XP'de kasmayan oyunlar Windows 7'de kasıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ekran kartınız Nvidia G210. Nvidia Kontrol Paneline girip Ön Ayarlardan sadece Performans'ı seçip deneyin. Hangi tür oyunları oynuyorsunuz ? Bilgisayarınzda virüs olup olmadıgından emin olun. Kartta ısınma olabilir. Yani oyunlarda kasmanın en büyük nedenlerinden bu saydıklarım ....

Ekran kartınız Nvidia G210. Nvidia Kontrol Paneline girip Ön Ayarlardan sadece Performans'ı seçip deneyin. Hangi tür oyunları oynuyorsunuz ? Bilgisayarınzda virüs olup olmadıgından emin olun. Kartta ısınma olabilir. Yani oyunlarda kasmanın en büyük nedenlerinden bu saydıklarım ....

Ön ayarlara girdim sadece kalite'miş sadece performans yapıp girdim ama yine aynı sorun kasma var.
Oynadıgım oyunlar counter strike 1.6 , BurnoutParadise
Yeni format attım virüs olması imkansız.

Anlamadığım nokta CS 1.6 nasıl kasar :) Yani bu oyun İntelin gma x3150 tümleşik kartında bile orta ayarlarda 18 fps almıştır. Virüs yoksa ekran kartında sorun vardır. Isınma ve benzeri... Yada diğer donanımsal sorunlar olabilir. Bu arada ekran kartı Pasif (sessiz) soğutma mı yoksa aktif fan soğutmalı mı?

Bilgisayar eski olunca ne yaparsan yap adam olmuyor. Benim de masaüstü 7-8 senelik bir bilgisayarım vardı. Günümüz şartlarına ayak uyduramadı. Windows 7 yükledim RAM'i yetmedi. Sorun çıkardı; sürekli mavi ekran verdi, sürekli dondu kaldı, hıncımı kasadan çıkarttım. Vurup vurup durdum. Sonunda değiştirdim.

Tamam dediği oyun 2004 oyunu ve o yılların en iyi FPS oyunu seçilmiştir. Bilgisayar da eski haklısın ama oyun da eski:) Biz cafelerde nvidia fx 5500 ile oynardık. Celeron 2.4 DDR 400 mhz ram ile :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Anlamadığım nokta CS 1.6 nasıl kasar :) Yani bu oyun İntelin gma x3150 tümleşik kartında bile orta ayarlarda 18 fps almıştır. Virüs yoksa ekran kartında sorun vardır. Isınma ve benzeri... Yada diğer donanımsal sorunlar olabilir. Bu arada ekran kartı Pasif (sessiz) soğutma mı yoksa aktif fan soğutmalı mı?

Yok arkadaşım, sogutmalarda problem yok. Ekran kartının ayarlarında sorun heralde. Ya da işletim sisteminde ..

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartının ayarlarında nasıl sorun olsun ki ? Gerekli güncel sürücüyü kurduktan sonra. Sen şöyle birşey dene istersen;

Öncelikle Bios'unu Fabrika ayarlarına al (Load Default Settings ) daha sonra temiz bir Windows 7 kurulumu yap ardından, Windows 7 görünümünü özelleştirdikten sonra hiç bir program kurma ! Yongaseti,ses,ekran sürücüleri ve directx güncellemesi yap sadece ve tekrar birdaha dene oyunu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı