XFX RX 590 fatboy düşük FPS sorunu

caqriiaksu

Hectopat
Ryzen 5 1600 AF işlemci.
XFX RX 590 fatboy ekran kartı.
8 GB Corsair LPX RAM.
Gigabyte B450M SH2 anakart.
VS550 PSU Corsair.
Corsair Spec Delta kasa.

Sistemim bu şekilde 2 gün oldu Driver'lar güncel BIOS güncel. AMD Radeon Software kurulu bilgisayarım nihai performans modunda. Unuttuğum bir şey olabilir belki sizin bildiğiniz o yüzden yazdım LOL oynuyorum Ultra ayarlar 150-120 arası gidip geliyor iyi bir FPS değeri değil bence oyuna göre.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende ilk kez bu forumda duydum güç kablosu tarafındaydı aldığımdan beri değiştirmiyorum yerini o halde sanal bellek 16 bin civarında undervolt çok az uyguladım GPU'ya fan hızını arttırdım GPU yönünden sorunum yok
İyi forumlar

Bende ilk kez bu forumda duydum güç kablosu tarafındaydı aldığımdan beri değiştirmiyorum yerini o halde sanal bellek 16 bin civarında undervolt çok az uyguladım GPU'ya fan hızını arttırdım GPU yönünden sorunum yok
İyi forumlar
Hocam bende aynı ekran kartını kullanıyorum ve kullanmış olduğum ayarları paylaşıyorum. Bu ayarlar özellikle sıcaklığa baya etki etti. %70-%75 2700rpm fan hızı ile birçok oyunda 75 dereceyi geçmiyor tavsiye ederim.

Dosya Ekleri

• 15.PNG
    15.PNG
    77,4 KB · Görüntüleme: 46
  • 16.PNG
    16.PNG
    80,6 KB · Görüntüleme: 53
Hocam bende aynı ekran kartını kullanıyorum ve kullanmış olduğum ayarları paylaşıyorum. Bu ayarlar özellikle sıcaklığa bayağı etki etti. %70-%75 2700RPM fan hızı ile birçok oyunda 75 dereceyi geçmiyor tavsiye ederim.

Hocam sıcaklık konusunu halletmiştim ayarlarımız benzer fakat VRAM olayını anlamadım bende 400 MHz sabit oyunda değilken bir de şunu eklemek istiyorum benim bu fan hızı ve voltaj ayarlarım kapatıp açtığımda bilgisayarı sıfırlanıyor özellikle fan hızı ayarım sebebini biliyor musun

Hocam sıcaklık konusunu halletmiştim ayarlarımız benzer fakat VRAM olayını anlamadım bende 400 MHz sabit oyunda değilken bir de şunu eklemek istiyorum benim bu fan hızı ve voltaj ayarlarım kapatıp açtığımda bilgisayarı sıfırlanıyor özellikle fan hızı ayarım sebebini biliyor musun
Mhz değeri oyunlarda artar zaten sistem boşta iken 400 mhz oluyor. Görsele eklemiş olduğum ayarlardan hızlı başlatma ayarındaki tik işaretini kaldırman lazım yoksa ayarlar sıfırlanıyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı 3.PNG
    Ekran Alıntısı 3.PNG
    20,3 KB · Görüntüleme: 55
20.5.1 sürümünü kullanıyorum yeni indirdim 20.4.2 yi kullanıyordum paylaşıyorum ayarlarımı

Dosya Ekleri

• kart 4.png
    kart 4.png
    115,4 KB · Görüntüleme: 45
  • kart 5.png
    kart 5.png
    72,2 KB · Görüntüleme: 38
  • kart1.png
    kart1.png
    232,9 KB · Görüntüleme: 43
  • kart2.png
    kart2.png
    94 KB · Görüntüleme: 41
  • kart3.png
    kart3.png
    60,9 KB · Görüntüleme: 41
20.5.1 sürümünü kullanıyorum yeni indirdim 20.4.2 yi kullanıyordum paylaşıyorum ayarlarımı
Ayarlarınızı paylaştığınız için teşekkür ederim. %80 fan hızı sizi rahatsız etmiyor mu ? :D Ben %70 ve %75 ayara zor katlanıyorum açıkçası. 1125 voltaj değerinden sonra sistem çöktü mü acaba o yüzden mi 1125 yaptınız?

Voltaj değerlerini deneme yanılma yoluyla yaptım fan hızı da genelde rahatsız etmiyor o hıza ulaşmadı henüz stres testi dışında. Rica ederim bu arada ne demek
1085 voltaj ayarında stabil kullananlarda vardı fakat ben Mhz değerini değiştirmeden imkanı yok 1085 voltaj yapamıyorum sistem çöküyordu. Aslında biraz daha uğraşıp deneme yanılma yolu ile çok daha iyi değerler elde edeceğinizi düşünüyorum. Hem fan hızını da düşürürsünüz eğer rahatsız ederse.

Geri
Yukarı