XFX Nasıl bir Markadır?

O zaman şimdi size bir soru daha sorayım;

Ben bu kartı sıfır açılmamış kutuda bulduysam fakat gümrükten geldiği için faturasız ise ve bu kart bana 2600 TL'ye mal olursa sizce alınmalı mı yoksa uzak durulmalı mı?

Cidden çok iyi değerler. Ben 4 adet fanlı önü mesh panel ve hava alan bir yerde kasayı kullanıyorum bu değerleri yük altında yakalayamadım açıkçası. Undervolt ve fan ayarı sayesinde yüksek grafikli oyunlarda 70-75 derece arası değerler alıyorum. FurMark testinde de 80-81 derece arası değerler gördüm. FurMark testi yaptınız mı?

GTA Online'da 68 derece. Ama garip bir şekilde Radeon ile Görev Yöneticisi sıcaklık değerleri uyuşmuyor :)

Dosya Ekleri

• Radeon.png
    Radeon.png
    196,2 KB · Görüntüleme: 28
  • Görev Yöneticisi.png
    Görev Yöneticisi.png
    78,3 KB · Görüntüleme: 32

Ben bu kartı sıfır açılmamış kutuda bulduysam fakat gümrükten geldiği için faturasız ise ve bu kart bana 2600 TL'ye mal olursa sizce alınmalı mı yoksa uzak durulmalı mı?
Size kalmış. Kötü bir marka değil ancak çok iyi de değil. Bana kalırsa, ki kendim de öyle yapacağım, bekleme durumunuz varsa indirim bekleyip Gaming X ve Aorus kartları Türkiye'den çok ucuza alabilirsiniz.

Asıl AMD tarafında ASUS alınırsa sıkıntı yaşanır :) Gerçi sonradan düzelttiler fakat başta TUF ve Strix serileri rezaletti.
Bu konuda yabancı forumlardan araştırma yaptım. ASUS, AMD'nin vida sıkım değerlerini hatalı vermiş gibi bir açıklama gördüm. AMD nin en eski partneri Sapphire dir. ASUS soğutma yönünden tavsiye ediyorum. Ayrıca TUF serisi için sıkıntılar devam ediyor gördüğüm kadarıyla ısınma problemleri var.

Hocam fiyatı cidden iyiymiş. Yalnız faturasız geldiği için garanti durumu nasıl işliyor onu bilmiyorum. Tabi tercih sizin fakat esas kullanıcı yorumlarını inceleyin derim. Şimdi bana sorsanız XFX RX 590 modelinde birçok sıkıntı yaşadığım için bırakın XFX markasını AMD ekran kartı bile düşünmüyorum açıkçası.
GTA Online'da 68 derece. Ama garip bir şekilde Radeon ile Görev Yöneticisi sıcaklık değerleri uyuşmuyor :)
Oyun içerisinde MSI Afterburner ile takip edebilirsiniz değerleri. Açıkçası o fan sesine nasıl dayanıyorsunuz RPM baya yüksekmiş. Ben undervolt ve 2100 RPM hızında 70-75 derece arası değerler alıyorum. Size de undervolt yapmanızı tavsiye ederim. Gerçi bu şekilde memnunsanız ve herhangi bir sıkıntı veya problem ile karşılaşmadıysanız sorun yok tabi. Hatta kullandığım Radeon ayarlarını sizinle paylaşayım. Deneyin memnun kalırsanız bu ayarları da kullanabilirsiniz. Ben bu ayarlar ile otomatik ayarlarına göre baya sıcaklık değerlerini düşürmeyi başardım. Ayrıca aynı kart aynı modeli kullansak bile kartların silikon kalitesinden dolayı aynı ayarlar tutmayabiliyor. Belki size denk gelen kartın silikon kalitesi daha iyi olabilir. O yüzden deneme yanılma yolu ile daha iyi ayarlar yapıp daha iyi değerler alabilirsiniz. Benim kartın silikon kalitesi berbat geldiği için kartın stok Frekans Mhz değerinde undervolt işlemi yapamıyorum açıkçası. O yüzden 90 değer düşürdüm bu Mhz değerini. Fakat herhangi bir performans düşüşü olmadı otomatik ayarlarına göre. Zaten olsaydı bırakırdım 85-88 derece çalışırdı kart. Ayrıca Radeon programından ayar yapacaksanız o yüzden görsele eklediğim Windows ayarlarından hızlı başlatmayı aç (önerilen) kısmındaki tik işaretini kaldırıp kapatın yoksa ayarlar sıfırlanıyor.

Dosya Ekleri

• 2.PNG
    2.PNG
    66,7 KB · Görüntüleme: 38
  • 3.PNG
    3.PNG
    66,8 KB · Görüntüleme: 24
  • Ekran Alıntısı 3.PNG
    Ekran Alıntısı 3.PNG
    20,3 KB · Görüntüleme: 25
Hocam fiyatı cidden iyiymiş. Yalnız faturasız geldiği için garanti durumu nasıl işliyor onu bilmiyorum. Tabi tercih sizin fakat esas kullanıcı yorumlarını inceleyin derim. Şimdi bana sorsanız XFX RX 590 modelinde birçok sıkıntı yaşadığım için bırakın XFX markasını AMD ekran kartı bile düşünmüyorum açıkçası.

Oyun içerisinde MSI Afterburner ile takip edebilirsiniz değerleri. Açıkçası o fan sesine nasıl dayanıyorsunuz RPM baya yüksekmiş. Ben undervolt ve 2100 RPM hızında 70-75 derece arası değerler alıyorum. Size de undervolt yapmanızı tavsiye ederim. Gerçi bu şekilde memnunsanız ve herhangi bir sıkıntı veya problem ile karşılaşmadıysanız sorun yok tabi. Hatta kullandığım Radeon ayarlarını sizinle paylaşayım. Deneyin memnun kalırsanız bu ayarları da kullanabilirsiniz. Ben bu ayarlar ile otomatik ayarlarına göre baya sıcaklık değerlerini düşürmeyi başardım. Ayrıca aynı kart aynı modeli kullansak bile kartların silikon kalitesinden dolayı aynı ayarlar tutmayabiliyor. Belki size denk gelen kartın silikon kalitesi daha iyi olabilir. O yüzden deneme yanılma yolu ile daha iyi ayarlar yapıp daha iyi değerler alabilirsiniz. Benim kartın silikon kalitesi berbat geldiği için kartın stok Frekans Mhz değerinde undervolt işlemi yapamıyorum açıkçası. O yüzden 90 değer düşürdüm bu Mhz değerini. Fakat herhangi bir performans düşüşü olmadı otomatik ayarlarına göre. Zaten olsaydı bırakırdım 85-88 derece çalışırdı kart. Ayrıca Radeon programından ayar yapacaksanız o yüzden görsele eklediğim Windows ayarlarından hızlı başlatmayı aç (önerilen) kısmındaki tik işaretini kaldırıp kapatın yoksa ayarlar sıfırlanıyor.
Kulaklık kullandığım için pek problem olmuyor. Birde kasa masanın altında.

Dandik bir marka diyen kişilere bu test videosunu bırakıyorum, açıklama kısmına bakarsanız XFX RX580 kullandığını göreceksiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Size kalmış. Kötü bir marka değil ancak çok iyi de değil. Bana kalırsa, ki kendim de öyle yapacağım, bekleme durumunuz varsa indirim bekleyip Gaming X ve Aorus kartları Türkiye'den çok ucuza alabilirsiniz.
Tahmini ne zaman indirimler var ki yakın zamanda? Bir de aynı kartın Sapphire Pulse modeli nasıl peki?
modelinde birçok sıkıntı yaşadığım için bırakın XFX markasını AMD ekran kartı bile düşünmüyorum açıkçası.
AMD'den yarınlarım yokmuş gibi nefret ediyorum ama şu an elim kolum bağlı:) Yani ondan düşük olan RTX 2060 Super fiyat olarak daha pahallı. Bu da kendi kendimi kazıklamak gibi geliyor şu an:)
2600 TL için kesinlikle değer, kasanız ve fanlarınız iyi ise çok dert etmenize gerek yok.
Sıfırdan çekilecek sistem. Yani şu an elde bir şey yok:D İşte konuştuğum kişilerde iyi diyor ama onu alacağına bari Sapphire Pulse modelini al diyorlar.

Geri
Yukarı