Xiomi Redmi 5 Plus vs Mi A2 Lite

alprsahn

Hectopat
A2 Lite Android one olması nedeeniyle pek önerilmiyor ama Redmi de çok iyi bir f/p ürünü. Kamera fazla kullanmıyorum, ona göre cevaplarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle Mi A2 Lite'ın Saf Android olduğunu göz önünde bulunduralım. Ayrıca 4 GB/64 GB Depolama ikisi de.

Karşılaştıralım:

Çözünürlük: A2 Lite'ın çözünürlüğü biraz daha iyi ama pek fark edileceğini sanmıyorum.
Kamera: Sanırım bu konuda Redmi 5 Plus biraz daha önde 4K çekim yapabiliyor.
Pil: İkisi de aynı gözüküyor ama Saf Android olduğu için A2 Lite biraz daha önde olabilir.
İşlemci: İkisi de aynılar. A2 Lite Antutu puanında biraz daha önde sanırım.
Güncelleme: A2 Lite Saf Android olduğundan biraz daha önde.
Arayüz: Bana kalırsa Redmi 5 Plus daha iyi çünkü MIUI arayüzünü kullanıyor.
RAM kullanımı: Saf Android önde... :)

Evet Saf Android kelimesini çok kullandım. Peki sonuç ne?

Sonuç: A2 Lite.

Ama eğer bütçe aşılıyorsa Mi A2 alınmalı.

Mi A2: Xiaomi Mi A2 64 GB

SD660'ı var ve kamerası da oldukça iyidir.

Saf Android: İçinde gereksiz program yok ve normal bir telefondan daha hızlı çalışıyorlar. Ama herşeyi sizin yüklemeniz gerek.

Ben mi a2 lite kullanıyorum merak ettiğin bir şey varsa bana sorabilirsin ama ben bir özet geçeyim...
Öncelikle saf android olması, arayüzü herkesin hoşuna gitmeye bilir ama ben beğendim içinde müzik çalar vs yok kendiniz marketten indiriyorsunuz (tabi google müzik google fotoğraflar falan var). 2. önemli şeyse ekran gövde oranı telefon gerçekten çok şık, daha kullanışlı redmi 5 plusa göre ve ekranı değil telefon daha küçük ekran farkı çok az ama telefon boyutu farkı çok fazla ben bu yüzden a2 lite tercih ettim sen büyük bir telefon istiyorsan redmi 5 plus daha iyi olucaktır (ekran demiyorum telefon :)) .

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı