Xbox vs PS

Konsolu aldığın fiyata oyunları aynı kalitede açabileceğin bir bilgisayar toplarsan neden olmasın ki zaten PS oyunları da PC'ye gelmeye başladı. Bütçeyi daha da yükseltip PC alırsa her 2 konsolun da oyununu oynar ama en az 20K TL cebinden çıkarması lazım.

20 bin liralara çıkmam imkansız.

Fanboyluk değil de Xbox yerine PC almak daha mantıklı gibi.

Benim mesajıma verdiğiniz cevabın yazdığınız mesajla pek alakasıyok gibi, ayrıca Xbox seris s in minimum ömrü 7 yıl. O alacağınız PC'nin 7 yıl Xbox kalitesinde oyun oynatacağını sanmam.

Aslında 20k değil ben PC topluyorum RTX 2060'li bir sistemi 8 500 TL civarına topladım.
RTX 2060'lı bir sistem ile kaç yıl idare edebilir? Oyunlar genel olarak zaten konsol gereksinimlerine göre hazırlanıyor. Konsol fanboyu değilim ama en azından RTX 3070'li bir sistemi gözden çıkarması lazım ki ileride de kullanabilsin.

Aslında Xbox'daki oyunların hepsi PC'de var PS oyunlarida PC'ye geliyor PC alsa çok daha karlı. 9 k ya rx6600 lü bi sistem rahat toplayabilir

Aslında Xbox'daki oyunların hepsi PC'de var PS oyunlarida PC'ye geliyor PC alsa çok daha karlı. 9 k ya rx6600 lü bi sistem rahat toplayabilir
Ekran kartı tek başına 6500-7000 TL yapıyor ama bütçeyi arttırabilirse bence de PC daha mantıklı çünkü 3 ekosistemin de oyunlarına birden erişebilir.
2-3 ay sonra şu arkadaşı alacağım, küçükken PS3 kullanmıştım ona göre incelemesinide atarım buraya.

Okkalı bir zam gelecek ama bence siz yine de dua edin.

Ekran kartı tek başına 6500-7000 TL yapıyor ama bütçeyi arttırabilirse bence de PC daha mantıklı çünkü 3 ekosistemin de oyunlarına birden erişebilir.

Eğer çok büyük bir zam gelirse 2. El alırım sorun yok.
Veya mecbur laptopu satarım.

Hocam olduda dolar 20 oldu diyelim, tüm paramı dolar yapıp 300 dolara Amazon'dan alsam mantıklı olur mu?

Son düzenleme:
Hocam olduda dolar 20 oldu diyelim, tüm paramı dolar yapıp 300 dolara Amazon'dan alsam mantıklı olur mu?

Bildiğim kadarı ile Xbox'larda global garanti zaten oluyor 1 yıl kadar fakat gördüğümü söylüyorum kesin değil biraz araştır. Öyle ise mantıklı olabilir zaten şu an 6000 TL civarında o zaman için, umarım olmazda mantıklı.

Geri
Yukarı