X3440 ve RX 570 sistem testleri

• Anakart GA-H55M S2/S2V/D2H/UD2H (300 TL)
  • Intel Xeon X3440 (100 TL) 2,53 GHz'den 3.8'e overclock yapılmalı.
  • RX 570 (550 TL)
  • 4x2 1666 MHz RAM (250 TL)
  • Kule tipi işlemci soğutucu (120 TL) (sıfır alınabilir)
  • SSD 240 GB (170 TL) (sıfır alınabilir)
  • HDD 7200 RPM 500 GB (170 TL) (sıfır alınabilir)
  • Sıfır 600 Watt PSU RGB kasa (500 TL)
  • Egzoz fanı (40 TL) (sıfır alınabilir)
Witcher 3
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

PUBG
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Rainbow Six Siege

GTA V

Not: Sıfır alınabilir yazdıklarım sıfırıyla fiyat farkı çok olmadığı için sıfır alabilirsiniz anlamında 😁, ben buna yakın sistem kullanıyorum, hiçbir sıkıntı olmadı GPU besleme takılma sorunu vs.

Son düzenleyen: Moderatör:
x3440 + rx 580 bir sistem kurmayı düşünüyorum. Kaliteli bir kule tipi soğutucu ve h55'in üst düzey modellerinden birine sahibim. sizce 4 ghz'ye oc edip güzel bir performans alınabilir mi ? Darboğaz yapar mı yapmaz mı emin olamadım çünkü internette bir sürü video var kafa karıştırıcı. %10 falan bir darboğaz olsa bile bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum çünkü işlemci 100 lira bile değil. Ne dersiniz?

x3440 + rx 580 bir sistem kurmayı düşünüyorum. Kaliteli bir kule tipi soğutucu ve h55'in üst düzey modellerinden birine sahibim. sizce 4 ghz'ye oc edip güzel bir performans alınabilir mi ? Darboğaz yapar mı yapmaz mı emin olamadım çünkü internette bir sürü video var kafa karıştırıcı. %10 falan bir darboğaz olsa bile bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum çünkü işlemci 100 lira bile değil. Ne dersiniz?
Kule tipi soğutucu ile işlemciyi 4 ghz yapsanız bile o ekran kartına küçük darboğaz yapar fakat en fazla 3-4 fps fark eder onun dışında güzel bir performans alırsınız sıkıntı olmaz.Soğutucunuzu iyi seçmeniz lazım yoksa 4 ghz'de fazla ısınma yapabilir.

Kule tipi soğutucu ile işlemciyi 4 ghz yapsanız bile o ekran kartına küçük darboğaz yapar fakat en fazla 3-4 fps fark eder onun dışında güzel bir performans alırsınız sıkıntı olmaz.Soğutucunuzu iyi seçmeniz lazım yoksa 4 ghz'de fazla ısınma yapabilir.
RX 580 ile +60 fps oynadığım oyunlarda 60 fps altına düşmediği sürece istediği kadar darboğaz olsun sıkıntı yok. Yüksek ihtimal monitörüm 60 Hz olacağından pek hissetmem. Ben Hyper 212 Evo (2.el) ve bu çin işi 6 bakır borulu soğutuculardan düşündüm. Çin işi olanın markası belli olmasa da herkes malzeme kalitesine güzel demiş ve soğutmada aşırı derecede olumlu yorum var. Ne yapsam kararsız kaldım sizin öneriniz nedir acaba?

RX 580 ile +60 fps oynadığım oyunlarda 60 fps altına düşmediği sürece istediği kadar darboğaz olsun sıkıntı yok. Yüksek ihtimal monitörüm 60 Hz olacağından pek hissetmem. Ben Hyper 212 Evo (2.el) ve bu çin işi 6 bakır borulu soğutuculardan düşündüm. Çin işi olanın markası belli olmasa da herkes malzeme kalitesine güzel demiş ve soğutmada aşırı derecede olumlu yorum var. Ne yapsam kararsız kaldım sizin öneriniz nedir acaba?
60 FPS'in altına inmez.Hyper 212 kaliteli bir soğutucu gayet yeterli olur kullanabilirsiniz, fakat dediğiniz Çin malı soğutucuya kullanan kişiler o kadar olumlu yorum yaptıysa ben olsam Çin malı dediğinizi alırdım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı