XFX Nasıl bir Markadır?

5700 XT OC alıp sıkıntı yaşadım GPU problemli çıktı iade ettim. Tercih yönünden arkadaşı etkilemek istemem AMD mi NVIDIA mı olayına giremiycem. Bir dönem sıkıntılar yoğundu yanlız bu 5000 serisinde, şuan durum ne bilmiyorum.
Evet o sorunu duymuştum ama yeni modellerde düzelttiler.

Şuan RX590 modelini kullanıyorum. İnternette baya gömmüşler markayı. İnternette yazan hiçbir sorunu ben yaşamadım. Gönül rahatlığı ile alabilirsin.
Evet XFX RX 590 kullanıp da bu RX 590 modelini gömenlerden biriside benim herhalde. :D Tam bu şekilde olmasa da birçok sıkıntı yaşadığım için XFX markasının RX 590 modelini pek tavsiye etmiyorum açıkçası. Dikkat ettiyseniz sadece RX 590 modeli üzerinden gittim. Sakın yazdıklarım yanlış anlaşılmasın. XFX markasını ya da AMD kartların hepsine kötü filan demiyorum ve hiçbir markayı hiçbir şekilde "fanboy" derecesinde de savunmuyorum. Yani benim sorun yaşamam bu markayı modeli çok kötü yapmayacağı gibi, sizinde sorun yaşamamanız bu kartı çok iyi yapmayacaktır.

Evet XFX RX 590 kullanıp da bu RX 590 modelini gömenlerden biriside benim herhalde. :D Tam bu şekilde olmasa da birçok sıkıntı yaşadığım için XFX markasının RX 590 modelini pek tavsiye etmiyorum açıkçası. Dikkat ettiyseniz sadece RX 590 modeli üzerinden gittim. Sakın yazdıklarım yanlış anlaşılmasın. XFX markasını ya da AMD kartların hepsine kötü filan demiyorum ve hiçbir markayı hiçbir şekilde "fanboy" derecesinde de savunmuyorum. Yani benim sorun yaşamam bu markayı modeli çok kötü yapmayacağı gibi, sizinde sorun yaşamamanız bu kartı çok iyi yapmayacaktır.
Evet haklısınız fanboyluk saçma birşey. Elimdeki bütçeye dayanarak RX590 aldım. İnternette yazılan sorunları yaşamadım ancak başkalarının yaşamayacağı anlamına gelmez. Bana kalırsa güvenilir bir firma.

RX5700 XT için ROG modelde vida kaynaklı ısınma sorunu var, düzeltildi ancak TR stoklarının geç yenilendiğini düşünürsek yenileri gelmemiş bile olabilir.

Gigabyte Gaming, Aorus, MSI Gaming X ve Powercolor Red Devil alınabilir modeller bence.

Evet haklısınız fanboyluk saçma birşey. Elimdeki bütçeye dayanarak RX590 aldım. İnternette yazılan sorunları yaşamadım ancak başkalarının yaşamayacağı anlamın gelmez. Bana kalırsa güvenilir bir firma.
Techonopat uzay montajda bile bu kartta 79 dereceleri görmüştü. Isınma problemini nasıl çözdünüz acaba? Ayrıca herhangi bir problem veya sorunla karşılaşırsanız konu açıp beni etiketleyebilirsiniz. XFX RX 590 modeli sağolsun baya bir şeyler öğrendim açıkçası. :D

5700 XT OC alıp sıkıntı yaşadım GPU problemli çıktı iade ettim. Tercih yönünden arkadaşı etkilemek istemem AMD mi NVIDIA mı olayına giremiycem. Bir dönem sıkıntılar yoğundu yanlız bu 5000 serisinde, şuan durum ne bilmiyorum.
Hala sorunlu bir seri 5000 serisi forumda onlarca konu var ben risk almazdım.

Geri
Yukarı