Xiaomi Telefon Seçimi

Telefonun dış görünüşünü kasa yapısı beğenme kişiden kişiye değişir tabi ama bana kısa ve enine geniş telefonlar ile geniş çentikli telefonlar hiç hoş gelmiyor.
Yapay testler ve puanlar ne kadar önemli senin için bilmem ama yakın performanstadırlar bence işlemci ve grafik işlemci anlamında. Antutu puanları ve işlemci bu kadar önemli dersen Redmi note 7 pro modelinin çıkmasını bekle istersen.

Mi 8 SE aralarındaki en iyisidir bence. En güncel işlemci, en iyi ekran, en yüksek performans. Kamera önemliyse Redmi Note 7 bakabilirsiniz.

Yarın bir mağazada bakayım Note 7 ve 8SE inceleyeyim. Görünüşü güzel ise 8SE kamerası daha güzel ise Note 7 tercih ederim. 👍

Merhabalar, yakın zamanda iPhone'dan Xiaomi marka bir telefona geçiş yapacağım. Mi 8 Lite, Mi Note 7, Mi 8SE modelleri arasında kaldım. Fiyat kısmını dahil etmeden siz hangisini tavsiye edersiniz, artıları eksileri nelerdir modellerin?
Fazla detaya girmeme bile yok, açık net bir şekilde uyarıyorum asla Mi 8 Lite alma. Yazılımsal ve donanımsal problemleri var ve çözülemiyor. Wifisi sorunlu, şebekesi sorunlu, 4.5G bağlanmıyor zaten. Çin malı telefon yerine düzgün yazılım veren ve garanti sağlayan Samsung al bence.

Fazla detaya girmeme bile yok, açık net bir şekilde uyarıyorum asla Mi 8 Lite alma. Yazılımsal ve donanımsal problemleri var ve çözülemiyor. Wifisi sorunlu, şebekesi sorunlu, 4.5G bağlanmıyor zaten. Çin malı telefon yerine düzgün yazılım veren ve garanti sağlayan Samsung al bence.
Mi 6 kullanıyorum arayüzde reklamlar çıkıyordu onuda kapattım. Mi A2 kullanan arkadaşım var sıkıntısız kullanıyor P20 Lite alacaktı ben vazgeçtirip aldırmıştım. Mi 8 Lite'de dediğin sorunlar mevcut ama bu Redmi Note 7'de de şans işi olabiliyor. Ayrıca Samsung'unda o fiyatta bu telefonlara rakip olacak modeli yok.

Mi 6 kullanıyorum arayüzde reklamlar çıkıyordu onuda kapattım. Mi A2 kullanan arkadaşım var sıkıntısız kullanıyor P20 Lite alacaktı ben vazgeçtirip aldırmıştım. Mi 8 Lite'de dediğin sorunlar mevcut ama bu Redmi Note 7'de de şans işi olabiliyor. Ayrıca Samsung'unda o fiyatta bu telefonlara rakip olacak modeli yok.
Snapdragon 660 var ama Samsung Galaxy A7 2018 aldım Samsung Exynos 7 Octa 7885 daha çok performans sunuyor. İşlemci ile yazılımı uyumlu yapmadıktan sonra hiçbir anlam ifade etmez. Başka ürünler hakkında bilgim yok ama forumda görmüştüm herkes Rom arıyor. Ben az kalsın kazığa oturuyordum son anda iade edebildim, satıcı imei kayıtsız göndermişti oradan yırttım. N11'den telefon almayın bunu da söyleyeyim. Xiaomi KVK garantisi de yalan, bozulan cihazlar Evofone şirketine gidiyor. İçine toz kaçmış jak girişi için 800 lira para istemişler adamlardan. :) Resmi distribütör garantili telefon almakta fayda var. En azından onlar gibi 1000 lira değil 150-200 liraya istiyorlar işi çözüyorsun ve yapmayı biliyorlar.

Mi 8 SE performans olarak Note 7 modelinden daha iyi. Arka kamera ve batarya olarak Note 7 daha iyi. Fiyat olarakta daha ucuz.
Sizce bu performans farkı ne kadar, öne geçirmeye yeterli mi örneğin cpu bir nesil daha ilerde ve stabil vb. tarzında örneklendirir misiniz. Görünümü hoş değilmiş SE’nin onu fark ettim. Ama sırf görüntü yüzünden daha iyi bir cihazı es geçemem. Sizce fark ne kadar?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı