Radeon RX 460 sistemde takılma ve FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10
Önceden konu açmıştım fakat tam olarak net bilgi verememiştim. Sistemimde aşırı takılmalar yaşıyorum. Ve normalde alabildiğim FPS değerlerinden çok çok daha az FPS alıyorum. Sistem aşağıdaki resimdeki gibidir. Onun harici oyundaki sıcaklık değerleri vs her şeyi resimlerde göstermeye çalıştım. Tam anlamadığım için bütün resimleri yükledim. Eskiden hiç takılma yaşamazdım. Valorant'ta 80-100 FPS arası alırken. 40-50'yi geçmiyor FPS'im. LoL gibi bir oyunda 60 FPS ile oynuyorum. Ve sürekli oyun takılıyor. Valorant'ta ilk 1-2 el oyuna bile giremiyorum. Ben neden bu sorunları yaşıyorum sizce? Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler :)

Dosya Ekleri

• 17.png
    17.png
    23,1 KB · Görüntüleme: 21
  • 18.png
    18.png
    21,8 KB · Görüntüleme: 19
  • 1.png
    1.png
    105,2 KB · Görüntüleme: 11
  • 2.png
    2.png
    67,5 KB · Görüntüleme: 12
  • 3.png
    3.png
    72,4 KB · Görüntüleme: 20
  • 4.png
    4.png
    99 KB · Görüntüleme: 18
  • 5.png
    5.png
    72,9 KB · Görüntüleme: 11
  • 6.png
    6.png
    57,3 KB · Görüntüleme: 21
  • 7.png
    7.png
    59,6 KB · Görüntüleme: 27
  • 8.png
    8.png
    55,9 KB · Görüntüleme: 13
  • 9.png
    9.png
    55,6 KB · Görüntüleme: 22
  • 10.png
    10.png
    57,7 KB · Görüntüleme: 19
  • 11.png
    11.png
    56 KB · Görüntüleme: 18
  • 12.png
    12.png
    52,7 KB · Görüntüleme: 18
  • 13.png
    13.png
    64,1 KB · Görüntüleme: 17
  • 14.png
    14.png
    55 KB · Görüntüleme: 18
  • 15.png
    15.png
    58,6 KB · Görüntüleme: 17
  • 16.png
    16.png
    54,6 KB · Görüntüleme: 26
Sistemin iyi değil ama kötüde değil. Bu dönemde elimizdekilerin kıymetini bilmek lazım. Termal macun ve fan bakımlarını en son ne zaman yaptın. Ekran kartı ve işlemci sıcaklığın ne durumda

Sistemin iyi değil ama kötüde değil. Bu dönemde elimizdekilerin kıymetini bilmek lazım. Termal macun ve fan bakımlarını en son ne zaman yaptın. Ekran kartı ve işlemci sıcaklığın ne durumda
En son paylaştığım yorumda resimlerde sanırsam var pek anlamıyorum eğer siz anlıyorsanız bakıp yardımcı olursanız sevinirim.

Anladığım kadarıyla işlemci maksimum 67 dereceyi görmüş, aslında bu sıcaklarda ve stok fanla gayet olağan bir durum. x4 860 k'nın dayanabildiği son ısı 95 derece. Isılarla ilgili bir sorun yok gibi. Yukarıdaki arkadaşın verdiği programsa sorunun HDD de olup olmadığını gösterecek. Eğer HDD de sorun yoksa, benim tavsiyem tamamen temiz bir kurulum yapmanız yönünde olur.

Anladığım kadarıyla işlemci maksimum 67 dereceyi görmüş, aslında bu sıcaklarda ve stok fanla gayet olağan bir durum. x4 860 k'nın dayanabildiği son ısı 95 derece. Isılarla ilgili bir sorun yok gibi. Yukarıdaki arkadaşın verdiği programsa sorunun HDD de olup olmadığını gösterecek. Eğer HDD de sorun yoksa, benim tavsiyem tamamen temiz bir kurulum yapmanız yönünde olur.
SSD kullanıyorum sorun olmaz dimi

Kusura bakmayın yeni bilgisayara geçebildim. Geçtiğim gibi resimleri aldım. Sonuçlar bu.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    55,2 KB · Görüntüleme: 20
  • 2.png
    2.png
    59,5 KB · Görüntüleme: 16

Geri
Yukarı