XPG SX8100 düşük yazma hızı

Makaleler
42
Bu SSD 27 Ekim tarihinde elime geçti. O zamanki okuma ve yazma değerleri böyleydi;

Screenshot_2.png

Şu iki konuya baktığımda birisinde Adata tarafından gelen diski bölerek test edin kısmını yaptım ve sonuç böyle çıktı;

Screenshot_1.jpg

Bu durumda üretim hatası mı var yoksa farklı bir şey mi yapmam gerekiyor?

Bu SSD 27 Ekim tarihinde elime geçti. O zamanki okuma ve yazma değerleri böyleydi;

Eki Görüntüle 1214981

Şu iki konuya baktığımda birisinde Adata tarafından gelen diski bölerek test edin kısmını yaptım ve sonuç böyle çıktı;

Eki Görüntüle 1214980

Şu SSD'nin bir tane özelliğini beğenmiyorum çoğunlukla ömür sağlığının kısa olmaları.

Son düzenleyen: Moderatör:
Artı -1 Eksi

Eki Görüntüle 1214981

Eki Görüntüle 1214980

Diski böldüğünüz için hız düşüyor. Yani normal birçok NVMe SSD denedim birçoğunda aynı, disk bölündüğünde hızlar düşer özellikle yazma hızı.

Diski böldüğünüz için hız düşüyor. Yani normal birçok NVMe SSD denedim birçoğunda aynı, disk bölündüğünde hızlar düşer özellikle yazma hızı.

Bölmediğimde de düşük yalnız. O değerleri aynı kalıyor, bilerek bölerek denedim o kısım boş olsun diye. Okuma hızı neredeyse değişmezken yazma hızı kat kat iniyor.

ATTO ile test yapınca sonuç ne oluyor hocam?

Diski tekrar birleştirdim bu da sonuçlar,

Screenshot_2.jpg

Bölmediğimde de düşük yalnız. O değerleri aynı kalıyor, bilerek bölerek denedim o kısım boş olsun diye. Okuma hızı neredeyse değişmezken yazma hızı kat kat iniyor.

Diski tekrar birleştirdim bu da sonuçlar,

Eki Görüntüle 1214993

Bu program var mı sizde?

Windows sürümleriyle alakalı olabilir mi acaba?

@BerkayZ87

Sanmam. Windows 10 1809 sürümü ve üstü ise sorun olcağını sanmam. 2018'de çıkmış bir sürüm olduğu için dostumun o kadar eski sürümde kullanacağını düşünmüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı