XM1 vs XM1R vs Logitech G PRO X Superlight ölçüleri

Neukâlion

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, bir önceki konumda tutuş şeklime ve elime uygun bir fare araştırırken XM1, XM1r ve G PRO X Superlight arasında kaldım.
Normalde XM1R'i seçerim ama ölçüleri elime uymadıktan sonra isterse dünyanın en iyi sensörü olsun bir işime yaramaz.
İnternetten baktığımda Rtings adlı siteden.

Razer DeathAdder V2 kullanıyorum. Faremin ölçüleri oradaki yazandan bir tık daha fazla 1 cm 0,5 cm gibi.
XM1, XM1R ve Superlight'a bakıyorum sonra farklı sitelerden bakıyorum, farklı farklı ölçüler yazıyor, hiçbirisi birbirini tutmuyor.
Sizlerden rica etsem kullanan arkadaşlar var ise uzunluk, boy uzunluğu, genişlik ve kavrama genişliği ölçülerini paylaşabilirler mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
GPX dengeli ve düz sayılabilecek bir mouse yani masaya ters koyulduğunda bayblade gibi dönüyor. Xm1r ve xm1 birebir aynı ölçüde arkaya doğru kabaran bir yapısı var yani claw tutuşlar için daha uygun. Rtings sitesindeki 3D karşılaştırmaya baktınız mı?

Gpx dengeli ve düz sayılabilecek bir mouse yani masaya ters koyulduğunda bayblade gibi dönüyor. XM1r ve XM1 birebir aynı ölçüde arkaya doğru kabaran bir yapısı var yani claw tutuşlar için daha uygun. Rtings sitesindeki 3D karşılaştırmaya baktınız mı?

Mouse almadan önce her özelliğine Rtings'ten bakıyorum orjinaline en yakın bilgiyi bu site veriyor çünkü. Siteden baktığımda.

XM1.
Length 4.8" (122 mm)
Height 1.7" (43 mm)
Width 2.8" (71 mm)
Grip width 60 mm.

XM1r.
Length 4.8" (122 mm)
Height 1.5" (38 mm)
Width 2.6" (66 mm)
Grip width 61 mm.

Olduğu yazıyor, ölçülerinden dolayı aslında XM1'i tercih ediyorum.

Gpx'i tercih etmeyi düşündüm ama bir arkadaşımda varmış 1 saat önce gidip denedim elime küçük oldu ve tutuş şeklime hiç olmadı normalde ZA11-B alacaktım ama şimdi hiçbir özelliği olmayan bir fareye 700 TL vermektense XM1 alırım dedim. Ama XM1'de ZA11-B'ye göre küçük herhalde. Tam anlamadım yani Rtings'de XM1 - XM1R'den büyük gösteriyor diğer yukarıda verdiğim XM1R'in ölçüleriyle aynı gösteriyor.

Mouse almadan önce her özelliğine Rtings'ten bakıyorum orjinaline en yakın bilgiyi bu site veriyor çünkü. Siteden baktığımda.

Xm1.
Length 4.8" (122 mm)
Height 1.7" (43 mm)
Width 2.8" (71 mm)
Grip width 60 mm.

XM1r.
Length 4.8" (122 mm)
Height 1.5" (38 mm)
Width 2.6" (66 mm)
Grip width 61 mm.

Olduğu yazıyor, ölçülerinden dolayı aslında XM1'i tercih ediyorum.

Gpx'i tercih etmeyi düşündüm ama bir arkadaşımda varmış 1 saat önce gidip denedim elime küçük oldu ve tutuş şeklime hiç olmadı normalde ZA11-B alacaktım ama şimdi hiçbir özelliği olmayan bir fareye 700 TL vermektense XM1 alırım dedim. Ama XM1'de ZA11-B'ye göre küçük herhalde. Tam anlamadım yani Rtings'de XM1 - XM1R'den büyük gösteriyor diğer yukarıda verdiğim XM1R'in ölçüleriyle aynı gösteriyor.

Bu site bazen yanlış bilgiler verebiliyor. Verdiğim linkten direkt birebir üst üste koyarak karşılaştırmasına bakabilirsiniz. XM1 ve XM1r birebir aynı boyutta 122.14 mm X 65.81 mm X 38.26 mm.

Bende Razer DeathAdder V2 var uzunluk olarak 127 - 129mm yani bu mouse bile bana tam geliyor hatta bu mouseden daha büyük evde Knight Online oynarken makro yaptığım A4Tech Bloody W60 Max var 130 - 132mm tam olarak elime olan bu mouse benim. 122mm bana bayağı küçük gelir anlaşılan. Bu W60 Max gibi bir mouse yok mu yahu Zowie ZA11-B hariç kısaca Zowie hariç ama W60 Max gibi büyük. Sensörü çok kötü olmasa kullanacağım ama girdim denedim sensörü çöp yani resmen. Şimdi Zowie'de para vermek istemiyorum gereksiz pahalı ve 3360 sensör yani artık bir Update lazım 3370 var 3389. Glorious Model O kullandım 3360 bana Razer'den sonra bir tık hantal geldi 3389 sensör'ü kullandım arkadaşımda aynı Razer gibi hatta neredeyse daha iyi 3370 eminim daha iyidir. Ama yok bulamadım elime göre mouse elim çok büyük pençe şeklindede tutmuyorum o yüzden olmuyor hiçbir mouse. Yine döndük mouse arama serisinde en başa.

Bende Razer DeathAdder V2 var uzunluk olarak 127 - 129mm yani bu mouse bile bana tam geliyor hatta bu mouseden daha büyük evde Knight Online oynarken makro yaptığım A4Tech Bloody W60 Max var 130 - 132mm tam olarak elime olan bu mouse benim. 122mm bana bayağı küçük gelir anlaşılan. Bu W60 Max gibi bir mouse yok mu yahu Zowie ZA11-B hariç kısaca Zowie hariç ama W60 Max gibi büyük. Sensörü çok kötü olmasa kullanacağım ama girdim denedim sensörü çöp yani resmen. Şimdi Zowie'de para vermek istemiyorum gereksiz pahalı ve 3360 sensör yani artık bir Update lazım 3370 var 3389. Glorious Model O kullandım 3360 bana Razer'den sonra bir tık hantal geldi 3389 sensör'ü kullandım arkadaşımda aynı Razer gibi hatta neredeyse daha iyi 3370 eminim daha iyidir. Ama yok bulamadım elime göre mouse elim çok büyük pençe şeklindede tutmuyorum o yüzden olmuyor hiçbir mouse. Yine döndük mouse arama serisinde en başa.
Logitech G403 Hero'ya bakabilirsiniz hocam.

G703 nasıl hocam? G403'ün yanına birkaç tane daha mouse önerir misiniz rica etsem?
Sonra bu konuyu daha fazla horlatmayım sorusunun cevabını geçti çünkü :)

G703'ün Hero versiyonu alınabilir hocam ama eski bir mouse çift tıklama sorunu vardı sanırım ayrıca sarjı da çabuk bitiyor. Bunun yerine G403 Hero daha mantıklı bence.

G703'ün Hero versiyonu alınabilir hocam ama eski bir mouse çift tıklama sorunu vardı sanırım ayrıca sarjı da çabuk bitiyor. Bunun yerine G403 Hero daha mantıklı bence.

Çok teşekkür ediyorum yorumun ve yardımların için eğer ki aklına farklı bir mouse gelirse arkadan çıkıntılı olan Oyuncu mouse önerisi bu konuma öneri yazabilirsiniz teşekkürler :)

Yeni konular

Geri
Yukarı