Witcher 3'ün kötü yanları

Witcher 3 çok fazla övülüyor, ben oyuna birçok kez şans vermeye çalıştım fakat oyun beni içine çekemedi. Bence oyun abartılıyor biraz :)
Çünkü Witcher devasa bir evren. Yanılmıyorsam 8 kitabı ve 3 oyunu var. Eğer gidip 3. oyundan yani artık hikayenin sonundan başlarsanız içine çekmemesi normal. İlk oyunu oynamayı deneyip gelirseniz hatta kitapları okuyup sonra oyunları oynarsanız eğer fantastik orta çağ evrenlerini seviyorsanız Witcher'a da bayılacaksınız. Benim Witcher'dan hoşlanmayan insanların hepsinde gördüğüm ortak nokta bu.

Düzenleme: Ben konuyu açan arkadaşa da bazı konularda katılıyorum. Oyunun en zor modu bile zor değil. Gerçekten bir zorlukla karşılaşmayı isterdim. Ayrıca boss savaşları da genelde çok kıytırık ve birbirine çok benzer boss savaşları var hele ki kontratları alırsanız. Ama onun dışında büyük bir eksisi olduğunu düşünmüyorum. Son on yılın en iyi RPG oyunu olduğuna eminim ki bunu Mass Effectleri veya Dragon Age oyunlarını oynamış biri olarak söylüyorum.

İşin babaları dediğiniz oyunlar neler merak ettim. Elbette Witcher 3 mükemmel değil. Ama daha harika oyunlar varsa keşfetmek isterim. :D.

TES serisi.
Fallout(4 ve 76 hariç)
Divinty original sin.
Dragon age.
Mass effect (3 ve andromeda hariç)
Bunlar oldukça iyi rpg'lerdir birçok kişiye göre bir gameplay'lerine bak belkim hoşuna gider.

Oyunda 30 saati falan doldurdum. Hala anlamadığım birçok şey var. Bkz: Şema. Ya da sol üstteki göstergelerin en altındaki 3 kademeli kırmızı şey. Hikayesi çok ilgi çekici gelmedi fakat evreni ve açık dünyadaki canlılık beni bu oyunda tutabiliyor. Zaten Türkçe olmasaydı her ne kadar İngilizcem iyi olsa da bir noktadan sonra hikayeyi kaçıracaktım.

Oyunda 30 saati falan doldurdum. Hala anlamadığım birçok şey var. Bkz: Şema. Ya da sol üstteki göstergelerin en altındaki 3 kademeli kırmızı şey. Hikayesi çok ilgi çekici gelmedi fakat evreni ve açık dünyadaki canlılık beni bu oyunda tutabiliyor. Zaten Türkçe olmasaydı her ne kadar İngilizcem iyi olsa da bir noktadan sonra hikayeyi kaçıracaktım.
Hocam ingilizceniz iyiyse 5 saniyede takıldığınız noktaların cevaplarını kolayca bulabilirsiniz. Öğrendikçe oyuna daha çok hakim oluyorsunuz. 3 kademeli kırmızı şey adrenalin puanlarınız. Adrenaline - how to gain it and what is it used for - The Witcher 3 Wild Hunt Guide & Walkthrough Şema derken ne demek istediğinizi anlayamadım.

Witcher 3 bütün olarak iyi bir oyun olsa da mükemmel bir oyun değildir bunu açarsak;

1-)Yetenek ağacı rezalet durumda çoğu özellik pasif ve slotlara yerleştiriyoruz.

2-)Roach buglarla dolu.

3-)Witcher'ların o kadar çok iksiri, yağı, bombaları olmasına rağmen normal zorlukta bunları kullanmanıza hiçbir şekilde gerek yok çünkü oyun kolay ve oyun bu şekilde kendi derinliğini öldürüyor (zor veya hardcore modda aynı durum geçerli değil.)

4-)Witcher Senses'in çok casual olması.

5-)Oyun iyi bir real RPG değil. İnsanlar RPG denilince hemen akıllarına "Witcher 3 abi en iyisi yha" geliyor ama bunu demek yanlış olur çünkü işin babalarını bilmezler.

Oyunun 1-2 tane kritik hataları olmasına rağmen oldukça iyi bir oyun ama 10/10 değil.(DLC'ler dahil değildir)
6-)Triss Merigold.

Yeni konular

Geri
Yukarı