World of Tanks Oynanır mı?

2016 dan beri pc de oynuyorum, 12 bin maçım 5 tane tier 10 tankım 10 küsür tane de premium tankım var, kastığım ağaçlar var falan filan. Oyun o kadar bozdu ki son 1 senede oynanmaz hale geldi. Çok sağlam bir wot fanboyuydum ama artık nefret ettim oyundan. O eski 2016-21 yıllarındaki tadı bi başkaydı, maçlar çekişmeli geçiyor ve iki takım için de çekişmeli ve eğlenceli oluyordu. Kaybedince mouse klavye kırmıyordu insanlar. Peki şimdi? Lanet olası oyunu mahvettiler. Maça giriyorsun maçlar 2 dk sürüyo 15-2 13-4 falan kalıyorsun anında. Takımın idiotluğundan 1 mouse 1 ekran kırdım. Acayip dengesizleşti oyun. Ne avcı yatması gereken yere yatar ne hafif spot atar ne kmt sana destek atar, ne de gittiğin yere destek gelir. Ulan 15 tank maçta aynı yere gider mi ya? Bot musunuz kardeşim. Noluyo sonra düşman arkadan baseye geliyo. Lafın kısası fosil bir oyuncu olarak oyunun eskiye nazaran inanılmaz dengesizleştiğini söylüyorum, isyan ediyorum bu duruma. Sildim kurtuldum, youtube da güzel maçları izliyorum sinir yok stres yok kafam rahat silin kurtulun...

Türkiyeye döndükten sonra mesajları tekrar okudum ve arkadaşı ciddiye almama kararı aldım. Şayet direkt olarak ben en iyisiyim nick ver 1v1 girelim tarzında söylemleri var. Dediğim gibi oynadığım hiçbir online oyunda bile beni yenemeyeceğini düşünüyorum arkadaşın :D . RNG'nin ön planda olduğu oyunda 1v1 atmak istemek de ayrı bi kafa. Ne yani ben yüksek rolleyince ya da ammo rack atıp tek atınca kazanmış mı olacaktım orasını da anlamadım :D .

Bu arada halen WOT oynuyorum. Tartışma çıktığı zamanki hesabımı da sattım şu an farklı bir hesap kasıyorum. Ben zevk aldığım için oynuyorum açıkcası. Arka arkaya yenilmek ve çok fark yemek can sıkabiliyor ama squad girdiğimiz oyunların çoğunu sırtlayıp götürüyoruz.

Türkiyeye döndükten sonra mesajları tekrar okudum ve arkadaşı ciddiye almama kararı aldım. Şayet direkt olarak ben en iyisiyim nick ver 1v1 girelim tarzında söylemleri var. Dediğim gibi oynadığım hiçbir online oyunda bile beni yenemeyeceğini düşünüyorum arkadaşın :D . RNG'nin ön planda olduğu oyunda 1v1 atmak istemek de ayrı bi kafa. Ne yani ben yüksek rolleyince ya da ammo rack atıp tek atınca kazanmış mı olacaktım orasını da anlamadım :D .

Bu arada halen WOT oynuyorum. Tartışma çıktığı zamanki hesabımı da sattım şu an farklı bir hesap kasıyorum. Ben zevk aldığım için oynuyorum açıkcası. Arka arkaya yenilmek ve çok fark yemek can sıkabiliyor ama squad girdiğimiz oyunların çoğunu sırtlayıp götürüyoruz.
Ya evet takım oyunları ya da 3 kişi rastgele savaşa girdiğimizde biz de güzel iş çıkartıyoruz fakat benim anlamadığım şey tier 10 maçta millet nasıl noob gibi oynuyor herkes aynı yere falan gidiyo saçma sapan şeyler. Rng yi falan geçtim artık alıştık da oyuncular beni kahrediyor. Yani tier 10 tankı kasman için yine bi 3 4 ay harcaman lazım o sürede oyuncu hangi haritada hangi tankla nereye gidilmesi gerektiğini nasıl bilmiyor ya? Adam FV4005 le düşman basesine giriyor tık ölüyo. Arkada yatsa maçı çevirecek belki ya da ıs7 ile basede sniper yapıyor falan anlamıyorum bu insanları hep bana mı denk geliyo...

Ya evet takım oyunları ya da 3 kişi rastgele savaşa girdiğimizde biz de güzel iş çıkartıyoruz fakat benim anlamadığım şey tier 10 maçta millet nasıl noob gibi oynuyor herkes aynı yere falan gidiyo saçma sapan şeyler. Rng yi falan geçtim artık alıştık da oyuncular beni kahrediyor. Yani tier 10 tankı kasman için yine bi 3 4 ay harcaman lazım o sürede oyuncu hangi haritada hangi tankla nereye gidilmesi gerektiğini nasıl bilmiyor ya? Adam FV4005 le düşman basesine giriyor tık ölüyo. Arkada yatsa maçı çevirecek belki ya da ıs7 ile basede sniper yapıyor falan anlamıyorum bu insanları hep bana mı denk geliyo...
Gerçekten kötü şans. Son 2 3 senedir takımların kalitesi ciddi oranda düştü evet. Ama dediğim gibi maalesef 3 kişi squad girmeden ya da klan savaşı tarzı modlara girmeden eğlencesi tam çıkmıyor artık. Tek başıma girdiğimde bazen elimden geleni yapsam da kazanamıyorum. Can sıkmadan devam ediyorum. Mesela şehre gitmesi gereken ağır tankların hepsi açık hatta geçtiyse şehre gitmek yerine uzaktan şehre sniperlık yapıyorum başka çare kalmıyor.

"Bu oyun oynanır mı?" diye bu yazıyı okuyan olursa;

Oynamayın. Size "Böyle, böyle bir oyun var. Gel oyna." diyen arkadaşınız olursa da uçan tekmeyle karşılık verin.

Oyun içinde geçen karşılaşmalar, genelde herhangi bir takım lehine ezici üstünlükle tamamlanıyor.

"Bu oyunu zevk için oynayacağım." falan demeyin. Yenilmekten, istatistik kasmadan, o oyunda kazanmadan zevk alınmaz.

Şu yorumun altındaki maçlar, bir gün içinde alınan sonuçlardır.

Sana böyle karşılaştığım maçların ekran görüntüsünü alıp atacağım.
Aklıma geldikçe ekran görüntüsü aldım. Hatta maçın ortasında ölüp çıktığım ve ekran görüntüsü almadığım maçlarda var. Ve bunların birçoğu arka arkaya maçlarda oluyor. Bunları görmemek için ya kör olmak gerek ya da oyunu sadece 2 ateş edip oynuyorum kafasında oynamak gerek.

Daha da fazlası vardı...

Ben hala oynuyor muyum? -Evet. Bu da benim aptallığım, oyuna uzun zaman harcamam ve başka oynayacak oyun bulamayışımdır.

Oynanır en son hetzer oynamıştım. Bu tankı alıp öküz gibi hasar vermek ve önden mermileri sektirmek çok güzel hissettiriyordu. Ama genellikle maçlar hep ezici bir üstünlükle bitiyor aklınızda olsun.

Aynen, WoT güzel yaw...
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

8 seviye bir tank rahatlıkla 10 seviye tank avcılarına karşı duruyor. Bunlar Foch 155 ve E3.. Bu tanklar, önlerine gelenin içinden geçer. 8 seviye herhangi bir tanka nişan almadan atsa bile delme şansı oldukça yüksek olan bu tanklar, buna karşı bir halt yiyemiyor..

Çok güzel yav oyun.. Tavsiye ederim.. 😵‍💫😵‍💫

Geri
Yukarı