XPG SX8100 düşük yazma hızı

Makaleler
42
Bu SSD 27 Ekim tarihinde elime geçti. O zamanki okuma ve yazma değerleri böyleydi;

Screenshot_2.png

Şu iki konuya baktığımda birisinde Adata tarafından gelen diski bölerek test edin kısmını yaptım ve sonuç böyle çıktı;

Screenshot_1.jpg

Bu durumda üretim hatası mı var yoksa farklı bir şey mi yapmam gerekiyor?

Sanmam. Windows 10 1809 sürümü ve üstü ise sorun olcağını sanmam. 2018'de çıkmış bir sürüm olduğu için dostumun o kadar eski sürümde kullanacağını düşünmüyorum.
Hayır yani yeni sürümlerde optimizasyon sorunu olabilir belki eski sürümlerde stabil çalışıyordur. 2004 versiyonu gibi.

Hayır yani yeni sürümlerde optimizasyon sorunu olabilir belki eski sürümlerde stabil çalışıyordur. 2004 versiyonu gibi.

Olabilir o.

Geçen gün Hepsiburada'da 448 TL olduğunu görünce ben de atlamıştım. Tier List'teki yerine güvenmiştim ancak aldığımdan beri olumsuz konulara denk geliyorum. Sizinki, bu...

Yok zaten ortada bir halt var ama ne var belli değil.
@kino 1GİB yazanın yanındaki yeri 2 yapıp tekrar dener misiniz?
Bazen hata olabiliyor ilk yazma hızı düşük çıkıyor diyeceğim ama ATTO var.:)

Size kötü bir haberim var galiba...

Son düzenleme:
Olabilir o.

Yok zaten ortada bir halt var ama ne var belli değil.
@kino 1GİB yazanın yanındaki yeri 2 yapıp tekrar dener misiniz?
Bazen hata olabiliyor ilk yazma hızı düşük çıkıyor diyeceğim ama ATTO var.:)

Size kötü bir haberim var galiba...

5 GB yaptığımda da aynı maalesef test hızlı sürsün diye öyle yapmıştım. ATTO, CrystalDiskMark vb. tamamında bu sonuçlar çıkıyor yalnızca tek bir program 1000Mb/s göstermişti.

Geçen gün Hepsiburada'da 448 TL olduğunu görünce ben de atlamıştım. Tier List'teki yerine güvenmiştim ancak aldığımdan beri olumsuz konulara denk geliyorum. Sizinki, bu...

Senin testlerde durum nasıl?

5 GB yaptığımda da aynı maalesef test hızlı sürsün diye öyle yapmıştım. ATTO, CrystalDiskMark vb. tamamında bu sonuçlar çıkıyor yalnızca tek bir program 1000Mb/s göstermişti.

Senin testlerde durum nasıl?

5GİB yapın demedimki. GİB yazan yerin yanındaki yeri 1'den 2'ye çekin dedim. Galiba kontrolcü değişmiş(net bilgi bulamıyorum). @kino seninkinde ısınma sorunu var mı? Yükte 70 derecelere kadar çıkmış bazılarında.

5GİB yapın demedimki. GİB yazan yerin yanındaki yeri 1'den 2'ye çekin dedim. Galiba kontrolcü değişmiş(net bilgi bulamıyorum). @kino seninkinde ısınma sorunu var mı? Yükte 70 derecelere kadar çıkmış bazılarında.

Kesinlikle ısınma sorunu yok takip ediyorum ve gördüğün gibi okuma hızına hiç etki etmiyor neden yalnızca yazma kısmı 4-5 kat düşsün.

Kesinlikle ısınma sorunu yok takip ediyorum ve gördüğün gibi okuma hızına hiç etki etmiyor neden yalnızca yazma kısmı 4-5 kat düşsün.

Bilgisayar ne kadar süredir açık? Ve sürekli NVMe'yi kullandımı ağır yük veya orta yük olarak?

Bilgisayar ne kadar süredir açık? Ve sürekli NVMe'yi kullandımı ağır yük veya orta yük olarak?

2-3 gündür durumun fakrındayım şu anda rahat 10 saatten fazla açık olsa da günün ilk saati yaptığım testler de oldu. Bu arada SN750 de kullanıyorum sistemde ve onda herhangi bir sorun bulunmuyor. @Kelebek_1034 değerleri de gördüğün gibi. Ürünün kendisi arızalı desem 3-4 kişide de aynı şey olmaz sanırım direkt Adata SSD'lerden kaynaklı sanırım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2-3 gündür durumun fakrındayım şu anda rahat 10 saatten fazla açık olsa da günün ilk saati yaptığım testler de oldu. Bu arada SN750 de kullanıyorum sistemde ve onda herhangi bir sorun bulunmuyor. @Kelebek_1034 değerleri de gördüğün gibi. Ürünün kendisi arızalı desem 3-4 kişide de aynı şey olmaz sanırım direkt Adata SSD'lerden kaynaklı sanırım.

Hepimizin başına yakın dönemlerde gelmesi son seri üretimlerde bir sorun olduğunu düşündürüyor. Ben almadan önce araştırdım. Sorun sayısı kabul edilebilir düzeydeydi, her elektronik cihazın başına gelebilecek türdendi. A2000 yerine bunu seçmiştim. Hem fiyat hem de listedeki sırası sebebiyle daha cazipti. Sırf yedek depolama ve arada oyun oynamak niyetiyle aldım ancak şu haliyle kullanmak yerine iade sürem dolmadan geri yollarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı