Xrover bergaman oyuncu koltuğu incelemesi

Merhaba arkadaşlar, bugün incelemeye bakarak aldığım koltuğu inceleyeceğim ilk inceleme yazım hatalarım veya eksiklerim olursa kusura bakmayın.

İlk olarak şu şikayetimden bahsedeyim ilki kargo: Koltuk Avrupa yakasında ben Anadolu yakasındayım 4 günde anca geldi. Diğer şikayetim istediğim koltuk değil de başka geldi.(Ben kırmızı istiyordum siyah geldi istediğim model geldi ama sorun yok :D )

Şu an indirimdeymiş 900TL'ye aldım ben. Satın almak için:
Koltuğun Kutusu

Dışına sadece karton sarılmış şekildeydi ben okuldayken gelmiş babam vs. bakmışlar yani pek iyi bir paketlemesi yoktu zaten kutunun bazı yerleri yırtılmıştı. Koltuk kutudan birleşik çıkıyor siz sadece amortisör ve ayağı takıyorsunuz.

Koltuğun Görünüşü

IMG-20211024-WA0007.jpg

IMG-20211024-WA0008.jpg

Koltuğun görünüşü bu şekilde. Gayet kaliteli.

KOLTUĞUN EĞİM VE YATIŞ hareketİ

1635075896310.png

Şu kol ile 180 dereceye kadar kademeli olarak yatabiliyor.

180 DERECE HALİ

1635075905955.png

90 DERECE HALİ

1635075916520.png

Ben bu şekilde kullanmıyorum biraz yatırarak kullanıyorum.

KOLTUĞU EĞİMİ

1635075925744.png

Şu kol ile oturduğunuz yere eğim verebiliyor ve kitleyebiliyorsunuz. Yan tarafa eğimli halini ekledim.

KOLÇAKLAR
Kolçakları plastik. Ancak kollarımı koyduğumuz yer yumuşak kolumu üstüne koyduğumda kolumu rahat ettiriyor.

Kolçağın Tipi

1635075945653.png

Kolçak dönebiliyor. Sağa ve sola. Döndürmesi ufak bir güç istiyor yani dokunduğunuzda direk dönmüyor.

1635075958461.png

Yukarı ve aşağı hareket edebiliyor. İşaretlediğime basılı tutunca aşağı yukarı hareket ediyor biraz sert yanlışlıkla basıp da hareket ettireceğiniz bir şey değil.

1635075969685.png

Koltuğun Yastıkları

1635075976658.png

Ben bel yastığını kullanmıyorum yaslanınca belimi acıtıyor. Yastıklar ne çok yumuşak ne çok sert. Yaslandığınızda mayışıp uyunacak bir yastık değil. Yaslandığınızda boynunuzdaki ağrıyı giderecek gibi bir yastık. İçinde dolduracak sünger var sadece.

RAHATLIK ve DENEYİMİM
Koltuğun içinde İÇ POLERETAN(DÖKME) İÇ SÜNGERİYLE olduğu yazıyor.
Ben sabah 10 11 de oturup gece 12'ye doğru bilgisayar başından kalkarım rahatlık olarak rahat koltuk oturduğunuz da koltuğa gömülmüyorsunuz. Ancak sıcak havalarda terletebilir (İstanbul da oturuyorum) dün akşam soğuk olmasına rağmen sweat vardı üstümde o halde bile terledim. Benim boyum 1.60 koltukta neredeyse kayboluyorum diyebilirim. Dik kullanmıyorum 1-2 tık geriye yaslıyorum dik otursamda oturmasamda yukarıda 5 parmaklık bir boşluk kalıyor.

Koltuğun Ayağı

1635075984593.png

Kargo Süreci
Yukarıda da bahsettiğim gibi 4 günde geldi size tavsiyem hafta sonu sipariş vermeyin.

Alınır Alınmaz?
Yani birkaç sorun yaşasamda bence alınabilir koltukta bir yanık olmuş (pek belli olmuyor) arayıp söyledim bilginiz olsun diye bir sorun olursa haberiniz olsun dedim bir sıkıntı olmayacağını söylediler onun dışında sorun yok güzel koltuk şu an 900TL artar mı onu bilemem.(Resimi aşağıya bırakayım)

1635075992642.png

İncelemem buraya kadardı okuduğunuz için teşekkür ederim.

@Silinen üye hocamın konusundan alıntılayarak hazırladım onun konusu koltuk aynı koltuk bu arada sadece model farklı pek bir değişikliği yok :D
@boifromasgard @WT Thyke

Dosya Ekleri

• IMG-20211024-WA0008.jpg
    IMG-20211024-WA0008.jpg
    55,4 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleme:
Şimdi benim merak ettiğim, sırt kısmı yukarı doğru hareket ediyor mu? Çünkü benim boyum 1.88, koltuğa oturunca ne kadar oluyor tam bilmiyorum ama tahmini bir ölçü verebilir misiniz; boyunuzu şu kadar geçer gibi? Sanırım maksimum 1.80 biri oturabilir o koltuğa. Sizin tavsiyeniz nedir?

Şimdi benim merak ettiğim, sırt kısmı yukarı doğru hareket ediyor mu? Çünkü benim boyum 1.88, koltuğa oturunca ne kadar oluyor tam bilmiyorum ama tahmini bir ölçü verebilir misiniz; boyunuzu şu kadar geçer gibi? Sanırım maksimum 1.80 biri oturabilir o koltuğa. Sizin tavsiyeniz nedir?
Yani dediğiniz gibi olabilir çünkü link bıraktığım konudaki kişi 1.73 mü neydi onda bile 10 13 cm boşluk var galiba diyor.Tabi o eğim varken.5 parmaklık bi boşluk kalır gibi diyeyim.

Yani dediğiniz gibi olabilir çünkü link bıraktığım konudaki kişi 1.73 mü neydi onda bile 10 13 cm boşluk var galiba diyor. Tabi o eğim varken. 5 parmaklık bir boşluk kalır gibi diyeyim.

Koltuğu dik olarak kullanırım büyük ihtimalle ancak yukarı doğru hareket edebilme olanağı var mı? Onu merak ediyorum sırt kısmından geriye doğru hareket ediyor ama yukarı doğru hareket etmiyor sanırım.

Geri
Yukarı