Xbox Series X vs PlayStation 5

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Series X + Game Pass al keyfine bak. Xbox koluna da alışırsın dert etme. Ben Dualshock'tan Xbox kolu dizilimine geçtim başta garip hissediyorsun ama alışınca daha rahat geliyor.

Doğru diyorsunuz hocam. Benim korkum Ps5'in elimde kalması sadece, oyun fiyatları belli. İlk çıktığı gibi almasam bile Ps5 oyunları ne kadar indirime girer bilemiyorum. Ayrıca birçok Ps5 sahibi kişiyi takip ediyorum. Birinin geri dönüşü Sony'nin kendi çıkardığı Miles Morales oyununda bile tam olarak 4k 60 FPS veremediği. Burada bize vaad edilen tam olarak verilmiyor.
Vermiyor, evet. Spider-Man Miles Morales ve Spider-Man Remastered performans modunu 2k 60fps, çözünürlük modunu 4k 30fps, performans RT modunu 2k-4k değişken 60 fps'de oynatıyor. Fakat siz her şeyi PC ile kıyaslıyorsunuz. Sabit 30 ile değişken 30 arasında çok fark var. PC'de 60 fps ile çalışan bir oyun örnek veriyorum çatışma anında 40'a düştüğünde takılıyor bir anda. Fakat PS oyunları 30 diyorsa 29-31 arasında gidip geliyor ve bu her yerde böyle. Takılmıyor hiç. Siz de oyunu 30fps bile olsa akıcı oynuyorsunuz. Akıcıdan kastım 60fps olması değil tabii, kare düşüşü yaşamamanız. Bu arada birçok oyunda Xbox'ta da aynı değerler korunuyor. Yani her oyunu 4k 60fps oynayamıyorsunuz.

First parti oyunların fiyatı zamanla ciddi miktarda düşer 1 yıl sonra mesela 100TL'ye alabilirsiniz ama indirimleri iyi kovalamanız lazım. FPS olayı ise first parti oyunlarda sıkıntı çıkmaması lazım 60 FPS sabit oynarsınız.
Eğer dediğiniz gibiyse indirimler baya iyiymiş bende araştıracağım iyice.

Bu abimi çok severim çünkü herşeyi dürüstçe söyler. Yanlış hatırlamıyorsam bu videosunda benim dediğim 4k 60 FPS olayından bahsetmişti. Bu değilse bile bundan bir önceki Miles Morales videosunda demişti.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam konrolcü olayı tamamen alışkanlıkla alakalı. Şahsen ben Xbox kolu ile daha rahat oynuyorum.

Bu saatten sonra PS4 alınmaz hocam alınırsa bile bir sene sonra satmak için falan alınır.

Satmak için bana da mantıklı geliyor.
Eğer dediğiniz gibiyse indirimler bayağı iyiymiş bende araştıracağım iyice.

Bu abimi çok severim çünkü her şeyi dürüstçe söyler yanlış hatırlamıyorsam bu videosunda benim dediğim 4K 60 FPS olayından bahsetmişti. Bu değilse bile bundan bir önceki miles morales videosunda demişti.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Doğru olabilir çünkü deneyim etmedim. Her oyun bu kadar indirime girmiyor dikkat çekmek isterim sadece first parti oyunlar.

Vermiyor, evet. Spider-Man Miles Morales ve Spider-Man Remastered performans modunu 2k 60fps, çözünürlük modunu 4k 30fps, performans RT modunu 2k-4k değişken 60 fps'de oynatıyor. Fakat siz her şeyi PC ile kıyaslıyorsunuz. Sabit 30 ile değişken 30 arasında çok fark var. PC'de 60 fps ile çalışan bir oyun örnek veriyorum çatışma anında 40'a düştüğünde takılıyor bir anda. Fakat PS oyunları 30 diyorsa 29-31 arasında gidip geliyor ve bu her yerde böyle. Takılmıyor hiç. Siz de oyunu 30fps bile olsa akıcı oynuyorsunuz. Akıcıdan kastım 60fps olması değil tabii, kare düşüşü yaşamamanız. Bu arada birçok oyunda Xbox'ta da aynı değerler korunuyor. Yani her oyunu 4k 60fps oynayamıyorsunuz.
Hocam PC ile değil, Sony'nin bize vaad ettiği ile kıyasladım. Ayrıca Xbox son zamanda yanlış hatırlamıyorsam Gamebooster ya da FPSbooster gibi bir isim altında bayağı bir oyunununa 4K 60/120 FPS desteği getirdi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam konrolcü olayı tamamen alışkanlıkla alakalı. Şahsen ben Xbox kolu ile daha rahat oynuyorum.
Bu doğru. Ben fazlasıyla alışkınım PS kontrolcüsüne. Hatta bir ara kendime bilgisayar topladım, PS4'ten aldığım zevki asla alamadım PC'de. Nihayetinde bilgisayarımı sattım ve PS5 aldım. Şu an çok daha mutluyum oyun konusunda. Tabii elimde çok fazla oyun var PS4 Pro zamanından kalan. Ama oyunu PS'de oynuyorum, bilgisayarda sadece iş yapıyorum. Belki arada kız arkadaşımla LoL ARAM giriyoruz, biraz da ETS2 oynuyorum. Çok nadir de FM oynuyorum. Bunlar da PS'de yok diye. Zaten PS'de olan oyunu orada oynuyorum artık.
Hocam PC ile değil, Sony'nin bize vaad ettiği ile kıyasladım. Ayrıca Xbox son zamanda yanlış hatırlamıyorsam Gamebooster ya da FPSbooster gibi bir isim altında bayağı bir oyunununa 4K 60/120 FPS desteği getirdi.
Benzer teknolojiye Sony de girişti, yakın zamanda açıklamasını yaparlar hatta logosu bile belliydi en son.

Hocam PC ile değil Sony'nin bize vadettiği ile kıyasladım. Ayrıca Xbox son zamanda yanlış hatırlamıyorsam Game Booster'ya da fpsbooster gibi bir isim altında bayağı bir oyunununa 4K 60/120 FPS desteği getirdi

Ori and the Will of Wisp ve Gears 5'e geldi ama 4K 120 FPS televizyon almak da ayrı bir dert.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Silinen üye hocam elinizde PC olmasa ben size hayatta PS5 önermem Xbox Series X yada S alın derim. Ancak elinizde aşağı yukarı 5 yıl boyunca çoğu oyunu en yüksek seviyede açacak bir laptop var. Ki yurtdışından alabilirim diyorsunuz daha da ucuza gelecek size. Evet PS oyunları pahalı ancak hala Xbox'un özel oyunlarının prodüksiyonu o seviyede değil. 2-3 seneye bence Xbox yakalayacak Playstation'u ancak onları da PC'den oynayabilirsiniz.
Dipnot: Alabiliyorsanız yurtdışından PC için Xbox kolu alırsanız daha iyi olur. PC de DS5 için bayağı sorun yaşayan gördüm.

@redlions bende başta Ps5 düşündüm. Ancak bu oyun fiyatları gerçekten sıkıntılı geliyor bana. Yurtdışından alacağım ama stok yok. Yaklaşık 2-3 haftadır babamın arkadaşları arıyor ama daha bulamadılar. Birde benim başka bir korkum var. Büyük ihtimalle alacağım Ps5 ilk seri olacak. Yurtdışından alacağım içinde garanti Türkiye'de geçerli olmayacak ve daha önce ilk seri birçok konsolda sıkıntı çıktı. Ancak bildiğim kadarıyla Xbox'ın garantisi evrensel bu benim seçimimde önemli olacak. Çünkü cihazdaki herhangi bir sıkıntı da Ps5 için Sony Türkiye yardım etmeyecek.

@redlions bende başta Ps5 düşündüm. Ancak bu oyun fiyatları gerçekten sıkıntılı geliyor bana. Yurtdışından alacağım ama stok yok. Yaklaşık 2-3 haftadır babamın arkadaşları arıyor ama daha bulamadılar. Birde benim başka bir korkum var. Büyük ihtimalle alacağım Ps5 ilk seri olacak. Yurtdışından alacağım içinde garanti Türkiye'de geçerli olmayacak ve daha önce ilk seri birçok konsolda sıkıntı çıktı. Ancak bildiğim kadarıyla Xbox'ın garantisi evrensel bu benim seçimimde önemli olacak. Çünkü cihazdaki herhangi bir sıkıntı da Ps5 için Sony Türkiye yardım etmeyecek.
İlk olarak herhangi bir ülkede alacağınız ürün olduğunuz ülkede hizmet veriyorsa 1 yıl uluslararası garanti içerisindedir. İkinci olarak bunu Xbox'ta da yaşayabilirsiniz. Bu arada bu kadar laf yaptım ama ben Xbox'cıyım haberiniz olsun :D.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı