Xiaomi Telefon Seçimi

İki üründe Snapdragon 660 kullanıyor. Devasa bir performans farkı yok. Ayrıca Redmi Note 7 modeli Gorilla Glass 5 üstüne 0.8mm ek bir koruyucu ekran kullanıyor. Bükülme dışında sağlamlık testlerinde dayanıyor. Ama telefon çerçevesi plastik olduğu için bükülme sorunu var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İki üründe Snapdragon 660 kullanıyor. Devasa bir performans farkı yok. Ayrıca Redmi Note 7 modeli Gorilla Glass 5 üstüne 0.8mm ek bir koruyucu ekran kullanıyor. Bükülme dışında sağlamlık testlerinde dayanıyor. Ama telefon çerçevesi plastik olduğu için bükülme sorunu var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
8SE Snapdragon 710 kullanıyor. Gpu olarak da note 7 Adreno 512 iken SE Adreno 616 kullanıyor. Note 7 kamerası daha parlak ve soluk renkli çekiyor onu fark ettim. SE’nin şekli kısa ve geniş olmak yerine uzun ve ince olsaydı (Note 7 gibi) düşünmeden alırdım. Ancak çirkin bir görünüme sahip ne yazık ki.

Adreno 512 ile 616 arasinda 10-15 FPS'lik bir fark var. Adreno 616 daha güçlü. %30 civarinda bir GPU gücü farki var.

SD 710 ile SD 660 birbirine yakin performansta. Çoklu çekirdek güçleri ayni diyebiliriz, tek çekirdekte SD 710 daha iyi. SD 660, 1600 civari puan aliyorken SD 710 1800 civari aliyor.

Her iki modelinde özelleştirilmiş Kryo çekirdekleri mevcut. SD 660 Kryo 260, SD 710 Kryo 360 çekirdekleri sahip. Kümelenme yapisi ise SD 660 4×4, SD 710 2×6 şeklinde görev dağılımi yapiyor çekirdekler arasında. SD 710, 10 NM, SD 660 14 NM üretim mimarisine sahip.

Hepinize teşekkür ederim ilginiz için. Yarın mağazadan bakmaya çalışacağım dış görünüşü sorun olmazsa SE sorun olursa Note 7 almayı düşünüyorum. Sorularım bitmiştir.👍

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı