Xbox Series S almaya değer mi?

Xbox Series S yarin sipariş vereceğim almaya değer mi kasma yapması mümkün mü? Kaç yıl götürür beni?
Yakın bir zamanda bende almayı düşünüyordum ama sonra PC almaya karar verdim biraz daha para koyup çünkü yeni nesil oyunlar için en fazla 11 TF gerekiyor ama Xbox Series S desadece 5 TF var ve de zaten PS Plus duyurulduktan sonra bence PS 4 Pro almak daha mantıklı.
Veya biraz daha para koyup RTX 3050'li PC toplamakda mantıklı ama karar senin.

Bu arada Xbox Series S de optimazyonu unttum optimizasyınnu oyunlar varken yeni nesil oyunları oynayabilirsin. - ve artıları şöyle.

+ Lar.
Game Pass.
Day One.
Optimizasyon.
Ray Tracing.
Ömrü uzun.
Yeni nesil oyunlar bu konsola çıkacak.
Sessiz çalışıyor.
Çok güçlü bir SSD

- Ler.
Özel oyun yok.
Yeni nesil için yeterli değil.
2 k zor oynatıyor.
4 k oynatmıyor.
Game Pass PS plusa göre daha kötü.
Depolama alanı çok az.

Bunları dikkate alarak alırsan daha iyi olur.
Bana göre bu konsol PC veya kötü PC sahibiysen alılabilecek bir konsol ama ben PS 4 Pro'yu tercih ederim PC sahibi değilsen veya kötü PC varsa.

Yakın bir zamanda bende almayı düşünüyordum ama sonra PC almaya karar verdim biraz daha para koyup çünkü yeni nesil oyunlar için en fazla 11 TF gerekiyor ama Xbox Series S desadece 5 TF var ve de zaten PS Plus duyurulduktan sonra bence PS 4 Pro almak daha mantıklı.
Veya biraz daha para koyup RTX 3050'li PC toplamakda mantıklı ama karar senin.

Bu arada Xbox Series S de optimazyonu unttum optimizasyınnu oyunlar varken yeni nesil oyunları oynayabilirsin. - ve artıları şöyle.

+ Lar.
Game Pass.
Day One.
Optimizasyon.
Ray Tracing.
Ömrü uzun.
Yeni nesil oyunlar bu konsola çıkacak.
Sessiz çalışıyor.
Çok güçlü bir SSD

- Ler.
Özel oyun yok.
2 k zor oynatıyor.
4 k oynatmıyor.
Game Pass PS plusa göre daha kötü.
Depolama alanı çok az.

Bunları dikkate alarak alırsan daha iyi olur.
Bana göre bu konsol PC veya kötü PC sahibiysen alılabilecek bir konsol ama ben PS 4 Pro'yu tercih ederim PC sahibi değilsen veya kötü PC varsa.
Pc var ama kötü ders yapmak için sadece telecizyonum 1080p zaten depolama ile ilgili genelde FIFA falan oynuyorum

Xbox Series S desadece 5 TF.

Xbox Series S 4tflops ancak konsollarda Tflops'un pek önemi yoktur çünkü oyunlar konsollar için optimize edilir. Önceki generasyonlara baktığımızda bu belli oluyor mesela benzer teraflops değerlerine sahip iki konsola bakalım Xbox One(1.3 tflops) ve Nintendo Switch(1 tflops elde iken 765G[Gigaflops]flops) bu iki konsol aynı oyunları oynattığında bile aralarındaki performans gece ve gündüz gibi ya da başka bir örneğe bakalım Xbox 360(100gflops) ve PS3(218gflops) aralarındaki çıplak güç çok fazla ama Xbox 360'ın oynattığı bazı oyunlar PS3'ten kat kat daha iyi gözüküyor. Saf güç bilgisayarda çok önemlidir ancak konsollarda nereden tutsak elimizde kalır şu an Xbox One kağıt üstünde telefonlardan bile daha güçsüz ancak oynattığı oyunlar arasında ok fark vardır. Eğer konsola Windows 1 kuracaksanız Teraflops'u önemseyebilirsiniz ancak bu da imkansız.

PS 4 Pro almak daha mantıklı.

PS4 Pro için oyun desteği kesildi güç olarak yeni oyunları 1080P'de (iyi bir optimizayson ile) kaldırabilse bile bugü PS4 Pro'ya çıkan her oyun PS4'e de çıkmak zorunda ki bu imkansız hiçbir 3A geliştirici bununla uğraşmaz.

Sessiz çalışıyor.

Sizi biraz kötülemek gibi olacak ancak bu daha belli değil PS4 ilk çıktığında çok sessizdi ama şimdi konsolda Last of Us açtığınızda oyun yanında bir de uçak çalışıyor.

1080P'de Xbox Series S yeni nesil için gayet yeterli daha doğrusu olmak zorunda çünkü Xbox One X'e çıkan her oyun Xbox One'a ve Xbox One S'e çıkmak zorunda olduğu gibi Xbox Series X'e de çıkan oyunlar Xbox Series S'e çıkmak zorunda.

4 k oynatmıyor.

Upscale edebiliyor ve ori and the will of the wisp gibi oyunları 6K'da bile işleyebiliyor ancak ben yine de 4K için Xbox Series S önermem.

Depolama alanı çok az.

Bencede ancak bedavadan biraz daha pahalı bir harici hard disk aldığınızda depolama sorununuz çözülmüş oluyor.

