X570 GAMING X ve A2000 NVMe SSD uyumu

Yunuscbn

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Özel Sektör
Arkadaşlar merhaba,
Aşağıda bahsi geçen anakart ve M.2 SSD'yi satın aldım. Uyumluğunu kontrol etmeyi akıl edemeyince şu an içimde bir ama oluştu. Bu iki ürün birbirini destekliyor mu?
Ürünleri daha kargodan teslim almadım. Desteklemiyorsa nasıl bir M.2 SSD almalınmalıdır? 500 TL kadar bütçem var.
Yardımlarınızı rica ederim.
İyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınızın NVMe desteği bulunmakta ve hatta Dual PCIe 4.0 M.2 desteği bulunmakta, yani şu an piyasada çok fazla bulunmayan ama gelecekte üst düzey hızlara çıkan SSD'leri bile takarsınız. SSD'de zaten NVMe olduğu için sorunsuz bir kullanım olacaktır.
Örneğin;Corsair Force 240GB MP500 Serisi NVMe M2 SSD | ITOPYA

60₺ daha bulabilirseniz; Samsung Mz-v7e250bw 970 Evo 2.5" 250 Gb Nvme M.2 V-nand Ssd - n11.com öneririm. Kingston A2000'de uzun ömürlüdür. Kesinlikle anakart üzerinde olan soğutucuyu da monte edin. M2'ler ısındıkça performansı düşer.

Evet destekliyor sorun olmaz.
x570.jpg

Anakartınızın NVMe desteği bulunmakta ve hatta Dual PCIe 4.0 M.2 desteği bulunmakta, yani şu an piyasada çok fazla bulunmayan ama gelecekte üst düzey hızlara çıkan SSD'leri bile takarsınız. SSD'de zaten NVMe olduğu için sorunsuz bir kullanım olacaktır.
Örneğin;Corsair Force 240GB MP500 Serisi NVMe M2 SSD | ITOPYA

60₺ daha bulabilirseniz; Samsung Mz-v7e250bw 970 Evo 2.5" 250 Gb Nvme M.2 V-nand Ssd - n11.com öneririm. Kingston A2000'de uzun ömürlüdür. Kesinlikle anakart üzerinde olan soğutucuyu da monte edin. M2'ler ısındıkça performansı düşer.

Yorumunuz için teşekkür ederim.
Anakartın M2 SSD desteği bölümünden model numarasını eşleştirip bulamadığımdan acaba yanlış bir ürünmü aldım diye endişelendim. Anladığım kadarıyla birebir eşleşmesine gerek yok. İlerleyen zamanlarda ek M2 SSD ile destekleyeceğim. Günümüzde HDD gereksiz görenlerdenim.

Teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı