Witcher 3 Geralt'ın yaşını bulmuş olabilir miyim?

Yanlış hatırlamıyorsam Blood and Wine DLC paketinde vampir arkadaşımız Regis bizi Detlaff'tan kurtarıyordu ve sonrasında Geralt ile aralarında bi konuşma geçiyor.Regis, Geralt ile eski anılarından bahsediyordu Geralt ise "o yaklaşık 300 yıl önce" kadardı gibi bi cümle kuruyordu yanlış hatırlamıyorsam ama yaşının o kadar olma olasılığıda yoktur bence.
Regis 300 yıl önce yaşanmış bir olaydan bahsediyor, Geralt onun için söylüyor onu. 300 yıldır yaşayıp olaya tanık olduğu için değil, bilindik bir olay olduğu için biliyor Geralt da.

Konuyu yanlış bilgiyle hortlatmışsın hocam. Geralt'ın yaşını kitaplar da oyunlar da net olarak belirtmiyor. Ortalama kaç civarlarında olduğuyla ilgili tahmin yürütebilecek kadar bilgi veriyor sadece ama 200 ve civarları söz konusu değil kesinlikle. Benim anladığım kadarıyla kitaplarda 50-75 arası, oyunlarda ise 90-100 arası tasvir ediliyor. Yazar bile bu yaş ve yıl konusunun üzerinde pek durmadığı için zaman çizelgesinde olaylar arasında ufak tefek tutarsızlıklar olabiliyor, fazla takmamak lazım.
benim söylediklerim büyük olasılıkla doğru kitapların özetini dinleyen biri bile aşağı yukarı böyle der

benim söylediklerim büyük olasılıkla doğru kitapların özetini dinleyen biri bile aşağı yukarı böyle der
Ben kitapların özetini değil kendisini okudum, senin söylediklerinle alakalı hiçbir şey hatırlamıyorum. Hadi kendimi geçtim, belki hatırlamıyor olabilirim ama yabancı forumlarda okuduklarımın hiçbirinde bırak 200 yaşı 100'ün üzerinde bahsedildiğini bile görmedim. Sapkowski bir röportajında Ateş Vaftizi kitabında Geralt'ın ellili yaşlarında olduğunu söylemiş. Aynı Sapkowski Geralt'ın Yennefer'den yaşça küçük olduğunu da söylemiş. Kitaplarda açıkça belirtilene göre Yennefer 1173 doğumlu, yani 1268 yılında geçen son kitapta 95 yaşında, 1272'de geçen 3.oyunda 99 yaşında. Kitaplarda, oyunlarda, çizgi romanlarda, masaüstü RPG'sinde kısaca witcher evrenini anlatan her eserde Geralt'ın yaşıyla alakalı verilen bilgilerde ufak tefek tutarsızlıklar var ama hepsi birbirine yakın tahminler. Yani 50'den başlayarak 90-95'e kadar giden bir aralık var, ama iddia ediyorum 200'le uzaktan yakından alakası yok. İlle de 200 diyorsan ortaya bir argüman, alıntı, kaynak bir şey at bari ona göre tartışalım.

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 801847
Geralt ile Vesemir konuşurken Vesemir, Geralt'a "Yarım asır yaşındasın" gibisinden cümle kuruyor. Bazı arkadaşlar da 90 yaşında falan diyordu. Kafam karışmadı değil.
Geraltın yaşı 300'den büyük olduğunu sanıyorum çünkü Blood and wine paketinde şövalyeleleri öldüren vampir ile karşılaşıyoruz ve bizi tam öldüreceği sirada eski vampir dostumuz bizi kurtarıyor sonra konuşmada geçen sözler şöyle Vampir diyor ki "Geralt 974 yılını hatırlıyor musun" gibi tarih söylüyor 900'ler dediğinden eminim sonra Geralt " o 300 yıl önceydi diyor" oyunda okuduğum bir kitap ile efsengürlerin "250 ile 300" yaş arası yaşadıklarını söylüyor. Benimde kafam karıştı bu durumda geralt 300 yaş üstünde mi oluyor?

Geraltın yaşı 300'den büyük olduğunu sanıyorum çünkü Blood and wine paketinde şövalyeleleri öldüren vampir ile karşılaşıyoruz ve bizi tam öldüreceği sirada eski vampir dostumuz bizi kurtarıyor sonra konuşmada geçen sözler şöyle Vampir diyor ki "Geralt 974 yılını hatırlıyor musun" gibi tarih söylüyor 900'ler dediğinden eminim sonra Geralt " o 300 yıl önceydi diyor" oyunda okuduğum bir kitap ile efsengürlerin "250 ile 300" yaş arası yaşadıklarını söylüyor. Benimde kafam karıştı bu durumda geralt 300 yaş üstünde mi oluyor?
Aynısını ben yazmıştım :D demek ki o bölüm tek benim aklımda kalmamış

Yanlış hatırlamıyorsam ''o 300 yıl önceydi hatırlamamam normal'' tarzı bir laf diyordu.Yani o 300 yıl önceyi gördüğü için değil okudukları ve duydukları ile söylüyor.

Ben daha yeni o bölümü geçtim ve benim dediğim gibi dediğine eminim

787.png

Burada hakkında yazılanları oku diyor. Yani Geralt'ın da olayı bilmesinin sebebi olay hakkında ki yazıları okumuş olması. Regis canavarı Dettlaff'In öldürdüğünü biliyor. Geralt okuduğu yazıdaki canavarı öldüren kişinin dettlaff olduğunu öğrendiği için şaşırdı. Ayrıca Vesemir'in bile 250 yaşlarında olduğu düşünülüyor. Lambert'da Vesemir'ın 150 yıllık kıyafetlerini buluyor. Vesemir'in bile 300 yaşından küçük olabileceği tartışma konusu iken 300 yıl Geralt için fazla uçuk bir rakam.

Eki Görüntüle 1428792

Burada hakkında yazılanları oku diyor. Yani Geralt'ın da olayı bilmesinin sebebi olay hakkında ki yazıları okumuş olması. Regis canavarı Dettlaff'In öldürdüğünü biliyor. Geralt okuduğu yazıdaki canavarı öldüren kişinin dettlaff olduğunu öğrendiği için şaşırdı. Ayrıca Vesemir'in bile 250 yaşlarında olduğu düşünülüyor. Lambert'da Vesemir'ın 150 yıllık kıyafetlerini buluyor. Vesemir'in bile 300 yaşından küçük olabileceği tartışma konusu iken 300 yıl Geralt için fazla uçuk bir rakam.
Doğru nokta

Yeni konular

Geri
Yukarı