Xbox Series S 4tflops ancak konsollarda Tflops'un pek önemi yoktur çünkü oyunlar konsollar için optimize edilir. Önceki generasyonlara baktığımızda bu belli oluyor mesela benzer teraflops değerlerine sahip iki konsola bakalım Xbox One(1.3 tflops) ve Nintendo Switch(1 tflops elde iken 765G[Gigaflops]flops) bu iki konsol aynı oyunları oynattığında bile aralarındaki performans gece ve gündüz gibi ya da başka bir örneğe bakalım Xbox 360(100gflops) ve PS3(218gflops) aralarındaki çıplak güç çok fazla ama Xbox 360'ın oynattığı bazı oyunlar PS3'ten kat kat daha iyi gözüküyor. Saf güç bilgisayarda çok önemlidir ancak konsollarda nereden tutsak elimizde kalır şu an Xbox One kağıt üstünde telefonlardan bile daha güçsüz ancak oynattığı oyunlar arasında ok fark vardır. Eğer konsola Windows 1 kuracaksanız Teraflops'u önemseyebilirsiniz ancak bu da imkansız.

PS4 Pro için oyun desteği kesildi güç olarak yeni oyunları 1080P'de (iyi bir optimizayson ile) kaldırabilse bile bugü PS4 Pro'ya çıkan her oyun PS4'e de çıkmak zorunda ki bu imkansız hiçbir 3A geliştirici bununla uğraşmaz.

Sizi biraz kötülemek gibi olacak ancak bu daha belli değil PS4 ilk çıktığında çok sessizdi ama şimdi konsolda Last of Us açtığınızda oyun yanında bir de uçak çalışıyor.

1080P'de Xbox Series S yeni nesil için gayet yeterli daha doğrusu olmak zorunda çünkü Xbox One X'e çıkan her oyun Xbox One'a ve Xbox One S'e çıkmak zorunda olduğu gibi Xbox Series X'e de çıkan oyunlar Xbox Series S'e çıkmak zorunda.

Upscale edebiliyor ve ori and the will of the wisp gibi oyunları 6K'da bile işleyebiliyor ancak ben yine de 4K için Xbox Series S önermem.

Bencede ancak bedavadan biraz daha pahalı bir harici hard disk aldığınızda depolama sorununuz çözülmüş oluyor.

Ama burada 13 TF ile 4 TF gibi çok ucuk bir güç söz konusu ben yine de 1-2 yıl daha gideceğini ve sonra yeni nesil oyunları kaldırmayacağını veya 30 FPS oynatçağını düşünüyorum.

PS 4 Pro da dedğiniz olay Xbox Series S içinde geçerli geliştirici bu konsola uygun yapmaya uğraşırmı ve de PS 4 Pro ile Xbox Series S aynı güçte.

4 k upscale olayı çok yanlış anlamışsınız o genelde videolarda işey yarıyor oyunlarda sen ne kadar upscale yapsanda sende o 1080p veya 2 k gösteriyor.

Bu konsol 1-2 sene sonra büyük ihtimal 30 FPS oynatmaya başlar ama o süreye kadar ğek sıkıntı çekmez ve bir öneceli nesil oyunları kayış gibi oynarsın.

PC var ama kötü ders yapmak için sadece telecizyonum 1080p zaten depolama ile ilgili genelde FIFA falan oynuyorum.

Bende aynı durumdaydım konsolun hayırlı olsun umarım haksız çıkarım ve bu nesilde kayış gibi oynarsın.

Son düzenleme:
Ama burada 13 TF ile 4 TF gibi çok ucuk bir güç söz konusu ben yine de 1-2 yıl daha gideceğini ve sonra yeni nesil oyunları kaldırmayacağını veya 30 FPS oynatçağını düşünüyorum

PS 4 Pro da dedğiniz olay Xbox Series S içinde geçerli geliştirici bu konsola uygun yapmaya uğraşırmı ve de PS 4 Pro ile Xbox Series S aynı güçte

4 k upscale olayı çok yanlış anlamışsınız o genelde videolarda işey yarıyor oyunlarda sen ne kadar upscale yapsanda sende o 1080p veya 2 k gösteriyor

Bende aynı durumdaydım konsolun hayırlı olsun umarım haksız çıkarım ve bu nesilde kayış gibi oynarsın.
Valla bugün alicam hocam daha iyileri senin olsun

Ama burada 13 TF ile 4 TF gibi çok ucuk bir güç söz konusu.

Biri oyunları 4K açıyor biri 1080p arada çözünürlük bakımından da çok uçuk bir fark var.

Yeni nesil oyunları kaldırmayacağını veya 30 FPS oynatçağını düşünüyorum.

Kaldıramama olamaz ancak Xbox Series S Pro Ultra Max + çıkartırsalar evet oyunlar 30FPS gelir.

PS 4 Pro da dedğiniz olay Xbox Series S içinde geçerli geliştirici bu konsola uygun yapmaya uğraşırmı ve de PS 4 Pro ile Xbox Series S aynı güçte.

Aralarında nesil farkı var PS4 Pro'ya çıkan her oyun PS4'e çıkmak zorunda. Xbox Series X'e çıkan her oyun Xbox Series S'e çıkmak zorunda ama bir alt nesil olan Xbox One X'e çıkmak zorunda değil.

PS 4 Pro ile Xbox Series S aynı güçte.

Anlattığım gibi aralarında nesil farkı var.

4 k upscale olayı çok yanlış anlamışsınız o genelde videolarda işey yarıyor oyunlarda sen ne kadar upscale yapsanda sende o 1080p veya 2 k gösteriyor.

DLSS olayı gibi düşünün Upscale'ı.

Vallahi bugün alacağım hocam daha iyileri senin olsun.

Eğer Xbox Series S alacaksanız daha başka sorularınız olursa sorabilirsiniz ben de kullanıyorum elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.

Geri
Yukarı