Xbox alınır mı?

Ghost0628

Hectopat
Öncelikle merhaba, Xbox hakkında hiçbir fikrim yok, çok fazla seçenek vardı ve araştıracak kadar vaktim olmadığı için size sormak istedim. Malum bilgisayar fiyatları yüzünden PC alma şansım yok, ben de ikinci el Xbox veya PS almayı düşünüyorum, önceliğim hikayeli AAA oyunları oynamak. PS mi Xbox mı almalıyım? Oyunları pahalı mıdır yoksa tarife şeklinde ödeme planı oluşturulup oyunlara erişim sağlanabiliyor mu? Açıklarsanız tavsiyede bulunursanız sevinirim, şimdiden çok teşekkürler.

Hocam şimdi 2 farklı seçeneğiniz var

Xbox Series S

Eğer Xbox Series S alırsanız yanına da Game Pass alarak oyunlara öyle büyük ücretler vermeden kullanabilirsiniz.

PlayStation 4

Oyunlar oldukça pahalıdır Game Pass fiyatına göre 1 oyuna 150 TL 200 TL bayılırsınız fakat exculusive yani PlayStation'a özel oyunlar vardır mesela uncarted, The Last of Us, God of War gibi seriler var.

Benim önerim Series S'dir fakat exculusive oyunları aşırı şekilde oynamak istiyorsanız PlayStation alabilirsiniz gülü seven dikenine katlanır.

(Not: PlayStation 5 ve Series X pahalı olduğu için listeye eklemedim)
Peki Game Pass içerisindeki oyunlar yeterli midir, kütüphanesi zengin diyebilir miyiz?

Kütüphanesi oldukça zengin GTA 5'den tut Battlefield 5'e kadar çoğu oyun var mesela yeni çıkacak olan Forza Horizon 5 bile ilk günden Game Pass de olacak normal fiyatı 400 TL üzeri olur büyük ihtimalle.

Peki Game Pass içerisindeki oyunlar yeterli midir, kütüphanesi zengin diyebilir miyiz?

Kütüphanesi zengin ve her geçen gün zenginleşiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

.

PS'in hikayeli AAA oyunları Xbox'a nazaran çok daha iyi ancak oyun fiyatları cep yakıyor.
Bunun yanında Xbox tarafında aylık 30 TL gibi bir ücretle genel olarak hikayeli oyunlara erişebildiğiniz bir kütüphane mevcut. Bir sürü hikayeli oyunu sadece 30 lira karşılığında 1 aylık oynuyorsunuz. 1 yıl alsanız bile bir tane indirimsiz PS AAA oyunun fiyatına zar zor geldiği için benim gözümde Xbox her zaman bir adım öndedir.

PS tarafında da PS+ dediğimiz yine Xbox gibi aylık belirlenen bir kaç oyuna erişebildiğiniz bir sistem var.

Yeni konular

Geri
Yukarı