Xperia z2 ölü piksel

mymert

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,
Sipariş verdiğim z2 bugün geldi. Büyük bir hevesle açtım öncelikle internette dolaşan kasa çıklığı,lens kayması, ölü piksel sorunlarına baktım. Sorunsuz. Ama sonra sarj olurken siyah ekran geliyor ya hani o zaman ekranın üstünde 2 tane minik ölü piksel olduğunu farkettim tesadüfen ama toz gibi küçücük (Heralde 1080p olduğundan kaynaklanıyordur). Marketten ölü piksel programını indirdim baktım diğer renklerde sorunsuz (mor, kırmızı,mavi, yeşil, beyaz vs) ama 1. si siyah renkte gözüküyor 2. side hem siyah hemde mavi renkte gözüküyor(ama siyahta daha sönük) dikkatli bakınca. @Ali Güngör @Recep Baltaş
  1. Acaba tam olarak ölü piksel midir bu ?
  2. Çözümü var mıdır? İleride bana sorun yaratır mı?
  3. Değiştirmeli miyim? (ama yeni gelende diğer sorunlar olabilir korkusu var)
Acil yardım edin gerekirse pazartesi değişimini isteyeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Servise gitmeden yenisini versinler. 1 günlük cihaz servise mi gider?
Gider ve gerekli incelemeler sonucunda değişime gerek duyulup duyulmadığı anlaşılır. Sonra değişim olur. Mesajımda da cihazı servis onarsın diye bir bölüm yok zaten. Mesajları iyice okuduktan sonra cevaplarınızı yazınız.

Telefonun fotoğrafını atabilir misin ? Tabi belli oluyorsa.
2 tane ama 2. si gözükmüyor çok yakın çekim yaptığımdan. Hemen çaprazında 2. si de.

DSCF1050...jpg
DSCF1052.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Gider ve gerekli incelemeler sonucunda değişime gerek duyulup duyulmadığı anlaşılır. Sonra değişim olur. Mesajımda da cihazı servis onarsın diye bir bölüm yok zaten. Mesajları iyice okuduktan sonra cevaplarınızı yazınız.
Servise gitmeden mağazadan da değişebilir. Benim bu tarz şahit olduğu durumlarda servise gitmeden değişti. Ben sizin servis onarsın dediğinizi söylemedim zaten. Mesajı sadece okumakla da bırakmamalıyız bence.

İnternetten satın aldıysanız cayma hakkınız bulunuyor. Yani para iadesi hakkı. Siz bana hangi site olduğunu yazın size yardımcı olayım.

Servise gitmeden yenisini versinler. 1 günlük cihaz servise mi gider?
Değişim işlemi zaten serviste gerçekleşir, mağazaya götürüp eskisini verip yenisini alma işlemi bu durum için geçerli değil.
Çünkü o telefonun hatalı olup olmadığına karar verecek kişi Vatan Computer elemanı değil, servisin kendi elemanıdır, onlar onaylarsa yenisi getirtilir.
Vatan Computer kendi stoğundan bir tane telefonu çıkarıp al bu senin diyemez.
Servise değişim talebi ile başvurursunuz, 1 hafta içerisinde size mesaj atarlar, gider servisten yenisini teslim alırsınız.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı