Elektronik XFX RX 7900 XT Merc 310 - 27.590 TL

Ne diyorsunuz genel olarak tercih edilir mi yoksa hem satıcısı hem de göndericisi HB olması ve model farkı sebebiyle bu mu tercih edilmeli:

Sapphire RX 7900 XT Pulse AMD 20GB GDDR6 Ekran Kartı 11323-02-20G

Mdoel olarak XFX daha iyi diğer konuları sebebi ile belki tercih edilebilir ama şartlar eşit olduğunda XFX tercihimdir.

Ne diyorsunuz genel olarak tercih edilir mi yoksa hem satıcısı hem de göndericisi HB olması ve model farkı sebebiyle bu mu tercih edilmeli:

Sapphıre RX7900XT Pulse Amd 20Gb GDDR6 Ekran Kartı 11323-02-20G
2000 lira daha fazla verip daha kötü bir kart almak mı? Tercih edilmez tabi ki. 14 gün iade seçeneğin var sonuçta. Full dolandırıcı bir tip olsa tamam derim ama dh'de konusu falan da var. İlk defa satış da yapmıyorlar. Sorun çıkma ihtimali elbette var ama bence hem daha kötü hem 2k daha pahalı bir şey almaya değmeyeceğini düşünüyorum. Bu arada ben de almayı düşünüyorum. Elimdeki 4080 Aorus Master'ı satıp, bunu mu alsam diye düşünüyorum. Arada ciddi fiyat farkı var çünkü. Karar veremedim ama hala.

2000 lira daha fazla verip daha kötü bir kart almak mı? Tercih edilmez tabi ki. 14 gün iade seçeneğin var sonuçta. Full dolandırıcı bir tip olsa tamam derim ama dh'de konusu falan da var. İlk defa satış da yapmıyorlar. Sorun çıkma ihtimali elbette var ama bence hem daha kötü hem 2k daha pahalı bir şey almaya değmeyeceğini düşünüyorum. Bu arada ben de almayı düşünüyorum. Elimdeki 4080 Aorus Master'ı satıp, bunu mu alsam diye düşünüyorum. Arada ciddi fiyat farkı var çünkü. Karar veremedim ama hala.
Pulse olan modeller kötü değildir 6000 serileri dahil serin kartlardır. Sağdan soldan ilgisi alakası olmayan kimin yazdığı belli olmayanların yorumlarına göre fikir beyan etmekten kaçınalım artık. 3 tane pulse model kullandım sıcaklık anlamında sorun yaşamadım. En son kullandığım pulse 6700 serisi kart 70 dereceyi nerdeyse görmedi.

Konu başlığındaki merc ile pulse aynı segment modeller piyasa bazen saçmalıyor kullanıcı hangisini ucuza bulursa onu alır.

Aradaki fiyat farkına ihtiyacın varsa yani o farka birşeyler alırım diye düşünüyosan bilemem ama diğer türlü 4080 i değişmeye gerek olmadığını düşünüyorum o da çok iyi bir kart.

Ne zaman çıkacak acaba RTX 8000 serisini ekran kartı 9000 serisi işlemci beklesem diyorum ama görün cede dayanamıyorum sırf bunun için kredi kart çıkaracağım yarın erteleme olsun diye.

Pulse olan modeller kötü değildir 6000 serileri dahil serin kartlardır. Sağdan soldan ilgisi alakası olmayan kimin yazdığı belli olmayanların yorumlarına göre fikir beyan etmekten kaçınalım artık. 3 tane pulse model kullandım sıcaklık anlamında sorun yaşamadım. En son kullandığım pulse 6700 serisi kart 70 dereceyi nerdeyse görmedi.

Konu başlığındaki merc ile pulse aynı segment modeller piyasa bazen saçmalıyor kullanıcı hangisini ucuza bulursa onu alır.

Aradaki fiyat farkına ihtiyacın varsa yani o farka birşeyler alırım diye düşünüyosan bilemem ama diğer türlü 4080 i değişmeye gerek olmadığını düşünüyorum o da çok iyi bir kart.
Bence 2000 TL fazla vermeye gerek yok. Şimdi testleri tekrar açıp bakacak kadar zamanım yok ama merc modeli, pulse modelinden daha iyi diye biliyorum. Dediğiniz gibi hangisi ucuzsa alınır, kötü bir model diye demedim ama merc modeli daha iyi diye biliyorum hem de şu an daha ucuz her türlü zaten :)
4080 konusunda ise aradaki fiyat farkını yatırım olarak değerlendirmeyi düşünüyorum. Yaklaşık 14k var fiyat olarak arasında. Güzel para. Çok ihtiyacım var mı? Yok ama çok fazla vakit ayıramıyorum. Bu yüzden orada 40 küsür bin liralık kartın durması mantıklı gelmemeye başladı. Tabi alıcı da zor bulunuyor bu tür kartlara fiyatından dolayı. Belki de satmam dediğiniz gibi.

Merc ile Pulse aynı segmentler değil. Merc XFX tarafında 1. sınıf olarak değerlendirebiliriz. 2. sınıf QICK 3. sınıf SWFT dir. Pulse Sapphire tarafında 1. değil 2. sınıf olarak nitelendirebiliriz. Sapphire, XFX kadar bilinen bir marka değil ülkemizde, fiyat farkı bundan dolayı olabilir. 3 sapphire 1 XFX kullandım 3 yılda ve şu an baktığım XFX marka. Tavsiye ederim.

Geri
Yukarı