Xbox Series X vs PlayStation 5

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yani ben anlamakta zorluk çekiyorum açıkçası. Kontrolcü asimetrik ve fps oyunları iki analogla oynanıyor. Bu noktada sol baş parmak yukarıda sağ baş parmak aşağıda kalıyor. Bana garip geliyor bu. Diğer dediğinize gelirsek PS5 alırsanız koleksiyondu sanırım adı, PS Plus'la birlikte yaklaşık 20-25 oyunu kütüphanenize ekleyebiliyorsunuz. Bunlar en çok oynanan ve sevilen oyunlardan. Birçoğu da özel oyun. Onun dışında PS Plus her ay iki PS4, bir de PS5 olmak üzere üç oyun veriyor PS Plus sahibi olduğunuz sürece oynayabileceğiniz. Dediğim gibi zaten özel oyun oynamayacaksanız konsola para vermek yerine kontrolcü alıp PC'nizde oynayın, kâr edersiniz. Bakın bunu özellikle söylüyorum, zaten güçlü bir PC var elinizde. Eğer o olmasaydı işler çok değişirdi.
Bahsettiğiniz koleksiyon sistemini bende duydum. Ancak özel oyunlar hariç birçoğu Gamepass ve Pc'de var diye biliyorum.
Ps5 alınca sonrasında özel oyunlar bir anda Pc'ye gelirse (The last of us'ın ilk oyunu gelebilir bence) bu sefer dediğiniz sisteminde pek bir işlevi kalmaz ama tabi ki bu sadece bir tahmin.

Xbox daha fazla depolama,
Az daha olsa daha güçlü
Game Pass sistemi gibi bir nimeti var.

Benim tercihim Xbox, derseniz ki benim oyunlara verecek fazlaca param var ve oyun yükleyeceğim zaman eski oyunlarımı silerim diğerini yüklerim derseniz PS 5 de bakılabilir.
Gerek yok, yeni güncelleme ile PS5 oyunları da harici disklerde depolanabiliyor.

Bahsettiğiniz koleksiyon sistemini bende duydum. Ancak özel oyunlar hariç birçoğu Game Pass ve PC'de var diye biliyorum.
PS5 alınca sonrasında özel oyunlar bir anda PC'ye gelirse (The Last of Us'ın ilk oyunu gelebilir bence) bu sefer dediğiniz sisteminde pek bir işlevi kalmaz ama tabii ki bu sadece bir tahmin.

Çok zorlarsan emülatör ile oynayabiliyorsun ama biraz iyi bir sistem istiyor tabii.

Sizin ne Series X'e ne de PS 5'e ihtiyacınız var bence, FIFA için Series S alınır o kadar. Onu da almanıza gerek yok, PC Game Pass ile gelen EA Play sayesinde elinizde kontrolcü varsa bilgisayarınızda ucuza oynayabilirsiniz.

Bahsettiğiniz koleksiyon sistemini bende duydum. Ancak özel oyunlar hariç birçoğu Gamepass ve Pc'de var diye biliyorum.
Ps5 alınca sonrasında özel oyunlar bir anda Pc'ye gelirse (The last of us'ın ilk oyunu gelebilir bence) bu sefer dediğiniz sisteminde pek bir işlevi kalmaz ama tabi ki bu sadece bir tahmin.
The Last of Us'ın ilk oyunu 8 sene önce çıktı. Bundan sonraki her oyun için ortalama 5 sene beklerim derseniz tabii bir gün PC'ye gelebilir. Kaldı ki bu süreçte PS5 için özel oyunlae çıkmaya devam edecek (hatta PS4'ten daha fazla çıkaracaklarına dair bir açıklama da var) ve onların gelmesi için de ortalama 7-8 sene bekleme ihtimaliniz var. Bence yanlış bir açıdan bakıyorsunuz ama siz bilirsiniz tabii, para sizin. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı