Witcher 3 neden bu kadar abartılıyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
2015'de çıkan oyunu 2020'de oynaman yanlış olmuş. Grafikleri, oynanışı 2015'deki tadı vermeyecektir. Fakat hala grafikleri, müzikleri, hikaye anlatım şekli, yan karakterlerin içinin doluluğu, olaylar, atmosfer ve oyunun seni o atmosfere sokuşu. Bende bu oyunu beğenmeyenleri anlayamıyorum. Sürü psikolojisi denmiş, abartılıyor denmiş ne çıkarımız var ki abartalım. Oyunu korsan bitirdim sonra kendime, kardeşime ve arkadaşıma indirimde hediye olarak almıştım. 3 sefer kendim bitirdim 1 sefer de yayın izledim baştan sona... Bilmem anlatabildim mi?
Bence grafikleri hala iyi.

Kaç yıldır oyun oynuyorum başı iyi olan oyun görmedim. Bitirip öyle fikir sunun lütfen.

Oysa bizi o kadar bekletmişlerdi kaç yıl beklettiler 9 falandı sanırım. 9 yılda böyle optimizasyon özürlüsü ve bug dolu bir oyun çıkarmaları ön sipariş verenleri çok üzmüştür heleki o PS4 oyuncularını.
9 Yıl gerçekten CP2077 bekleyen bir kitle olduğuna bile inanmıyorum ben hocam. Oyunun Youtube'da olan sinematik tanıtım videosu bile 8 yıllık. Bilinmeyen bir oyunu nasıl bekleyebilirler tam anlamadım açıkcası.

2015'de çıkan oyunu 2020'de oynaman yanlış olmuş. Grafikleri, oynanışı 2015'deki tadı vermeyecektir. Fakat hala grafikleri, müzikleri, hikaye anlatım şekli, yan karakterlerin içinin doluluğu, olaylar, atmosfer ve oyunun seni o atmosfere sokuşu. Bende bu oyunu beğenmeyenleri anlayamıyorum. Sürü psikolojisi denmiş, abartılıyor denmiş ne çıkarımız var ki abartalım. Oyunu korsan bitirdim sonra kendime, kardeşime ve arkadaşıma indirimde hediye olarak almıştım. 3 sefer kendim bitirdim 1 sefer de yayın izledim baştan sona... Bilmem anlatabildim mi?

Büyük ihtimal saygısızlık olmasın diye almışsınızdır :) 2015'de çıkan oyunu şu an oynama sebebim şansa indirimde aşırı uygun bir fiyata gördüm ve dedimki bu oyun Enis'in abartıp durduğu oyun değil mi? 2015 yılında bu oyun çok abartılmıyordu ki oynayalım. Küçük bir düzenleme yapayım bir yandanda Witcher 2 oynadığım için bu oyunu gördüğümde merak etmiştim acaba onun kadar sürükleyici midir diye.

9 Yıl gerçekten CP2077 bekleyen bir kitle olduğuna bile inanmıyorum ben hocam. Oyunun YouTube'da olan sinematik tanıtım videosu bile 8 yıllık. Bilinmeyen bir oyunu nasıl bekleyebilirler tam anlamadım açıkcası.

Ben beklemedim zaten ben 2 yıl önce beklentiye girmiştim ama illaki 8-9 yıl bekleyen vardır. Onların hayal kırıklılığını düşünemiyorum.

Kaç yıldır oyun oynuyorum başı iyi olan oyun görmedim. Bitirip öyle fikir sunun lütfen.

Çok oyun var başı iyi olan nasıl görmediniz anlamadım galiba size denk gelmedi ya da siz sevmediniz.

Oyun çok başarılı olabilir ancak abartıldığı konusunda katılıyorum. Hatta hangi oyun olursa olsun abartılan oyunlar abartıldığı kadar iyi olmuyor. Bana tür olarak hitap etmediğinden oynamadım pek. Ancak insanların bu kadar sevme sebebi muhtemelen oyunun benzer türdeki oyunlara nazaran daha başarılı olması ve bu başarıyı yakalayan çok az oyun olması.

Ben beklemedim zaten ben 2 yıl önce beklentiye girmiştim ama illaki 8-9 yıl bekleyen vardır. Onların hayal kırıklılığını düşünemiyorum.
Acemi bir firmadan bu kadar beklentiye girmek başlıca bir hata zaten. Ben beklentimi yüksek tutmadan 60-70 saat boyunca oynadım ve tatmin oldum. Bazı arkadaşlar Rockstar oyunları seviyesinde bir detay ve kalite bekliyordu, bunun imkansız olduğunu bilmemiz gerekdi. Şu ana kadar 2 büyük oyun yapmış bir acemi firmadan Rockstar oyunları kalitesinde bir içerik beklenmemeli bence.

The Witcher 3 sabır işidir diyalogları okumadan space tuşuna basan, yan görev yapmadan ana görevleredan dun dalan, haritada gezerken şöyle bir etrafına bakıp manzaraya bakmayı aklının ucundan bile geçirmeyen(özellikle ard skellig)adamın işi değildir daha nicesini sayarım aslında da bitmez. Kısacası Witcher 3 oynamak her yiğidin harcı değildir.

Aynısını yaptım korsan olarak DLC'ler ile birlikte 2 kere bitirdim sonra satın alıp bir 2 kere daha bitirdim ve oyunu çok seviyorum ama oyun isteyen balon desin isteyen kötü desin pek de takmıyorum. Ama ben çok eğlendim ve öneriyorum oyunu.

Oyun çok başarılı olabilir ancak abartıldığı konusunda katılıyorum. Hatta hangi oyun olursa olsun abartılan oyunlar abartıldığı kadar iyi olmuyor. Bana tür olarak hitap etmediğinden oynamadım pek. Ancak insanların bu kadar sevme sebebi muhtemelen oyunun benzer türdeki oyunlara nazaran daha başarılı olması ve bu başarıyı yakalayan çok az oyun olması.

Abartan kitle istediği kadar abartabilir onlara laf etmiyorum fakat ben oynadım ve abartıldığı kadar olmadığını düşündüğümü belirttim bu benim kendi görüşüm olmasına rağmen karşı çıkanlar oldu anlamıyorum abartıldığı kadar bulmak bu oyun için yasak mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı