Xbox Series S almaya değer mi?

PlayStation özel oyunları varken ve o tarafa da oyun kütüphanesi sistemi gelmişken hiç gerek yok bence.

PlayStation 5 alacak durumum yok. PlayStation 4'ünde modası geçti, eski nesil hikayeli oyunlara takıntım yok.

1080p için yeterli ve hala alınabilir. En büyük eksisi açıkçası dahili depolama 512 GB bile oyunlar için fazlasıyla yetersizken bu konsolda boş alan 364 GB.

Oynayacagim çok oyun yok. FIFA 22, GTA 5, RDR2 falan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunları bitirip silersin anca öyle oynanır. Harici HDD alırsan eski oyunları da bu HDD'ye kurup oynayabilirsin. Ancak Series S uyumlu güncel oyunlar HDD de çalışmıyor, sadece depolama olarak yeni nesil oyunları HDD'ye taşıyabilirsin.

Fiyat tarafı da oraya gitmiş mi?
Tabi fiyat farkı var fakat oyun kütüphanesi sistemiyle hiç playstation kullanmamış birisi playstation özel oyunlarının da olduğu bu oyunları çok uzun olmayan bir sürede bitirebilir. Yani aylık olarak çok uzun süre para vermeye gerek kalmayacaktır bence. Ayriyetten piyasada xboxa nazaran aşırı derecede daha fazla kutulu playstation oyunu var. Yeni çıkacak oyunları bile bu şekilde 2.el alıp daha sonra zarar etmeden satabilirsiniz. Uzun zamandır playstation kullanıcısıyım takas gerçekten çok el rahatlatıyor. Hatta god of war ragnaroku da bu şekilde oynamayı düşünüyorum. Farklı görüşlere saygım var fakat benim görüşüm net olarak bu.

PlayStation 5 alacak durumum yok. PlayStation 4'ünde modası geçti, eski nesil hikayeli oyunlara takıntım yok.

Oynayacagim çok oyun yok. FIFA 22, GTA 5, RDR2 falan.
Bu durumda xbox series s alınır diyebilirim o zaman. Ps4'ün desteğini zaten yavaş yavaş kesmeye başladı Sony. Memnun kalırsınız gibi duruyor. Biz god of war 1-2 ve mk shaolin monksu yeni nesil playstationdan oynayabilene kadar bu taraftan devam :).

Özel oyunlara ilgisi olmayanlar için en uygunu Series S. Ben Series S kullanmadım ancak konsol almadan önce araştırma yaparken 30/40 tane videosunu/incelemesini izledim. Fiyatına göre performansı çok yüksek. Cidden bu kadar iyi olmasına anlam veremiyorum.
Dezavantajı ise depolama alanı düşük. Oyunlar büyükse 2 - 3 oyun kurar, bitirdiğinizi siler başka yüklersiniz.
Game Pass sistemine gelecek olursak ben yeni oyunların çıktığı gün konsoluma gelmesinden çok hoşlanıyorum.
Edit: Microsoft Store indirimleri de zaman zaman çok uygun oluyor. Eğer Game Pass'de olmayıp Store'da olan bir oyun isterseniz indirim kovalayabilirsiniz.

Bu durumda Xbox Series S alınır diyebilirim o zaman. PS4'ün desteğini zaten yavaş yavaş kesmeye başladı Sony. Memnun kalırsınız gibi duruyor. Biz God of War 1-2 ve mk shaolin monksu yeni nesil PlayStation'dan oynayabilene kadar bu taraftan devam :).

Hocam siz PS kategorisinde çok alım satım yaptığınızı belirtmişsiniz. Ben konsolu bu yılın mayıs ayında aldığımda PS Plus yoktu. O yüzden Game Pass var diye PS yerine Xbox aldım. Fakat şimdi özel oyunlar için en azından 2. el olarak bir PS4 almayı istiyorum. Temiz bir şekilde nereden nasıl alabiliriz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı