Xbox Series S almaya değer mi?

Ama burada 13 TF ile 4 TF gibi çok ucuk bir güç söz konusu ben yine de 1-2 yıl daha gideceğini ve sonra yeni nesil oyunları kaldırmayacağını veya 30 FPS oynatçağını düşünüyorum

PS 4 Pro da dedğiniz olay Xbox Series S içinde geçerli geliştirici bu konsola uygun yapmaya uğraşırmı ve de PS 4 Pro ile Xbox Series S aynı güçte

4 k upscale olayı çok yanlış anlamışsınız o genelde videolarda işey yarıyor oyunlarda sen ne kadar upscale yapsanda sende o 1080p veya 2 k gösteriyor

Bende aynı durumdaydım konsolun hayırlı olsun umarım haksız çıkarım ve bu nesilde kayış gibi oynarsın.
Hocam çok araştırdım herkez alınır diyo bu fiyata alicam bende 60fps oynatiyor gta falan hocam yeni nesil oyunlarla çok işim yok oynuycagim oyunlar FIFA 22 GTA 5 sayılı yani

Biri oyunları 4K açıyor biri 1080p arada çözünürlük bakımından da çok uçuk bir fark var.

Kaldıramama olamaz ancak Xbox Series S Pro Ultra Max + çıkartırsalar evet oyunlar 30FPS gelir.

Aralarında nesil farkı var PS4 Pro'ya çıkan her oyun PS4'e çıkmak zorunda. Xbox Series X'e çıkan her oyun Xbox Series S'e çıkmak zorunda ama bir alt nesil olan Xbox One X'e çıkmak zorunda değil.

Anlattığım gibi aralarında nesil farkı var.

DLSS olayı gibi düşünün Upscale'ı.

Eğer Xbox Series S alacaksanız daha başka sorularınız olursa sorabilirsiniz ben de kullanıyorum elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.
Hocam valla bugün alicam işten cikinca sorum bu kadar alicam galiba oyunlarda kasma falan olmaz demi bide mesala ben GTA 5 oynamak için klavye mouse baglayabilirmiyim xboxa

Hocam çok araştırdım herkes alınır diyor bu fiyata alacağım bende 60FPS oynatiyor GTA falan hocam yeni nesil oyunlarla çok işim yok oynuycagim oyunlar FIFA 22 GTA 5 sayılı yani.

Emin olun eğer daha önce güçlü bir bilgisayarınız olmadı ise daha çok oyun oynamak isteyeceksiniz (kendimden biliyorum) ayrıca ben Gamepad'e alışmanız için Gears of War oynamanızı öneririm.

Kasma falan olmaz değil mi?

Olmaz hatta değişken kare hızına izin ver diye bir ayar var onu açtığınızda sorunsuz olarak oynatabileceği en düşük FPS'de kasma olmadan açıyor (GTA 5 için 60FPS) eğer zorlayan bir durum olursa oyundan atıyor ama ben denemek için bu ayarı 1 ay kapattım ve hiçbir oyundan atmadı ancak önceden 2008 model bir bilgisayarda oyun oynayan biri olduğum için değişken kare hızı çok gözüme çarpmıyor.

Klavye mouse baglayabilir miyim xboxa.

Klavye mouse bağlayabilirsiniz ancak GTA 5'te dahil çoğu oyun desteklemiyor yine de benim gibi farklı farklı hikayeli oyunları oynayan biri iseniz illa birkaç oyun klavye mouse destekli çıkıyor.

Bugün alacağım işten cikinca.

Umarım kazasız belasız kullanırsınız. Xbox adım Painlower412 isterseniz arkadaş ekleyebilirsiniz.

Emin olun eğer daha önce güçlü bir bilgisayarınız olmadı ise daha çok oyun oynamak isteyeceksiniz (kendimden biliyorum) ayrıca ben Gamepad'e alışmanız için Gears of War oynamanızı öneririm.

Olmaz hatta değişken kare hızına izin ver diye bir ayar var onu açtığınızda sorunsuz olarak oynatabileceği en düşük FPS'de kasma olmadan açıyor (GTA 5 için 60FPS) eğer zorlayan bir durum olursa oyundan atıyor ama ben denemek için bu ayarı 1 ay kapattım ve hiçbir oyundan atmadı ancak önceden 2008 model bir bilgisayarda oyun oynayan biri olduğum için değişken kare hızı çok gözüme çarpmıyor.

Klavye mouse bağlayabilirsiniz ancak GTA 5'te dahil çoğu oyun desteklemiyor yine de benim gibi farklı farklı hikayeli oyunları oynayan biri iseniz illa birkaç oyun klavye mouse destekli çıkıyor.

