Wolfenstein The New Order 60 FPS'e sabit

İşletim sistemi
Windows 10

fbsk11

Centipat
Daha fazla  
RAM
XPG 32 GB RGB CL18
SSD veya HDD modeli
Netac
Ekran kartı
RTX 3080
Anakart
MSI B450 PRO
İşlemci
Ryzen 5 5600
Arkadaşlar merhaba,

Xbox Game Pass üyeliğimden oyunu oynuyorum. 1 hafta önce 2060 i5 11400F'li bir sistemim vardı ve oyunu çok rahat 150-160 FPS'lerde oynayabiliyordum. Herhangi bir sınırlama yoktu. Şimdi R5 5600 ve 3080'li bir sistemden oynamaya çalıştığım zaman FPS 60'a sabit durumda. Ne 59 oluyor ne 61. Diğer oyunlarda bu sorunu yaşamıyorum.

Çözüm için bayağı araştırdım internetten dinput8.dll indirip oyun konsoluna komut yazılarak sorunun çözüldüğünü söylüyor birçok kişi. Ancak ben Game Pass'den oynadığım için hiçbir türlü oyunun kök klasöründe değişiklik yapamıyorum. O DLL dosyasını oyunun kök klasörüne attığımda oyun açıldığı gibi kapanıyor, geri sildiğimde ise açılıyor.

Farklı bir yaklaşımla çözüm önerilerinizi alabilirsem çok sevinirim. NVIDIA V-Sync ayarları hem oyunda hem de NVIDIA denetim masasında kapalı.

Hocam o oyun sıkıntılı birazcık :) hele Game Pass ile oynuyorsanız yapabilecek pek bir şey kalmıyor maalesef internette benim de bulduğum tek çözüm sizin söylediğiniz yol.

Hocam o oyun sıkıntılı birazcık :) hele Game Pass ile oynuyorsanız yapabilecek pek bir şey kalmıyor maalesef internette benim de bulduğum tek çözüm sizin söylediğiniz yol.

Haydaa. Yok mu dur bir çözüm yolu yahu hikayesi ve oynanışı çok güzel bir oyun bence. 60 FPS olması delirtti beni acaba kaldırıp tekrar kursam sorun düzelir mi? Daha güçsüz bir sistemde böyle bir şey yaşamiyordum iyi mi :(

Haydaa. Yok mu dur bir çözüm yolu yahu hikayesi ve oynanışı çok güzel bir oyun bence. 60 FPS olması delirtti beni acaba kaldırıp tekrar kursam sorun düzelir mi? Daha güçsüz bir sistemde böyle bir şey yaşamiyordum iyi mi :(

Hocam şöyle düşünün bazı oyunlar vardır 30FPS kilidi vardır o kilidi kaldırınca oyun kafayı yer oynatmaz seni 30FPS'ye mecbur bırakır en azından 60 FPS oynama şansınız var öyle düşünün.

Hocam orası okey fakat daha 1 hafta önceki sistemimde de aynı oyunu oynuyordum böyle bir kilitlenme söz konusu değildi niye böyle olmuş olabilir ki?

Hocam şöyle düşünün bazı oyunlar vardır 30FPS kilidi vardır o kilidi kaldırınca oyun kafayı yer oynatmaz seni 30FPS'ye mecbur bırakır en azından 60 FPS oynama şansınız var öyle düşünün.

Hocam orası okey fakat daha 1 hafta önceki sistemimde de aynı oyunu oynuyordum böyle bir kilitlenme söz konusu değildi niye böyle olmuş olabilir ki?

Sebebini maalesef bilemiyorum hocam haklısınız gerçekten can sıkıcı olabiliyor.

konu güncel arkadaşlar hala yardımlarınızı bekliyorum

Gamepass oyunlarını nasıl modlayabileceğinizden bahseden bir video mevcut. Göz atın, eğer olursa üstteki dinput8.dll yöntemini denersiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Game Pass oyunlarını nasıl modlayabileceğinizden bahseden bir video mevcut. Göz atın, eğer olursa üstteki dinput8.dll yöntemini denersiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam elinize sağlık bu videoyu ben de görmüştüm fakat oldukça uzun ve karmaşık. Vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim.

Galiba bunun net bir çözümü yok maalesef..

Geri
Yukarı