XPG SX8100 düşük yazma hızı

Makaleler
42
Bu SSD 27 Ekim tarihinde elime geçti. O zamanki okuma ve yazma değerleri böyleydi;

Screenshot_2.png

Şu iki konuya baktığımda birisinde Adata tarafından gelen diski bölerek test edin kısmını yaptım ve sonuç böyle çıktı;

Screenshot_1.jpg

Bu durumda üretim hatası mı var yoksa farklı bir şey mi yapmam gerekiyor?

Hepimizin başına yakın dönemlerde gelmesi son seri üretimlerde bir sorun olduğunu düşündürüyor. Ben almadan önce araştırdım. Sorun sayısı kabul edilebilir düzeydeydi, her elektronik cihazın başına gelebilecek türdendi. A2000 yerine bunu seçmiştim. Hem fiyat hem de listedeki sırası sebebiyle daha cazipti. Sırf yedek depolama ve arada oyun oynamak niyetiyle aldım ancak şu haliyle kullanmak yerine iade sürem dolmadan geri yollarım.

Kağıt üzerinde kaliteli bayağı ama şu olayı çözemedim. Depolama olarak oyun oynuyorum şu hızlar bir sorun teşkil etmiyor da sebebini bulsak iyi olurdu. Win11 veya doluluk kaynaklı desem SN750 de var burada 1,5 senede milim oynamadı hızları. 500MB/s yazacak kadar ne derdi vardı SATA SSD gibi.

Hocam attığınız haber SX8200 için, zaten onu değiştirip durdu Adata. Ancak 8100'de bu olay yok.
Son alanların hepsinde gerçekten bir sıkıntı var, ben de anlayamadım. B-Stock ürünleri mi saldılar bize acaba? (Ben geçen yaz aldım, sorunu yaşamıyorum.)
Onu sanıyorum ki ürünlerle oynama yaptıklarını göstermek için paylaştı. Enteresan bir politika cidden. Belki bunlara da el atmışlardır ve yavaş yavaş ortaya çıkacaktır.

Onu sanıyorum ki ürünlerle oynama yaptıklarını göstermek için paylaştı. Enteresan bir politika cidden. Belki bunlara da el atmışlardır ve yavaş yavaş ortaya çıkacaktır.
Yok hocam, @BerkayZ87 ile karşılaştırdık donanımsal olarak birebir aynı SSD'lerimiz.

Yok hocam, @BerkayZ87 ile karşılaştırdık donanımsal olarak birebir aynı SSD'lerimiz.
Öyleyse şu son dönemde teşhir ürünleri elden çıkartıyor olmaları daha muhtemel. Sadece Sosyal'de bile aynı dönemde bu kadar kişinin başına geliyor. Topluluğa göre büyük bir orandan bahsediyoruz.

21H1 ve sonrasında problem var bana kalırsa. Çünkü Windows 10 1903 sürümdeyken 3500 okuma 2600 yazma alabiliyorken Windows 10 21H1'e geçtiğimden beri 3500 okuma 800 yazma alıyorum. Bende de SX8100 512GB var.

21H1 ve sonrasında problem var bana kalırsa. Çünkü Windows 10 1903 sürümdeyken 3500 okuma 2600 yazma alabiliyorken Windows 10 21H1'e geçtiğimden beri 3500 okuma 800 yazma alıyorum. Bende de SX8100 512GB var.

İlk günlerde Win11'de de sorun yoktu, ben suçu Adata'ya atıyorum şimdilik niye direkt bunu etkilesin pek mantıklı gelmiyor. O kadar NVMe var piyasada ve 2019-2020'den konular da gördüm Adata SX8200 ile ilgili.

Hocam şakasız bende sadece arkada pubgm çalışırken yazmada 400 yazıyor bune?
21H1 ve sonrasında problem var bana kalırsa. Çünkü Windows 10 1903 sürümdeyken 3500 okuma 2600 yazma alabiliyorken Windows 10 21H1'e geçtiğimden beri 3500 okuma 800 yazma alıyorum. Bende de SX8100 512 GB var.

Hocam bende de öyleydi Windows 11'e geçtim ondan mı acaba?

Dosya Ekleri

• Screenshot_17.png
    Screenshot_17.png
    24,2 KB · Görüntüleme: 33

Geri
Yukarı