Withcer 2 görev mantığı

Miralay000

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Görev mantığını bir türlü anlayamadım. Mesela X görevini yapıyorum başarılı oluyorum Y görevini yapmadım daha doğrusu yapamadığım için başarısız oluyorum ve bu da büyük ihtimalle hikayeyi etkiliyor. İstediğim görevi yapayım diyorum mesela Kralların katili görevi. Görevi seçiyorum oyun bana ne yapmam gerektiği hakkında bilgi vermiyor. Oyun benim bulmamı istiyor desem elimde ne yapmam gereken bir ipucu yok. Görev olayını anlasam oyun çok iyi başladı oynamak istiyorum.

Evet Witcher 2'de o olay var. Direk söylemiyor size etrafı arayıp bulmanızı istiyor. Görev sayfasında ek bilgilendirmeler var onları okuyabilirsiniz.Ek olarak etraftaki karakteler ile konuşmayı deneyin. 1-2 yerde cidden çıkmaz gibiydi, çok takılırsanız YouTube'den bakabilirsiniz.Mesela şu Gadwall iksiri bölümü. Yanlış çeviri yüzünden "bozördek" yerine "gadwall" olarak çevirmişler. Böyle yerlerde internetten bakabilirsiniz.
@strigoi.

Witcher 2 görevlerinin çoğu böyle, mesela bir adamı ara diyor oyun sana. Ancak adamın en son görüldüğü nokta sana bildirilmiyor, sadece ara diyor. Bu durumda ya kendin haritada o adamı arayacaksın, ya da hikayenin ilerlemesini bekleyeceksin.

Senin durumunda hikayenin ilerlemesini beklemen gerekiyor.
Evet Witcher 2'de o olay var. Direk söylemiyor size etrafı arayıp bulmanızı istiyor. Görev sayfasında ek bilgilendirmeler var onları okuyabilirsiniz. Ek olarak etraftaki karakteler ile konuşmayı deneyin. 1-2 yerde cidden çıkmaz gibiydi, çok takılırsanız YouTube'den bakabilirsiniz. Mesela şu Gadwall iksiri bölümü. Yanlış çeviri yüzünden "gadwall" yerine "bozördek" olarak çevirmişler. Böyle yerlerde internetten bakabilirsiniz.
@strigoi.
Hiç hatırlatma, sırf o çeviri hatası yüzünden 2-3 saat takılmıştım oyunda.

Evet Witcher 2'de o olay var. Direk söylemiyor size etrafı arayıp bulmanızı istiyor. Görev sayfasında ek bilgilendirmeler var onları okuyabilirsiniz.Ek olarak etraftaki karakteler ile konuşmayı deneyin. 1-2 yerde cidden çıkmaz gibiydi, çok takılırsanız YouTube'den bakabilirsiniz.Mesela şu Gadwall iksiri bölümü. Yanlış çeviri yüzünden "bozördek" yerine "gadwall" olarak çevirmişler. Böyle yerlerde internetten bakabilirsiniz.
@strigoi.
Witcher 2 görevlerinin çoğu böyle, mesela bir adamı ara diyor oyun sana. Ancak adamın en son görüldüğü nokta sana bildirilmiyor, sadece ara diyor. Bu durumda ya kendin haritada o adamı arayacaksın, ya da hikayenin ilerlemesini bekleyeceksin.

Senin durumunda hikayenin ilerlemesini beklemen gerekiyor.
Görev için ek açıklamayı okudum ama gerçekten hiç bir şey anlamadım. Anlaşılan daha detaylı bakmam gerek. Birde başarısız olduğum görevler oyunun sonunu etkiliyor değil mi ?

J tuşuna basıp ekran görüntüsü atar mısın?

Kralların Katili görevi yapılmıyor diye hatırlıyorum. Yani haritada gidilmesi gereken bir yer gözükmüyor. Sen hikayede ilerleyince o görev de ilerler.
Evet öyle beni herhangi bir yere gitmemi istemiyor. Demek ki ilerledikçe açılıyor. Son olarak üstte de belirttiğim gibi başarısız olduğum görevler oyunun sonunu etkiliyor değil mi ?

Görev için ek açıklamayı okudum ama gerçekten hiç bir şey anlamadım. Anlaşılan daha detaylı bakmam gerek. Birde başarısız olduğum görevler oyunun sonunu etkiliyor değil mi ?
Ana görevler başarısız görev olmuyor, ancak yan görevler olabiliyor. Yan görevlerin de oyunun sonunu etkileyeceğini sanmıyorum, etkilese bile fazla etkilemez.

Ana görevler başarısız görev olmuyor, ancak yan görevler olabiliyor. Yan görevlerin de oyunun sonunu etkileyeceğini sanmıyorum, etkilese bile fazla etkilemez.
Hocam oyun bana görevler veriyor ve hangisi yaparsan yap diyor. Ben bir görev yapıyorum diğer görev başarısız oluyor, bu yan görev mi yani ?

Ana görevler ve yan görevler diye kategoriler var, hangi görev başarısız oldu?
Bakın hocam burada mesela ''Mancınık'' ve ''Kaybedene zulüm'' görevleri başarısız olmuş. Bunlar oyunu farklı sona götürüyor mu ve ana görev mi bunlar ?
The Witcher 2 29.03.2021 16_17_10.png

Geri
Yukarı