XBox Series S için monitör mü televizyon mu?

Mirzaloglu

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Arkadaşlar merhaba. XBox Series S almayı düşünüyorum. Sizce bu konsol için monitör almak mı daha mantıklı yoksa televizyon almak mı daha mantıklı? Nedenleriyle açıklayabilirseniz çok sevinirim.

XBOX Series S temel olarak Full HD’de daha randımanlı bir konsol. Eğer yakın mesafeden oynayacaksanız 24-27 inç bir FHD monitör almanızı öneririm. Yok yatağa kanepeye uzanıp oynayacaksanız 40-43 inç bir FHD TV almanızı öneririm.

Ben konsolun her zaman TV'ye bağlı koltuktan oynanmasını zevkli buluyorum. Ses sistemiyle birlikte güzel oluyor, tavsiye ederim. :)

Hocam monitör de alsanız tv de alsanız hoparlörlü bir şey alın. Ben hoparlörsüz olduğu için kulaklık takmak zorunda kalıyorum hep. Hoparlörlü olan ekranların da jak ile değil HDMI ile ses iletebildiğinden emin olun.

Hocam monitör de alsanız tv de alsanız hoparlörlü bir şey alın. Ben hoparlörsüz olduğu için kulaklık takmak zorunda kalıyorum hep. Hoparlörlü olan ekranların da jak ile değil HDMI ile ses iletebildiğinden emin olun.

Eğer hoparlörsüz olan ekran HDMI ile ses iletecekse 2 adet HDMI portu (birisi ARC özellikli) ve bir adet HDMI ile sesi alacak ses sistemi gerekiyor. Bence sesi ekrandan jak ile alsa daha rahat eder.

Açıkçası bende TV düşünüyorum ama tek çekincem Hertz olayı. 120 hz TV bulabilir miyim acaba?

Açıkçası bende TV düşünüyorum ama tek çekincem Hertz olayı. 120 hz TV bulabilir miyim acaba?

İhtiyacınız olmayacak 120 Hz'e emin olun. Series S o kadar güçlü bir konsol değil. 120fps oynanan oyun sayısı bir elin parmak sayısını geçmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı