Xbox Series X vs PlayStation 5

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
PS oyunları yavaş yavaş PC'de geliyor. Örnek: Days Gone.

Büyük yapımlar getirmezler God of War gibi Uncharted Last of Us gibi oyunların geleceğini hiç sanmıyorum sırf bu oyunları oynamak için insanlar PlayStation alıyor çok tutmayan bazı oyunları getiriyorlar Xbox kısmı da aynı PC de ne varsa Xbox da var konsol dediğinin olayı özel oyundur zaten konsolu o sattırır.

Büyük yapımlar getirmezler God of War gibi Uncharted Last of Us gibi oyunların geleceğini hiç sanmıyorum sırf bu oyunları oynamak için insanlar PlayStation alıyor çok tutmayan bazı oyunları getiriyorlar Xbox kısmı da aynı PC de ne varsa Xbox da var konsol dediğinin olayı özel oyundur zaten konsolu o sattırır.

TLOU1 gelebilir diyordum kendimce ama onun da Remake versiyonu PS5'e yapılıyormuş bence bu saatten sonra o da gelmez.

@Silinen üye hocam beni yanlış anlamayın, konunun başından beri takip ediyorum, her mesajı okudum. Rahatlıkla söyleyebilirim ki siz zaten PS5 almak istemiyordunuz, aklınız hep XSX'teydi. Sadece size destek çıkılmasını istediniz, biz de boş boş konuştuk gibi görünüyor. Size zaten PC'nizde oynayabileceğiniz oyunları oynarken iyi eğlenceler dilerim :).
Öncelikle sizede teşekkür ederim. Asıl tam tersi ben konuyu açarken paylaştığım videoyu izlemeden önce kesinlikle Ps5 alacağım diyordum. Hatta birkaç arkadaşımla konuşurken bu konuyu net Ps5 alın diyordum. Eğer boş boş konuştuğunuzu hissettirdiysem gerçekten özür dilerim. Niyetim bu değildi olamaz da zaten. PC'de oynayabileceğim oyunlar birçoğu doğrudur. Ancak hem 2 hemde 4k oyun oynayabileceğim. Gamepass'te her oyun mükemmel olmasada gayet iyi oyunlar bulunur oynamak için. Daha yeni Rdr2 Online'ı getirdiler mesela. İlaveten benim en büyük sorunumda oyun. Bir Ps5 oyunu alıp oynadıktan sonra yeni bir oyunu ne zaman alacağım bilemiyorum. Zaten yukarıda da dediğim gibi. Yeni konsollar çıkarsa 3-4 yıl sonra. İki firmanında durumuna bakarak bir karar veririm. Yeni konsollar çıkmazsa da 3-4 yıl sonra Slim vb. bir modelini alırım Ps5'in. Böylelikle birçok Ps5 özel oyununu daha ucuza alabilirim.

Televizyonunuz 60Hz ise Xbox gerekli değil diye düşünüyorum çünkü elinizdeki bilgisayar çoğu oyunu 4K’da 60FPS’ye yakın oynatır. Yani Xbox’a gerek yok bu durumda. Exclusive için o paraya değer diyorsanız PS5.
Televizyon 120Hz ise exclusive ile yüksek FPS ve ucuz oyun arasında seçim yapacaksınız.

Televizyonunuz 60Hz ise Xbox gerekli değil diye düşünüyorum çünkü elinizdeki bilgisayar çoğu oyunu 4K’da 60FPS’ye yakın oynatır. Yani Xbox’a gerek yok bu durumda. Exclusive için o paraya değer diyorsanız PS5.
Televizyon 120Hz ise exclusive ile yüksek FPS ve ucuz oyun arasında seçim yapacaksınız.
Eve yeni bir 4k televizyon alacağız. Samsung Q95T ya da LG'nin NanoCell serisinden 120hz destekli olanlarından birini almayı düşünüyoruz. Yani televizyon 120hz olucak. İlaveten 2k 165hz bir monitörde alacağım. Galiba bana şuanlık yüksek FPS (ben biraz takığım bu FPS işlerine 😃) ile ucuz ve bol oyunu tercih etmem benim yararıma olacaktır.
2 tane Xbox kolu alıp bilgisayarınıza takın, yeterli. İlla konsol alacağım derseniz kararsızım.
Ailem söz vermişti. Yurtdışından alacağımız içinde şimdiden seç anca bulur aldırırız dediler. O yüzden konsol alacağım yani.

Hali hazırda iyi bir PC'ye sahipsiniz. Bence exc. oyunlar için PSV daha iyi bir seçenek.
TLOU1 gelebilir diyordum kendimce ama onun da Remake versiyonu PS5'e yapılıyormuş bence bu saatten sonra o da gelmez.
Nedense içimce TLOU Remake çıktıktan bir veya iki yıl sonra iki oyunda PC'ye gelecek gibi bir his var.

1 hafta oldu PS5 alalı. TLOU 1 - BF1/5 - God of War ücretsiz şu an. Deomons Souls'u ve CoD'u CD aldım çünkü Türkiye'de 2. el takas bir PS'de var. Bence DualSense yeter de artar bile. 2 konsolun gücü 3 aşağı 5 yukarı aynı. TV + konsol + kulaklık 20.000 yapar. 20K'lık harcamadan sonra bir oyuna 500 lira vermek çok da koymaz bence. Konsol dedin mi PS gelir akla ama yine de sen bilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
RTX 2070S bilgisayara sahip birine Xbox Series X önermek saçmalıktır.
Game Pass desen PC'de var, fiyat aynı, EA Play de var. Oyun fiyatları daha ucuz.
Series X aldığında PC'den farklı olarak kazanacakların:
-4K görüntü kalitesi.

PS5 aldığında PC'den farklı olarak kazanacakların:
-4K görüntü kalitesi.
-Başka platformda olmayan ve başyapıt derecesinde olan özel oyunlar.
-DualSense.

Şu an çıkan sızıntılara göre Sony, 25 tane özel oyun geliştiriyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı