Xiaomi Pocophone F1 64 GB vs Huawei Mate 20 Lite

Wpoln

Hectopat
Daha fazla  
Yeni bir telefon almayı düşünüyorum. Benim için ön planda olan ilk şey kamerası. Fakat kamerası iyi olsun diğerleri ne kadar kötü olursa olsun da demiyorum. Şuan bu iki telefon arasında kalmış durumdayım. Pek bilgim olmadığı, fazla araştırmadığım ve bulamadığım için bu ikisi diyorum. Başka telefon önerilerine de açığım. Baktığımızda iki cihaz arasında Poco F1'în donanım ve batarya olarak Mate 20 Lite'in oldukça önünde olduğunu görüyoruz. Fakat kamera bakımından sanırım Mate 20 Lite bir tık önde. Poco F1 ithalatçı garantisi ile birlikte 2500TL'ye bulunmakta şuan. Mate 20 Lite ise Huawei Türkiye garantili olarak 2500TL civarında geziyor. Dediğim gibi öncelik kamera fakat aman aman bir kamera istemiyorum. Poco F1 alıp kameradan birazcık kısmak mantıklı mı olur? Veya bu iki telefondan hangisi daha çık sorun çıkartır? Aralarındaki kamera farkı çok mu fazla. İkisini kullanan veya fikir sahibi kişilerden yardım bekliyorum.

Yeni bir telefon almayı düşünüyorum. Benim için ön planda olan ilk şey kamerası. Fakat kamerası iyi olsun diğerleri ne kadar kötü olursa olsun da demiyorum. Şuan bu iki telefon arasında kalmış durumdayım. Pek bilgim olmadığı, fazla araştırmadığım ve bulamadığım için bu ikisi diyorum. Başka telefon önerilerine de açığım. Baktığımızda iki cihaz arasında Poco F1'in donanım ve batarya olarak Mate 20 Lite'in oldukça önünde olduğunu görüyoruz. Fakat kamera bakımından sanırım Mate 20 Lite bir tık önde. Poco F1 ithalatçı garantisi ile birlikte 2500TL'ye bulunmakta şuan. Mate 20 Lite ise Huawei Türkiye garantili olarak 2500TL civarında geziyor. Dediğim gibi öncelik kamera fakat aman aman bir kamera istemiyorum. Poco F1 alıp kameradan birazcık kısmak mantıklı mı olur? Veya bu iki telefondan hangisi daha çık sorun çıkartır? Aralarındaki kamera farkı çok mu fazla. İkisini kullanan veya fikir sahibi kişilerden yardım bekliyorum.
Ben Pocophone F1 kullanıyorum. İki telefon farklı segmentteler zaten. Pocophone şuan SD845 kullanıyor ve 6 GB Ram'e sahip Mate 20 Lite ise Kirin 710 kullanıyor. Pocophone performans olarak çok çok önde. Bataryasıda gayet iyi. Kamerayı iki telefonda detaylı olarak karşılaştırma videosu izlemedim ancak Mate 20 lite 1 tık iyi olsada Pocophone SD845 kullandığı için rootsuz GCam kurup kamera performansını artırabilirsin. Mate 20 lite'ın önde olduğu özellik kasa kalitesi ve bilmiyorum ama kamera performansı belki ancak dediğim gibi GCam ile bu fark kapanır ha birde garanti olayı. Dediğinize göre fiyatlarda aynı bunun için Pocophone F1çok daha mantıklı bir seçim olacaktır diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı