Xbox Series S almaya değer mi?

2-3 yıl önce PS4 almıştım ama çok fazla oyunumun olmaması nedeniyle bir süre sonra sıkılıp oynamayı bırakmıştım. All Access ile beraber yüzlerce oyuna erişimi var Xbox S'in. Taksitli olarak bu şekilde almak mantıklı mı? Taksitleri bitmeden konsoldan sıkılır mıyım? Sevdiğim bir sürü oyun olduğunu duydum içinde örneğin Sea of Thieves, CoD serisinden birkaç oyun var.

Kesinlikle alınabilir. Zaten ülkemiz şartlarında konsol kullanmak isteyip bütçesi fazla olmayan kişilere hitap edecek bir cihaz.

86936413_2509842022592618_2966337657111576576_o.jpg

İleriki yıllarda yeni nesil gelince oyunları 720P 30 FPS açar o konsol. Ayrıca 3 oyun yüklenecek kadar kapasitesi var 365 GB. Bence almışken iyisinden X alın uzun süre götürsün.

Hocam ne yiyip içiyorsanız acil bırakmanızı tavsiye ediyorum.

İleriki yıllarda yeni nesil gelince oyunları 720p 30 Fps açar o konsol. Ayrıca 3 oyun yüklenecek kadar kapasitesi var 365 GB. Bence almışken iyisinden X alın uzun süre götürsün.
Konsollar bilgisayar gibi değildir.Ps3 bile 512 MB RAM ile ne güzel oyunlar oynattı bize.

Kesinlikle alınabilir. Zaten ülkemiz şartlarında konsol kullanmak isteyip bütçesi fazla olmayan kişilere hitap edecek bir cihaz.

Hocam Unreal Engine 5 grafik motoru gibi olsa yeni nesil oyunlar, hangi çözünürlükte açabilir sanki? PS4 Pro Series S'den daha güçlü sayılır.

Bir yandan iyi bir Bilgisayarımın olmasından dolayı Series X almaya ihtiyaç duymuyorum. Sevdiğim ve istediğim oyunları konsolda oynayabilmek ve Gamepass'den yararlanabilmek için almak istiyorum.

Oyunlar donanım değil hocam.
Özellikler bakımından biraz daha güçlü işte nasıl ifade edeceğimi bilemedim.
Kesinlikle, PS4 yeni nesil oyunları 1080p 30 FPS oynatıyor. Series S gibi güçlü bir cihaz rahat 2K 60 FPS oynatır.
Hocam eski konsollara çıkan oyunlar yeni nesil olmuyor yanlız. Ayrıca arada dağlar kadar fark yok eski oyunları 1080p 60 FPS oynatıyor şuan hatta Watch Dogs Legion Series S'de 1080p 30 FPS diye biliyorum.

Hocam Unreal Engine 5 grafik motoru gibi olsa yeni nesil oyunlar, hangi çözünürlükte açabilir sanki? PS4 Pro Series S'den daha güçlü sayılır.

Aslında olay tamamen oyunların optimize edilmesinden geçiyor. Yeni nesil konsollarda ben kesinlikle 720P ve 900P gibi çözünürlükleri 30 FPS için göreceğimizi düşünmüyorum. Sonuç olarak hepsi Ray Tracing destekli güçlü cihazlar. 2K çözünürlük için bile 30 FPS seçeneğinde olan oyunları 1080P çözünürlükte 60 FPS ile oynatacaklardır.

Yeni konular

Geri
Yukarı