Xbox Series X vs PlayStation 5

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kimse 9. nesil oyun konsolunu 11 senelik oyunlar için almıyor.
İstiyorsa buyursun alsın, onlarca sadece PS'da olan oyunu kaçırsın.
PS tarafında yüzlerce lira olan ama Game Pass'e ilk günden eklenmiş olan MLB The Show oyununu veya NFL serisini veya UFC serisini PC'de oynamayı dener misin dostum? Veya GTA 5'i veya Red Dead Redemption 2'yi veya Outriders'ı veya NBA 2k21'i veya Star Wars Squadron'u ve aklıma gelmeyen bir çok oyunu PC Game Pass'de bulabilirsen bana da haber ver.

Saydığım hangi oyun 11 yıllık merak ettim doğrusu.

@honigstein RDR 2 çıkarıldı, GTA 5 8 senelik bir oyun, oynamayan kaldı mı?
Outriders gibi bir looter-shooter oyununu oynamak istiyorsanız elbet Xbox alabilirsiniz.
Ayriyeten Squadrons ve birçoğu PC Game Pass'de de artık var. EA Play oraya da geldi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@honigstein RDR 2 çıkarıldı, GTA 5 8 senelik bir oyun, oynamayan kaldı mı?
Outriders gibi bir looter-shooter oyununu oynamak istiyorsanız elbet Xbox alabilirsiniz.
Ayriyeten Squadrons ve birçoğu PC Game Pass'de de artık var. EA Play oraya da geldi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yine de baba oyunlar her zaman sadece Xbox tarafına geliyor, PC'ye çıkmıyor. Ayrıca Red Dead Redemption 2'nin online kısmı tekrar geldi ve evet PC'de yok, diğer saydığım oyunlar gibi.

Birkaç oyun için PS 5 öneriyorsun hocam ama? Ah ah.
PS4'ün şu an mevcut 70+ özel oyunu var. PS, PS5 için 25 oyun geliştiriyoruz diyor. Bana Game Pass'den 95 baba oyun sayar mısınız?
Ayriyeten Game Pass'de olan baba oyunlar PS platformlarında da oynanabiliyor, fark o.

Eğer özel oyunlara meraklıysan ve maddi anlamda bir sorunun yoksa PS5 almalısın. Sonuçta yeni nesil oyunları oynatabilecek bir PC sahibisin ve Xbox'ın özel oyunları PC'ye de geliyor. Ama fiyatlar yüzünden Xbox'ı da seçebilirsin. Ayrıca Xbox'ın altında yirmiden fazla stüdyo ve bunların en azından bir tane oyun geliştirdiğini unutmamak gerek, özellikle birkaç seneye Game Pass kütüphanesi gerçekten çok fazla değerlenecek.

Açıkçası her oyunu kaldıran bir bilgisayara sahipseniz Series X yerine Series S almalısınız.
PS5 konusuna gelirsek, kontrolcüsünde kronik sorun olduğu söyleniyor. 3 ayda 4-5 defa garantiye verenler olmuş ve değişim yapmıyorlarmış, yenisini almaları gerekiyormuş, Microsoft değişim makinesi gibi pat pat değişim yapıyor. Şu anda PS5'in tek avantajı özel oyunları, onun dışında Xbox bu neslin galibi.
Eğer özel oyun merakınız yoksa, taşınabilir oyun makinesi olarak Series S alabilirsiniz. Özel oyun severim derseniz PS5 alabilirsiniz, özel oyunların fiyatının muhtemelen 1000TL'lere dayanacağını unutmamanızda fayda var, çok ciddi bir maddi güç istiyor.

PS4'ün şu an mevcut 70+ özel oyunu var. PS, PS5 için 25 oyun geliştiriyoruz diyor. Bana Game Pass'den 95 baba oyun sayar mısınız?
Ayriyeten Game Pass'de olan baba oyunlar PS platformlarında da oynanabiliyor, fark o.
Hocam sen şimdi 95 PS özel oyununun da "baba oyun" olduğunu mu ima ediyorsun? Yoksa toplam sayıyı mı söyledin? Bence toplam sayı bu. Game Pass toplam sayıda yine tokatlıyor zira 300 küsür oyun var.

Ve evet oynanabiliyor ama yukarıda MLB The Show oyunundan da örnek verdiğim gibi yüzlerce lira para bayılmak gerekiyor. Sırf bu yüzden bir çok PS fanboyu Twitter'ı gözyaşlarına boğmuştu oyun çıktığı gün zira oyun PS exclusive idi. Ahah.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı