Xbox Series S performansı nasıl?

sinankytrn

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar. Bende normalde güzel bir PC var fakat biraz nakit ihtiyacından PC'yi satıp ucuz yollu bir konsol almak istiyorum. En mantıklısı Series S gibi geldi. Ben 2K 4K değil de daha çok performansa önem veren biriyim. 1080p 165Hz monitörüm var. Series S kullanan arkadaşlara sorum şu. 1080p de çoğu oyunu rahat rahat 60 ya da 120FPS de oynatabilir mi bu cihaz? PS5'te alırım ama nakit ihtiyacından dolayı o paralara çıkmak istemiyorum. Teşekkürler.

Tarif ettiklerine göre aradığın cihaz tam olarak Series S. PS 5, Series X falan daha performanslı ama Series S bunların yarı fiyatına satılıyor ve yeni nesil bir konsol yani uzun süre üzmez.

Selamlar arkadaşlar. Bende normalde güzel bir PC var fakat biraz nakit ihtiyacından PC'yi satıp ucuz yollu bir konsol almak istiyorum. En mantıklısı Series S gibi geldi. Ben 2K 4K değil de daha çok performansa önem veren biriyim. 1080p 165Hz monitörüm var. Series S kullanan arkadaşlara sorum şu. 1080p de çoğu oyunu rahat rahat 60 ya da 120FPS de oynatabilir mi bu cihaz? PS5'te alırım ama nakit ihtiyacından dolayı o paralara çıkmak istemiyorum. Teşekkürler.
Ben de aynı özellikte monitör kullanıyorum ve memnun kalmadım. Örnek Warzone oynarken o kadar parlak ve cansız bir görüntü vardı ki sonra PS 4 Pro’da oynadım çok daha iyi, net ve akıcıydı. Bu Warzone’a mı özel bilmiyorum ama ben memnun kalmadım.

Performans konusunda beklentinize dikkat edin. İlerisi için çoğu oyunu rahat rahat 60+ FPS oynatacak demek tamamen kumardır. Bugün bile 30 FPS oyunlar geliyor. Eğer yeni oyunlarda 30 FPS gördüğünüzde hayal kırıklığı yaşayacağınızı hissediyorsanız SX veya PS5 alın. Series X veya PS5'te çözürlüğü hedeften çok çok düşürüp yine de 1080-1200P+ tutarak 60 FPS performans modu yapabiliyorlar ama Series S için böyle bir imkan yok. %100 next gen çıkacak oyunlarda belli olur bu. Çoğu third party firmanın da optimizasyon konusunda kötü olduğunu unutmayın. Kendi Halo oyunu bile 1080P 30 FPS / dinamik 1080P 60 FPS gelebiliyorsa üçüncü parti firmaların sorunlu oyun yapmaya devam etmeleri de çok olası. Series S'in yeni nesil, Xbox One ve PS4 nesline çıkmayacak oyunları oynatan en ucuz alet olduğunu unutmadan tercih yapın hocam. Performans denklemindeki tek konu 2K-4K şeklindeki çözünürlük değil, FPS durumu da var.

Son düzenleme:
Performans konusunda beklentinize dikkat edin. İlerisi için çoğu oyunu rahat rahat 60+ FPS oynatacak demek tamamen kumardır. Bugün bile 30 FPS oyunlar geliyor. Eğer yeni oyunlarda 30 FPS gördüğünüzde hayal kırıklığı yaşayacağınızı hissediyorsanız SX veya PS5 alın. Series X veya PS5'te çözürlüğü hedeften çok çok düşürüp yine de 1080-1200P+ tutarak 60 FPS performans modu yapabiliyorlar ama Series S için böyle bir imkan yok. %100 next gen çıkacak oyunlarda belli olur bu. Çoğu third party firmanın da optimizasyon konusunda kötü olduğunu unutmayın. Kendi Halo oyunu bile 1080P 30 FPS / dinamik 1080P 60 FPS gelebiliyorsa üçüncü parti firmaların sorunlu oyun yapmaya devam etmeleri de çok olası. Series S'in yeni nesil, Xbox One ve PS4 nesline çıkmayacak oyunları oynatan en ucuz alet olduğunu unutmadan tercih yapın hocam. Performans denklemindeki tek konu 2K-4K şeklindeki çözünürlük değil, FPS durumu da var.
Bence FPS anlamında hiç umut veren bir cihaz değil özellikle ileriye dönük olarak. Evet güzel, küçük, uygun fiyatlı ve yeni nesil. Benim de hoşuma gitmişti. Çok da savunuculuğunu yaptım. Ama biraz kullanınca PS4 Pro dahi daha iyi gelmeye başladı. Series X hiç kullanmadım ama mutlaka fark vardır. Çok görsel kalite ve detay peşinde koşmayıp yeni nesil oyunları oynatsın yeter diyenler için Series S ideal olabilir

Bence FPS anlamında hiç umut veren bir cihaz değil özellikle ileriye dönük olarak. Evet güzel, küçük, uygun fiyatlı ve yeni nesil. Benim de hoşuma gitmişti. Çok da savunuculuğunu yaptım. Ama biraz kullanınca PS4 Pro dahi daha iyi gelmeye başladı. Series X hiç kullanmadım ama mutlaka fark vardır. Çok görsel kalite ve detay peşinde koşmayıp yeni nesil oyunları oynatsın yeter diyenler için Series S ideal olabilir

Hocam dediğim gibi %100 next gen çıkacak oyunlarda Series S'in akıbeti belli olur. Şimdilik oyunların eski nesle de geliştirilmesi el freni mi oluyor orası belli değil, daha kötü ve daha iyi olabileceğine dair görüşler var. Şimdiye kadar bakıldığındaysa çok iyi çalışabilen oyunlar da var, nasıl yani dedirten oyunlar da var. Henüz neslin erken aşamaları olduğu ve tamamen yeni nesle geçilmediği için geliştiriciler başarısız olabiliyor. Microsoft özellikle üçüncü parti firmalara el atmadığı sürece oyunların optimizasyonlarının sorunlu olduğunu görebiliriz. Sadece Series S özelinde değil Series X ve PS5 de vaat ettiğini veremiyor ama çözünürlük ve 60 FPS konusunda yine standart üzerinde kalabiliyor. Series S ise onların tökezlediği yerde maalesef zaten realist genel hedefi olan 1080P-60 FPS standartının altına iniyor.

Ben de Series S'i sattım fakat saydığınız misyonları bakımından gayet iyi cihaz. PS vs Xbox mevzusu zaten başlıca çok ayrı konu. Yine de Xbox'a karar verildiğinde bütçeye de bağlı olarak üzmez, ama elinde olan Series X almalı. Ben kişisel sebeplerle platform değiştireceğim için sattım, ama yanına bir süre sonra tekrardan hem konsolların hem Microsoft'un oyunlarının gidişatına göre Series S veya X koyacağım da kesin.

Bence FPS anlamında hiç umut veren bir cihaz değil özellikle ileriye dönük olarak. Evet güzel, küçük, uygun fiyatlı ve yeni nesil. Benim de hoşuma gitmişti. Çok da savunuculuğunu yaptım. Ama biraz kullanınca PS4 Pro dahi daha iyi gelmeye başladı. Series X hiç kullanmadım ama mutlaka fark vardır. Çok görsel kalite ve detay peşinde koşmayıp yeni nesil oyunları oynatsın yeter diyenler için Series S ideal olabilir.

Ben alırken zaten bu amaçla aldım 3300 TL'ye almıştım tek amacım yeni oyunları oynatmasıydı gerçi şu an fiyatı yükseldi ama ben alırken 3300 TL'ye F/P canavarıydı 3300 TL'ye sıfır laptop yok şu an.

Hocam çok inanılmaz competitive oynamıyorsan Series S sana 5-6 sene yetecektir.120 FPS desteğinin olması çok iyi bir şey fakat stabil uzun seneler yetmez gibi duruyor.Onun dışında eğer tüm gaming ortamını konsola taşıyacaksan PS5 vey Series X düşünebilirsin.

Warzone, Tom Clancy's Rainbow Six: Siege, Fortnite sabit 120 FPS, BF serisi, Forza Horizon4 ve 5'i sabit 60 FPS oynuyorum kalitesi gayet iyi performansı üzmez öneririm.
Ben de aynı özellikte monitör kullanıyorum ve memnun kalmadım. Örnek Warzone oynarken o kadar parlak ve cansız bir görüntü vardı ki sonra PS 4 Pro'da oynadım çok daha iyi, net ve akıcıydı. Bu Warzone'a mı özel bilmiyorum ama ben memnun kalmadım.

Oyun içi ve monitörden renk ayarı yapınca düzeldi bende renk körü modunu dene istersen işe yarıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı