WP'ye geçsem mi?

Android telefon değiştirmek zorunda olduğun telefondur , ve kimse üzerine alınmasın ama hastalıklı derecede telefona bağımlı olan kişilerin kullanacağı işletim sistemidir . 2 adet Android tabletim var Samsung un son çıkan modellerinide LG nin de deneme fırsatım oldu ve şunu söyleyebilirim ki insanı satın almaya itiyorlar . çok cazip geliyor ama ileride çöpe dönecekleri gerçeğini değiştirmiyor eğer telefonunu evde unutup dışarı çıktığın zaman yapacağın işi daha kısa sürede bitirmeye çalışıyorsan sırf telefonunu görmek için, Android almalısın çünkü sen zaten yenisi çıktığı zaman gidip alacak birisindir . Ancak daha normal bir şekilde telefonu kullanan hayatının birincil parçası yapmamış ve arkadaşlarıyla , ailesiyle konuşurken eli telefonuna gitmeyen birisi isen Lumia-Apple tercihin olmalıdır görüşündeyim . Ve parası olupta ( note4 , galaxy s5 , LG g3 . Xperia yı saymıyorum çünkü telefonun bir artısı var bence bu kadar para veirlen tüm telefonlarda olamsı gereken bir artı ) alacakların hata yaptığını düşünüyorum yalnızca markası Apple olduğu için Apple ürünü almamak saçmalık veya Lumia . Android i herkesin kullanması Android in en iyisi olduğu anlamına gelmiyor . BlackBerry lerden sonra en kötüsü olabilir hatta . Burada kimseye cevap vermedim kimse üstüne alınmasın genel olarak gözlemlediğim şeyleri söylüyorum .

Kişiden kişiye değişir tabi. Ben WP kullandım ama dediğim gibi 3 ay sonra sıkıldım. G2 ile kullanıyorum diye demiyorum resmen nefes aldım. Lumia çok stabil çalışıyor ama sıkıcı bence. Ben Android özelliklerini seviyorum. Telefonu her yönü ile kişileştirmeyi seviyorum. Bu yüzden Android. Samsung ayrı bir Dünya o zaten kasıyor. :)

Daha önceden Facebook'ta yazdığım bir yazıyı buraya da yazmak istyorum:

Hocam siz şunu anlamıyorsunuz Apple isterse Samsung telefonu alsın satsın yine satacak değil mi doğru çünkü insanlar Apple kalitesini biliyor ve güveniyor . Ama olay elindeki alette değil içindeki yazılımda Samsung un son çıkan telefonlarında 3 GB RAM Zenfone 2 4 GB Ram ile geliyor telefonda 3 GB ram e ihtiyacın olmaması gerek ama Android denen işletim sistemi istiyor da istiyor gelişmiyor da öte yandan İOS a bak İOS tabanlı kaç telefon var satışta olan şuna 4-4s-5-5s-5c-6-6+ . Android de binlerce ve İphone 4 e dahi İOS 8 geliyor geliyor sonra insanlar diyorki kaldırmıyor ben samsung alıcam htc alıcam . Şuanda Galaxy s3 geçen sene insanlarda görünce vay be denilen telefona da destek kesildi . Hadi Apple a karşı ön yargın var AntiFan ın tekisin Windows Phone a ne demeli 500 Tl ye aldığın Android telefonda hiçbir şey yapamazken WP de o fiyata aldığın telefon gayet stabil bir performans veriyor Sebebi ise tek elde olması . Aslında baktığın zaman Android denen şey İnternet explorer dan farksız elle tutulur hiçbir yanı yok özellikle Samsung firmasının satış politikası şu .

+Efendim yeni telefonlar için tasarımlar bunlar
-Patron alır hepsini çöpe atar eski telefonun resmini paint te açar köşeden tutup büyültür ve işte yeni telefonumuz der.

Eğer Apple düşmanı bir insansanız ki herhangi bir markaya düşman olmak aptalca bence ( diyeceksin samsung a şunu dedin az önce Samsung un SSD lerine TV lerine diğer ürünlerine lafım yok ) ama illa "Apple ı sevmiyorum " diye geziyorsanız gidin Windows Phone alın Çünkü Android telefon üreten Firmaların beğenmediğiniz ama yazılım konusunda kat kat iyi olan Apple dan farkı kalmadı 3 haftada bir telefon çıkarıyorlar resmen ama illa Android alıcam ben telefonumu senede bir değiştirmek istiyorum para bak bende diyorsanız da gidin xperia alın bari telefonun ekstra bir özelliği olsun . Eğer Size verdiğim bunca alternatiften sonra Gidip s5-note 4 (hadi note 4 ü anlarım bozulunca domates kesme tahtası olarak kullanırım diyorsunuzdur ) alıyorsanız Sizin hiç Sevmdiğiniz şirket olan Apple ın yaptığı şeye sadece Samsung adıyla kapılmışsınızdır ...

Direkt buraya cevap olarak yazmadığım için biraz sinirli gelebilir ama buraya da kopyalamak istedim :)
[TBODY] [/TBODY]

Kime bu sinir? :D Ben bugüne kadar Apple'a fazla sıcak bakmadım çünkü ekranı küçüktü. :) 4 inç küçük geliyordu ama artık ekranı da büyüdü.

Açıkcası bende hiç büyük ekranlı telefonlara ısınamadım . anlamsız geldi hep iphone 6 yine aynı boyutta kalmalı 6+ büyümeliydi bence .

Bence WP'ye geçme. Arayüzü hızlı ama görünüşü gerçekten kötü. Note 3 kullanıyorum tavsiye ederim. 5s yanında yavrusu gibi duruyor :D

Windows Phone'lar bence akıllı değil. Uygulamaların çoğu web sitesi tarzında. Eksiği kapanıyor dendi ama kaç sen oldu hala aynı. Bence geçme. Bu arada @Furkan Yenen 516 adet mesajının 500'ünde "Note 3 kullanıyorum tavsiye ederim" yazıyor. :ROFL: Güle güle kullan.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı