Xbox Series S almaya değer mi?

2600TL'ye kaçırmayın bile. 9. nesil konsollara en ucuz giriş kapınız şu an.

Hiç düşünmeden alın. Gıdım düşünmeyin.
Playstation 5 Dijital ise 3600 ₺. Beni caydıran nokta bu. Yaklaşık 2 kat daha performanslı ve özel oyun konusunda önde ama bir o kadar da masraflı. Sizin imkanınız olsa hangisini tercih ederdiniz?

Bilmiyorum ama bence Sasi’nin Xbox geçmesinin tek sebebi geriye uyumluluk ve orada da yanılıyor gibi. Ben hayatımda ilk defa oyun konsolu alacağım ve merak ettiğim şeyler Exclusive oyunlar bu konuda da Xbox yetersiz kalıyor. Birde almışken beni üzmeyecek uzun yıllar 60 Kare üstü oyun deneyimi sunacak bir cihaz istiyorum bu konu da Series S beni tedirgin ediyor.

İsviçre
Geri uyumluluk dışında PS5'te olmayan hatta bugüne kadar PS'de görmediğimiz bir sürü özellik var hocam. Ayrıca yanılma gibi bir durum da yok XBOX resmi olarak açıkladı. 60FPS üstü çoğu oyunda alıyor ama AC:Valhalla gibi optimizasyon sıkıntısı olan oyunlarda zor tabii ki.

Playstation 5 Dijital ise 3600 ₺. Beni caydıran nokta bu. Yaklaşık 2 kat daha performanslı ve özel oyun konusunda önde ama bir o kadar da masraflı. Sizin imkanınız olsa hangisini tercih ederdiniz?
PS5 seçerdim, çünkü Xbox'da olan ilgimi çeken oyunlar bilgisayar üzerinde de mevcut ve çoğunu oynadım.

PS5 Dijital çok daha önde ama işte, oyun parası biraz caydırıyor. İsviçre'de oyun fiyatları nasıldır bilmem ama Game Pass avantajı çekiyor insanı içine.

PS5 Dijital çok daha önde ama işte, oyun parası biraz caydırıyor. İsviçre'de oyun fiyatları nasıldır bilmem ama Game Pass avantajı çekiyor insanı içine.
Ek olarak 2 yıllık XBOX Live Gold alıp onu Game Pass Ultimate'e çevirebiliyorsunuz. Böyle yapınca 200-300TL daha ucuza geliyor 1 veya 2 yıllık GPU.

Oynayacağınız oyunlar ağırlıklı olarak AAA oyunlar gibi gözüküyor. Eğer bir aceleniz yoksa 1 sene beklemenizi tavsiye ederim. Paranızı alacağınız ülkeye göre dövize çekip (Dolar veya Euro) gelecek sene çıkacak Bundle paketler ile almanızı öneririm. Ps5 veya Xbox Series X ikisinden birisini o zamana göre almanız daha mantıklı olur. Ps5 normal versiyonu alırsanız kutulu bir şekilde Takaslarla daha ucuza Exclusive oyunları oynayabilirsiniz. Series S yerine X önerme sebebim ise Series S konsolunun 3. şahıs yapımcılardan gelen AAA oyunlarda Series S için 1080p/30fps olacak gibi gözüküyor. Xbox series S benim tahminimce Gamepass için yapılmış bir ürün.
Açık konuşmak gerekirse şuan da kenarda 400 CHF param var ve ben bu konsolu Mayıs-Haziran gibi temin edeceğim. Akrabalarım o dönemde geliyor. O zamana kadar bir kaç parti konsolun çıkacağını düşünüyorum. Genelde AAA oyunları oynamaktan zevk alıyorum çünkü daha önce exclusive oyun deneyimleme fırsatım olmadı. Ne iyi bir sistemim ne de konsolum oldu. Beni Xbox tarafında heyecanlandıran tek oyun Forza iken Playstation tarafında Spiderman, Demon Souls ve Ratched and Clanck var.
Hocam vergiler ve ulaşım ücreti ile 4500 ₺’ye yakın bir fiyat çıkıyor. Ödeme ekranında öyle yazıyordu.

Yurt dışından 2600 ₺ gibi bir fiyata Series S almak mantıklı olur mu? Bu konsol hakkında kafamda bazı sorular var cevaplarsanız sevinirim.

1- Bu konsol kaç sene boyunca 1080P 60FPS desteği sunar?
2- Cyberpunk 2077, Battlefield 6, GTA 6, Forza Horizon 5 gibi oyunları 1080P 60FPS’de sizce oynatabilir mi?
3- Yaklaşık 900 ₺ fazla verip Playstation 5 Dijital almak daha mı mantıklı?

Şimdiden çok teşekkür ederim.
Bence 900Tl daha vererek Digital Edition'ı almak çok daha mantıklı olur. Uzun yıllar kafanız rahat eder en azından.

Ek olarak 2 yıllık XBOX Live Gold alıp onu Game Pass Ultimate'e çevirebiliyorsunuz. Böyle yapınca 200-300TL daha ucuza geliyor 1 veya 2 yıllık GPU.
Ben Türkiye’de yaşıyorum, oyun fiyatları da ortada ama PSN Kardeşliği ve Büyük indirim gibi şeyler varmış. O dönemlerde 300-400 ₺ verip oyun alabilirim. Birde Gamepass’a baktım ama beni cezbeden bri tek Forza var. Onun dışında ki oyunlar zaten PS’de var. (Halo, Gears ilgimi çekmedi)

Geri
Yukarı