Umarım kazasız belasız kullanırsınız.
Valla saolun hocam benim iyi bilgidiayim olmadi olduda normal bir bilgisayardi

Hocam kola alışması zor veya uzunmu oluyor.

Kişiden kişiye değişir. Ben 2-3 saatte alıştım. O zaman 7 yaşında olan kardeşim 3 günde alışmıştı. Benim yaşlarımdaki (15) arkadaşlarım ise yine 3-4 saatte alışıyor, hayatında hiç oyun oynamamış arkadaşlarım bile tek ziyarette rahatça oynayabiliyor. 25-30 yaş arasındaki konsolu aldığım adam ise 2 günde alışmış. Yine de garanti olarak 1 hafta diyorum ayrıca size bir uyarı vermek isterim gamepadlerin yapıları gereği hiçbir şekilde klavyedeki gibi keskin oynayamayacaksınız zaten buna gerek de yok ama bu durum rahatça oynamanıza engel değil.

Kişiden kişiye değişir. Ben 2-3 saatte alıştım. O zaman 7 yaşında olan kardeşim 3 günde alışmıştı. Benim yaşlarımdaki (15) arkadaşlarım ise yine 3-4 saatte alışıyor, hayatında hiç oyun oynamamış arkadaşlarım bile tek ziyarette rahatça oynayabiliyor. 25-30 yaş arasındaki konsolu aldığım adam ise 2 günde alışmış. Yine de garanti olarak 1 hafta diyorum ayrıca size bir uyarı vermek isterim gamepadlerin yapıları gereği hiçbir şekilde klavyedeki gibi keskin oynayamayacaksınız zaten buna gerek de yok ama bu durum rahatça oynamanıza engel değil.
Saolun hocam biliyorum herşey işin teşekkürler

Ama burada 13 TF ile 4 TF gibi çok ucuk bir güç söz konusu ben yine de 1-2 yıl daha gideceğini ve sonra yeni nesil oyunları kaldırmayacağını veya 30 FPS oynatçağını düşünüyorum.

PS 4 Pro da dedğiniz olay Xbox Series S içinde geçerli geliştirici bu konsola uygun yapmaya uğraşırmı ve de PS 4 Pro ile Xbox Series S aynı güçte.

4 k upscale olayı çok yanlış anlamışsınız o genelde videolarda işey yarıyor oyunlarda sen ne kadar upscale yapsanda sende o 1080p veya 2 k gösteriyor.

Bende aynı durumdaydım konsolun hayırlı olsun umarım haksız çıkarım ve bu nesilde kayış gibi oynarsın.

Hocam çok araştırdım herkes alınır diyor bu fiyata alacağım bende 60FPS oynatiyor GTA falan hocam yeni nesil oyunlarla çok işim yok oynuycagim oyunlar FIFA 22 GTA 5 sayılı yani.

Hocam vallahi bugün alacağım işten cikinca sorum bu kadar alacağım galiba oyunlarda kasma falan olmaz değil mi bir de mesela ben GTA 5 oynamak için klavye mouse baglayabilir miyim xboxa.

Eski nesil oyunları kayış gibi oynarsın aga o konuda sıkıntın olmasın. FIFA falanda isterse 2025 falan çıskın sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum ama arkadaş upscanrı DLSS'e benzetmiş hiç alakası yok o lay videolardai şey yarıyor. Bu arada alınca gears of ar 5 önreririm taş gibi oyun.

DLSS'e benzetmiş hiç alakası yok o lay.

DLSS'e benzettim DLSS demedim performans arttırma yok Xbox Series S'te ve 4K Upscale'ı bütün oyunlarda destekliyor (eski nesil oyunlar dahil).
Burada arkadaşımız biraz daha iyi anlatmış upscale olayını.
Hatta bazı fanboylar Xbox Series S'teki 4K upscale'in daha iyi gözüktüğünü söylüyorlar. Benim görüşüm ise eğer bir 4K televizyonunuz varsa ve paranız yoksa ya da Xbox Series X'e gerek duymuyorsaız iyi bir seçenek ancak 4K için doğru yol tabii ki de Xbox Series X almaktır.

Gears of ar 5 önreririm taş gibi oyun.

Harbiden çok iyi bir oyun, hikayesini anlamak için 4'ü de oynamalısınız ki bence bir sorun yok çünkü Gamepad'e alışmak için önerdiğim oyun ilk Gears of War'ya da Ultimate Edition halidir çünkü ilk Gears of War'da aim assist yok.

O lay videolardai şey yarıyor.

Videolarda upscale olarak değil native olarak 4K destekliyor.

Geri
Yukarı