XFX RX 590 ısınma problemi

arcaozen

Hectopat
XFX RX 590 ekran kartımın oyunlarda yer yer 78 dereceye çıktığını görüyorum maksimum fan devrinde.

Bu ısınma sorununu nasıl çözebilirim veya çözebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
XFX RX 590 ekran kartımın oyunlarda yer yer 78 dereceye çıktığını görüyorum maksimum fan devrinde.

Bu ısınma sorununu nasıl çözebilirim veya çözebilir miyim?
Amd kartlar ısınan kartlar olarak biliniyor Birde xfx rx 590 ise ısı bombası oluyor undervolt yapabilirsiniz.

AMD kartlar değil, AMD RX 500 serisi kartlar ısınan kartlar olarak biliniyor. Zatende öyle. Tüm seriler ısınmıyor yani, mesela son çıkan RX 5000 serisi, RTX 20 serisinden daha az güç tüketiyor.
Rx 5700 ısınıyor ama Rx 5500 XT , 5600 XT Oldukça başarılı buluyorum.

RX 5700 ısınıyor ama RX 5500 XT, 5600 XT oldukça başarılı buluyorum.

RX 5700 ısınmıyor, asıl ısınan model RX 5700 XT modeli. Referans tasarımda, oyun sırasında 92 dereceyi görüyor. Ama Custom soğutma sistemleri ile en fazla 82 dereceyi görüyor şu an. Tabii AMD Big Navi'den beklentim çok daha yüksek optimizasyon konusunda :)

Merhabalar. Bende XFX RX 590 kullanıyorum. Evet bu kart namı diğer alev topu. Undervolt ve fan ayarı yaparak sıcaklığı düşürebilirsiniz. Ayrıca kullandığınız kasa modeli nedir? Eğer önü kapalı ve hava akışı kötü olan kasa kullanıyorsanız birde yan tarafı açık şekilde deneyebilirsiniz. Ben kullandığım Radeon ayarlarını paylaşıyorum belki sizde de işe yarar. Ben 20.4.2 sürümü kullanıyorum bunu da belirteyim. Öncelikle Radeon programından ayar yapacağınız için yapılan ayarların sıfırlanmaması adına görsele yüklediğim Windows ayarlarından hızlı başlatmayı aç (önerilen) kısmındaki tik işaretini kaldırıp kapatın. Yine görsele yüklediğim kendi kullandığım ayarları deneyin. Güç limiti değeri gözükmemiş sanırım orası da -5 olarak ayarlı.

Dosya Ekleri

• 15.PNG
    15.PNG
    68,2 KB · Görüntüleme: 78
  • 18.PNG
    18.PNG
    68,5 KB · Görüntüleme: 80
  • Ekran Alıntısı 3.PNG
    Ekran Alıntısı 3.PNG
    20,3 KB · Görüntüleme: 112
Merhabalar. Bende XFX RX 590 kullanıyorum. Evet bu kart namı diğer alev topu. Undervolt ve fan ayarı yaparak sıcaklığı düşürebilirsiniz. Ayrıca kullandığınız kasa modeli nedir? Eğer önü kapalı ve hava akışı kötü olan kasa kullanıyorsanız birde yan tarafı açık şekilde deneyebilirsiniz. Ben kullandığım Radeon ayarlarını paylaşıyorum belki sizde de işe yarar. Ben 20.4.2 sürümü kullanıyorum bunu da belirteyim. Öncelikle Radeon programından ayar yapacağınız için yapılan ayarların sıfırlanmaması adına görsele yüklediğim Windows ayarlarından hızlı başlatmayı aç (önerilen) kısmındaki tik işaretini kaldırıp kapatın. Yine görsele yüklediğim kendi kullandığım ayarları deneyin. Güç limiti değeri gözükmemiş sanırım orası da -5 olarak ayarlı.
Hızlı başlatmayı kapatırsam sistem daha mı yavaş açılır?

Yeni konular

Geri
Yukarı