X3440 ile Ethereum madenciliği yapılır mı?

Arkadaşlar merhaba tek kart 1660 Ti ile kazım yapacağım. Normal bir sistem şu şekilde;

Gigabyte P55-UDR3
Intel Xeon X3440.
8 GB HyperX duru 1600 MHz.
1 adet 1TB WD HDD.
1660 Ti ASUS TUF OC.
Coolermaster Elite VE 600W
Tunçmatik UPS 600VA

1. sorum bu sistem mininge şu an hazır mı?
2. sorum işlemcinin kartı Full beslemesi gerekiyor mu? Yoksa sadece VRAM'ı kullanıp darboğaza yol açmayacak mı?
3. sorum işin yazılım kısmını anlatan video bir rehber paylaşmanız. Teşekkürler.

İşlemci ile yapamazsınız, 1660 Ti ile yapabilirsiniz.
İşlemcinin ekran kartını beslemesi gerekmiyor, ekran kartınızın VRAM'ini kullanılır sadece.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşlemci ile yapamazsınız, 1660 Ti ile yapabilirsiniz.
İşlemcinin ekran kartını beslemesi gerekmiyor, ekran kartınızın VRAM'ini kullanılır sadece.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yani sistem hazır?

Arkadaşlar merhaba tek kart 1660 Ti ile kazım yapacağım. Normal bir sistem şu şekilde;

Gigabyte P55-UDR3
Intel Xeon X3440.
8 GB HyperX duru 1600 MHz.
1 adet 1TB WD HDD.
1660 Ti ASUS TUF OC.
Coolermaster Elite VE 600W
Tunçmatik UPS 600VA

1. sorum bu sistem mininge şu an hazır mı?
2. sorum işlemcinin kartı Full beslemesi gerekiyor mu? Yoksa sadece VRAM'ı kullanıp darboğaza yol açmayacak mı?
3. sorum işin yazılım kısmını anlatan video bir rehber paylaşmanız. Teşekkürler.
Dün GTX 1060, 6 GB ekran kartı ile başladım. Gayet iyiydi performansı, 1660 Ti'ın yeteceğinden eminim. Fakat GTX 1050, 4 GB ile denedim ve VRAM'in yetersiz olduğunu öğrendim. Eskiden 4 GB'dı. Şimdi 6 GB'a çıkmış.

Geri
Yukarı