Xiaomi Mi 9 vs İkinci El iPhone X

Mi9'a Gcam yükleyip Pixel telefonlarında olan "Nightsight" özelliğini kullanıp geceleri (ki zaten normalde iPhone'ların geceleri rakiplerine karşı daha kötü olduğu bilinen ancak video konusunda iPhone kesinlikle önde) çok iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Ancak ben OIS olsun istiyorum derseniz tercih iPhone X olmalı.

Apple keyfinden veriyor güncellemeyi çünkü. 7'den sonra güncelleme alan 5'lerin, 5C'lerin, işlemci frekansı düşürülen 6'ların durumları ortada halen Apple seviciliği var inanılmaz.
6'lara ne oldu ki? 6'nın çıkış tarihi 2014 ve hala kasmadan çalışıyor ve güncelleme alıyor. 2014'te çıkan Android cihazlara ne oldu ?
Mi 9, Snapdragon 855 kullanıyor. Multi-score puanları belli.
Temiz ise ben de iPhone X öneririm. Sık oyun oynuyorsanız her iki cihaz da sizi memnun edecektir fakat size uzun vadede Mi 9 daha iyi gidecektir.
855 kullandığını biliyorum ama yeni olduğu için testini bulamamıştım. Az önce baktım ben de A11'i yaklaşmış ama geçememiş.

Son düzenleme:
6'lara ne oldu ki? 6'nın çıkış tarihi 2014 ve hala kasmadan çalışıyor ve güncelleme alıyor. 2014'te çıkan Android cihazlara ne oldu ?

855 kullandığını biliyorum ama yeni olduğu için testini bulamamıştım. Az önce baktım ben de A11'i yakalamış ama geçememiş.
Tek çekirdek testlerinde her zaman Apple bir adım öndedir. Çok çekirdek testlerine bakınız.

İşlemci performansları düştü, bataryaları öldü, telefonun kendisi yamuldu daha ne olsun?
5 yıllık telefonu bataryası öldü diye eleştiriyorsun, komik gerçekten.
Tek çekirdek testlerinde her zaman Apple bir adım öndedir. Çok çekirdek testlerine bakınız.
Çok çekirdek testlerinde de önde artık ama çok çekirdeğin sıradan bir kullanıcı için önemi yok. Performansı günlük kullanımda tek çekirdek gücü belirliyor.
A12 vs 855
ek olarak A11
single core: 4200
Multi: 10100+ seviyelerinde
Yani hala A12 den sonra en güçlüsü.

Dosya Ekleri

• PCU-benchamrks-1024x588.png
    PCU-benchamrks-1024x588.png
    146,4 KB · Görüntüleme: 50
Son düzenleme:
5 yıllık telefonu bataryası öldü diye eleştiriyorsun, komik gerçekten.

Çok çekirdek testlerinde de önde artık ama çok çekirdeğin sıradan bir kullanıcı için önemi yok. Performansı günlük kullanımda tek çekirdek gücü belirliyor.
A12 vs 855
ek olarak A11
single core: 4200
Multi: 10100+ seviyelerinde
Yani hala A12 den sonra en güçlüsü.
Antutu testinde daha iyi skor veriyor, Mi 9. Ki oyun performansını da genelde Antutu belirliyor.
Mi 9: 371423
XS: 354974

F/p olarak demiyorum da Note 8'imin güncelleme almayacak olmasından dolayı Android tarafına hiç bulaşma. 2017'deki telefon güncelleme almıyor. 2015'de çıkmış 6S İOS 13 alacak. Satıp 8 Plus alacağım. Android tarafı isterse 12 GB RAM koysun
Ama şöyle bir şey var upt alıyor ama kaldırıyor mu ? Bu yavaşlatıyor telefonu
Kamera falan değil uzun vadede performans önemli benim için ?

Ama şöyle bir şey var upt alıyor ama kaldırıyor mu ? Bu yavaşlatıyor telefonu
Kamera falan değil uzun vadede performans önemli benim için ?
6S vardı normalde 2 yıl daha değiştirmeyi düşünmüyordum ama anakartı arıza yaptı. 3.5 yıllık telefon hiçbir kasma olmadan kullanıyordum. Serviste iken İphone 6 kullandım ve o da gayet iyi çalışıyordu, hatta arkadaşımın 7 plus'ı ile karşılaştırdık çok yakın sonuçlar verdi. (program açma süreleri)

Şu an Iphone 8 kullanıyorum. XR almak istedim ama en az 128 GB almak istediğim için fiyatı yüksek geldi.
Konuyu uzatmadan kesinlikle X'i tavsiye ederim. Iphone uzun yıllar üzmez seni. 3-4 yıl daha gideri var X'in hem performans hem de güncelleme açısından. Android İşlemciler 2019'da bile 2017 çıkışlı A11'i yakalayamadı görünüşe bakılırsa.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı