Xiaomi Mi stick TV uzun kullanımda sıkıntı çıkartır mı?

Efe ARSLAN

Hectopat
Xiaomi stick TV almayı planlıyorum ama ısınma problemi falan var deniliyor. Sadece dizi ve maç izlemek için kullanacağım. Uzun vadede sıkıntı çıkartır mı? Kullanıpta pişman olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben kullanıcısı değilim fakat uzun vadeli kullanımda pek performanslı olacağını zannetmiyorum (her türlü Tizen OS'ten iyi olur orası ayrı), eğer alıp takarım uğraşmam diyorsanız Android TV'ler (Mi Box S ve benzeri ürünler olabilir) daha iyi olacaktır. Uygulamalar mükemmel akıcılıkta olması pek önemli değil sadece çalışıp işimi görsünler derdindeyseniz işiniz görecektir. (Eğer uğraşıp maceralara atılmak yanınız varsa ekranı olmayan vs bir Netbook'un anakartını alıp düşük gereksinimli bir OS yükleyip daha ucuza getirebilirsiniz veya daha işlevsel olması amacıyla eski bir Intel Mac Mini'de olabilir ama bu dediğim akıllı televizyondan çok HDMI ile bilgisayar takmaya benzeyecektir ve sizin kullanım amaçlarınızın çok daha dışına çıkacaktır anladığım kadarıyla, eğer televizyon ekranında sunum ayarlamayacak veya oyun oynamayacaksanız bu dediğimi değerlendirmeye almayın)
Bu ürünün donanımı gördüğüm kadarıyla 720P ve 1080P oynatma için günümüz güncel uygulamaları adına uygun görünüyor kısaca, bundan 6-7 yıl sonrası için o donanıma aynı şeyi söylemek pek mümkün değil eğer uygulamalara gelen güncellemeler ve sistem güncellemeleri yapılırsa, yavaş ve işe yaramaz bir alet haline gelecektir zamanla. Zaten üzerinde bulunan işlemci (Cortex-A53) 2012 yılında çıkış yapan bir arkadaş.
(Eğer işlemci detaylarını merak ederseniz: Cortex-A53 - Microarchitectures - ARM - WikiChip)

Geri
Yukarı