmam, sararsa zaten günlerce oynayacam demektir.

Oyunun tek hatası zorluk. Maalesef başlangıçta çok zor oluyor ekipmanlarınız düşük olduğu için. Ama sonralarda ise çok kolay oluyor. Yani bir süre sonra büyü bile kullanmıyorsunuz.

İki kere silip yeniden oynamaya zorlasam da 5 saatten fazla dayanamadım, tekrar silmiştim bu oyunu. Yapılan yorumları görünce benim mi beklentim çok yüksekti, bilemiyorum.

Oyunun ana karakteri beni kendine bağlayamadı. Özellikle hangi ortamda olursa olsun o değişmeyen başta donuk ses tonu ve sabit yüz ifadesi rahatsız etti. Arkadaşı ihtiyar sevdiğim bir karakterdi ama :D

Yapay zekadan kaynaklı çok fazla hata vardı. Düşmanların hareketleri, at mekanikleri, yüzme mekanikleri vs.

Hikayesi hakkında yorum yapamıyorum ama görevlerin git şunu bul, sonra şunu bul, söylerim ama şunu bul olayları beni sıktı.

Hayran kitlesi bana fazla büyülenmiş geliyor, bu oyunun. Belki sevmeme sebeplerimden biri de budur.

@Pythgoras Aslında siz oyunda Witcher olmamızı sevmemişsiniz. Sesinin hep aynı tonda çıkması ve yüzünün öyle olması geçirdiği mutasyonlar sonucu oluşan bir şey.
Milletin ise sürekli önce şunu bunu yap diyip bize tabiri caizse "amelelik" yaptırmasının sebebi de bizim Witcher olmamız. Biz witcher olarak politik konulara karışmamayı tercih eden, amacı işini yapıp parasını almak olan bir karakteriz.
Sadece söyleyeyim dedim. :)

@Pythgoras Aslında siz oyunda Witcher olmamızı sevmemişsiniz. Sesinin hep aynı tonda çıkması ve yüzünün öyle olması geçirdiği mutasyonlar sonucu oluşan bir şey.
Milletin ise sürekli önce şunu bunu yap diyip bize tabiri caizse "amelelik" yaptırmasının sebebi de bizim Witcher olmamız. Biz witcher olarak politik konulara karışmamayı tercih eden, amacı işini yapıp parasını almak olan bir karakteriz.
Sadece söyleyeyim dedim. :)
Evet, büyük ihtimalle. Keşke köylüler, krallar, yakınları arada sesiyle dalga geçse o zaman hoşuma giderdi işte :D

@Pythgoras Aslında şehir içinde dolaşırken falan oradaki insanlara kulak verdiyseniz sizinle ilgili dalga geçiyorlar zaten. Konuşmanız sırasında dalga geçiyorlar mı bilmiyorum ama.

Bunlar Call Of Duty Modern Warfare ye hayatta elini sürmeyip gereksiz 4 bölüm gözüken NPC olan Ghost a ağlayan tiplerle aynı kafadalar. Çekinmeyin istediğiniz oyunun - ve + yönlerini istediğiniz gibi söyleyebilirsiniz.Popülarite böyle bir şey işte.
Oyunun başları sıkıcı oluyor gerçi atmosfere ve grafiklere bir şey diyemem sonlara doğru çok güzel oluyor bu doğru.

Son düzenleyen: Moderatör:
Valla bende aynı başlıklı bir konu açacaktım, "benzer konular" bölümünde gördüm bu konuyu. Oyunu uzun süredir oynamayı düşünüyordum, bugün yükledim. Her oyunda olduğu gibi bunuda en zor seçeneği seçtim ama o da ne? 3 saat oynadım, bir sürü görev ve yan görev yaptım. 3. saatin sonunda ancak 2. level oldum ve etraftaki herkes benden yüksek levelda, ve 2-3 vuruşta öldürüyorlar. Ama bunun sebebi sadece zorluk seviyesi değil, oyunun dövüş sistemi bariz sorunlu. Blok yaptığınız halde vurduklarında canınız gidiyor, birden fazla canavar varsa zaten blok işe yaramıyor arkadan çakıyorlar. Büyüler hemen hemen işlevsiz. Ayrıca vuruş hissi yok. Yaratığa vurdum mu vurmadım mı belli değil. Optimizasyon fena değil ama 2015 yılına göre grafikler pekte başarılı sayılmaz. Yani bu kadar övülen Witcher 3 bu muymuş oldum :) ki RPG severim. Bu oyun Fallout 4 le aynı sene çıkmış. Fallout 4 varken nasıl Goty olmuş hayret. Birkaç saat daha oynayıp bir şans daha vericem ama bu vuruş hissi(zliği) ile pekte oynayacağımı sanmıyorum.
İlk başta, yani ilk 5-10 saat boyunca bende sevmedim ama ilerledikçe ve yeni şeyler açıp hikayeyi merak edince çok pis sardı. Hele oyundaki dövüş sistemi muhteşem bir şey. Hele ki şu Aard ve Quen çok işime yarıyor. Quen ile aldığım hasarla canımı doldurup Aard ile düşmanları donduruyorum ve biçiyorum. Oyunda ki blok sistemi canavarlara ve 4 kişiden fazla olan insanlara karşı yetersiz kalıyor. Ben kaçınmayı tercih ediyorum. Hem daha rahat ve güvenli oluyor.
Bu arada oyundaki zorluğu hafife almayın. Oyunu bir kere speedrun tarzında bir şey yaparak NG+ ile en zorda bitirdim. Bitirken olmadık yerlerimden ter aktı. Oyundan çok yüklenme ekranını görüyordum artık oyunda.
Oyunda niye zor seviye atladığınızı anlamadım. Ben şu an 78 seviyeydim sanırsam. Bugün 3-4 kere seviye atladım diye hatırlıyorum.
Oyunu bu Nisan sonunda aldım ve 200 saat rahat gömmüşümdür. Oyunu bir kez tüm neredeyse haritayı (DLC dahil) bitirdiğim halde doyamadığım için tekrar başlattım ve bir kere daha DLC dahil her şeyi bitireceğim. Sonra muhtemelen yine yetmeyecek yine bitireceğim.
Şu an en sevdiğim ikinci oyun kendisi

Son düzenleme:
Mesajların çoğunu okumadım ama oyunu bu kadar iyi yapan şey görev detayları. Anladığım kadarıyla serinin diğer oyunlarını oynamayıp serinin finalini oynamaya karar vermişsiniz. Öyle olursa tabi sizi bağlamaz.

The Godfather serisinin son filminin yarım saatini izlemenize benziyor bu durum. Yanlış anlamışsam da sizi, lafımı meclisten dışarı söylüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı