Xbox Series X GTA 6 performansı nasıl olur?

hihihi

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Yeni nesil konsollar için özel optimize edileceği kesin fakat nasıl çalıştıracağını bilmiyoruz. Tahminimce Xbox Series X kalite modunda gerçek 4K ve 30 FPS ve performans modunda ise dynamic 4K 2K ile 4K arası 60 FPS verecektir ya da 2K görüntüyü 4K görüntüye upscale edecektir. Rockstar bence optimizasyona önem verecektir. Series S kalite modunda 30 FPS ve 2K upscale 1080P'den performans modunda ise 40 60 FPS arası 720p görüntüyü 1080p görüntüye upscale edecektir. Tabii kimsenin takip etmediği önemli bir etken ise FSR 3 AMD konuşmasında Xbox konsollara geleceğini belirtmişti bu işi ne kadar değiştirir ve ne zaman gelir bilemem. Benim genel tahminlerim böyle oyunun grafiği abartılırsa ve optimizasyon özenli yapılmasa işler değişebilir. Series S ile olan tahminlerimden emin değilim daha kötüde olabilir. Peki sizin tahminleriniz nedir?

Yeni nesil konsollar için özel optimize edileceği kesin fakat nasıl çalıştıracağını bilmiyoruz. Tahminimce Xbox Series X kalite modunda gerçek 4K ve 30 FPS ve performans modunda ise dynamic 4K 2K ile 4K arası 60 FPS verecektir ya da 2K görüntüyü 4K görüntüye upscale edecektir. Rockstar bence optimizasyona önem verecektir. Series S kalite modunda 30 FPS ve 2K upscale 1080P'den performans modunda ise 40 60 FPS arası 720p görüntüyü 1080p görüntüye upscale edecektir. Tabii kimsenin takip etmediği önemli bir etken ise FSR 3 AMD konuşmasında Xbox konsollara geleceğini belirtmişti bu işi ne kadar değiştirir ve ne zaman gelir bilemem. Benim genel tahminlerim böyle oyunun grafiği abartılırsa ve optimizasyon özenli yapılmasa işler değişebilir. Series S ile olan tahminlerimden emin değilim daha kötüde olabilir. Peki sizin tahminleriniz nedir?
4k 60FPS altı çıkarmaya maçaları yemez linç yerler.

Ayrıca arada çok fazla jenerasyon farkı var PS3'e çıktı ilk gta 5. GTA 6 için PS5 ve Xbox optimize grafikler bile çok daha iyi görünücektir GTA 5'e nazaran.

900-1080p 30FPS olur bende PS5 var şahsen Pro model çıkarsa anca yeterli olur diye düşünüyorum.

Series S için 4K-60FPS imkansız konsol zaten 1080-1440p için tasarlandı Starfield bile 30FPS

Series S için zaten imkansız. Series X'ten bahsediyoruz. İyi bir optimizasyon olduğu sürece olmayacak iş değil. Cyberpunk şu an hem grafiksel hem de mekaniksel olarak daha ağır ama eskisine nazaran daha yüksek FPS alınıyor. Rockstar amatör bir şirket değil bu işin altından kalkabilecek 2-3 şirketten biri. Asıl sıkıntı PC versiyonu. Rockstar oyunları konsola hep iyi çıkmıştır ama PC'ye geçerken hep sıkıntı yaşanıyor.

Trailer'da gördüğümüz gibi sahil kısımlarında o kadar yoğunluk olacağını, caddelerin bu yoğunlukta olacağını düşünmüyorum. Series X sahibiyim ve 30 FPS tek bir oyunu uzun süre oynamıyorum. Starfield rezilliğine 10 saat kadar dayanabildim, gözlerim daha fazla dayanamadı. 3-5 fazla araç olup 30 FPS oynayacağıma, 60 FPS her modu tercih ederim.

Bu arada GTA VI ile yeni bir Xbox konsolu çıksa, sırf daha performanslı olacağı için o konsolu alırım.

Series S için zaten imkansız. Series X'ten bahsediyoruz. İyi bir optimizasyon olduğu sürece olmayacak iş değil. Cyberpunk şu an hem grafiksel hem de mekaniksel olarak daha ağır ama eskisine nazaran daha yüksek FPS alınıyor. Rockstar amatör bir şirket değil bu işin altından kalkabilecek 2-3 şirketten biri. Asıl sıkıntı PC versiyonu. Rockstar oyunları konsola hep iyi çıkmıştır ama PC'ye geçerken hep sıkıntı yaşanıyor.
Cyberpunkta ps5 performans bile drop yiyor 55’lere düşüyor

Güzel bir optimizasyon ile konsolun gücünün hakkını verirler bence. 60 Fps yerine 30 Fps tercih edip daha yüksek bir görüntü sunabilirler. 30 Fps olmasına lafım yok ama 30 Fps akıcı olmayınca oynanılamaz oluyor mesela GTA 5 fidelity mod baya baya iğrençti tek çözünürlük ve Fps seçeneği ile optimize edip kare hızını daha akıcı yaparlar bence. Çözünürlük konusunda tam yorum yapamam o fragmanda bulunan kalabalığı kısıp dinamik 4K 30 Fps yapabilirler.

Cyberpunk gerçek açık dünya olmadığı ve fps pov olduğu için gta 6'dan daha ağır değildir, eminim. Cyberpunk'ın düşük fps verme sebebi kötü optimizasyon ve dandik oyun motoru.

Benim tahminim ise series s için max 1080p'de 25-30 fps (tahminim 720p), series x için upscaled 4k 30 fps, 1080p max 50-60 fps.

Current gen konsolların 60 fps alabileceğini sanmıyorum native 4k'da.

Xbox ve PlayStation 2025 civarında yeni modeller çıkarıp 60 fps muhabbetini çözerler diye düşünürüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı