XBox Series S için monitör mü televizyon mu?

İhtiyacınız olmayacak 120 Hz'e emin olun. Series S o kadar güçlü bir konsol değil. 120fps oynanan oyun sayısı bir elin parmak sayısını geçmez.

Geleceği dönük düşünüyordum hocam. Belki 1 sene sonra XBox'ı çok beğenirim Series X'e geçerim diye.
Edit: Tabi 120 hz televizyonların fiyatlarını bilmiyorum. 20-30k civarındaysa bütçemi aşıyor.

Geleceği dönük düşünüyordum hocam. Belki 1 sene sonra XBox'ı çok beğenirim Series X'e geçerim diye.

Anladım. Gerçi yine 120Hz çok oyun yok ama aradaki süreçte daha fazla oyuna güncelleme gelebilir bu konuda. Sadece şunu unutmayın. Konsollardaki fps düşüşleri bilgisayarlardaki gibi olmadığı için 30 fps bile kasma hissiyatı vermiyor çoğu zaman. 60fps zaten oldukça akıcı bir görüntü sunuyor, en fazla 57-58 düzeyine düşüyor düşerse. O yüzden bence hâlâ gerek yok ama tabii son karar sizin.

Açıkçası bende TV düşünüyorum ama tek çekincem Hertz olayı. 120 hz TV bulabilir miyim acaba?
120 hz TV bulabilirsiniz de Full HD'de pek üretmiyorlar diye biliyorum. 4K TV'lerde var. Onlar da 12-13 bin civarıydı en son. Ayrıca Series S, 4K 120 hz için uygun bir konsol değil. Öyle bir durumda Series X almanız gerekir.

Anladım. Gerçi yine 120Hz çok oyun yok ama aradaki süreçte daha fazla oyuna güncelleme gelebilir bu konuda. Sadece şunu unutmayın. Konsollardaki fps düşüşleri bilgisayarlardaki gibi olmadığı için 30 fps bile kasma hissiyatı vermiyor çoğu zaman. 60fps zaten oldukça akıcı bir görüntü sunuyor, en fazla 57-58 düzeyine düşüyor düşerse. O yüzden bence hâlâ gerek yok ama tabii son karar sizin.

Anladım hocam. Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Peki 4K/60hz bir TV alsam, Series S'de bulunan oyunlar genel olarak bana ne kadar çözünürlük ve ne kadar fps verecek? 1440p/30hz, 1080p/60hz mi verecek?

Anladım hocam. Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Peki 4K/60hz bir TV alsam, Series S'de bulunan oyunlar genel olarak bana ne kadar çözünürlük ve ne kadar fps verecek? 1440p/30hz, 1080p/60hz mi verecek?

Series S genel olarak 1080p 60fps hedefli bir konsol gibi bir görüntü çiziyor. Ama bu 4K bir TV'de çamur gibi bir görüntü oluştuğu izlenimi uyandırmasın sizde. Ben 1 hafta öncesine kadar Series S ile 4K TV kullanıyordum. TV 49 inç olduğu için yaklaşık mesafem 2-3 metre idi. Görüntü tabii bir 4K gibi değil ama insanların düşündüğü gibi bir kalitesizlik yok. Ayrıca birçok oyun 60 fps'de çalışıyor ve oldukça akıcı. FPS düşüşlerine, fan sesine ya da ısınma sorununa denk gelmedim.

Eğer hoparlörsüz olan ekran HDMI ile ses iletecekse 2 adet HDMI portu (birisi ARC özellikli) ve bir adet HDMI ile sesi alacak ses sistemi gerekiyor. Bence sesi ekrandan jak ile alsa daha rahat eder.
Hayır hocam HDMI'nin özelliği bu değil mi zaten ses ve görüntüyü aynı anda iletebilmesi. Xbox series S üzerinde jak girişi yok maalesef. Tek HDMI ile iletilebiliyor her şey

Hayır hocam HDMI'nin özelliği bu değil mi zaten ses ve görüntüyü aynı anda iletebilmesi. Xbox series S üzerinde jak girişi yok maalesef. Tek HDMI ile iletilebiliyor her şey

E tamam işte ben de diyorum ki sesi kendisi veremeyen monitörlerde jak ya da HDMI arc bulunmalı ki sesi alabilsin arkadaş.

Şuan için TV sanırım bütçemi aşıyor. Şu monitörü önerir misiniz? Kendi üzerinde hoparlör mevcut olduğu yazıyor.

Teşekkür ederim.

Ayrıca microsoft garantili en ucuz Series S şuan 6500 TL. Bu fiyattan alınır mı sizce yoksa beklemek daha mı mantıklı?

Yeni konular

Geri
Yukarı