Xubuntu vs EndeavourOS

Hangisi daha iyi?

• EndeavourOS

• Xubuntu

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
EndeavourOS'un bir zorluğu yok. Sorunun cevabı belli.
Harika bir dağıtım gerçekten. Biz şimdi Arch geçiyoruz tekrardan hocam ama EndeavourOS cidden harika ev sahipliği yaptı bize. Kesinlikle öneririm herkese.

Bu arada EOS fazla FPS veriyor muhabbetinin sebebinin GNOME kullanımıyla alakalı olduğunu bulduk. Debloat GNOME yaparak şu an Archın kurup deneyeceğiz hocam.

@LittleWarlocc 500 Mb RAM civarı kullandığını söylüyor açılışta, inanamadım vallahi. Birazdan deneyeceğim ama gerçekten harika Bloat edilmiş idi. Debloat GNOME sade XFCE'nin gerisine düşmeyi başardı RAM kullanımında gibi görünüyor.

Xubuntu ubuntu tabanlı ve apt paket yöneticisi kullanıyor. Pacman'ın her durumda daha iyi olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca bloatlanmış bir distro olduğu da kesin. Spesifik olarak insanların kullanmayacağı şeylerle birlikte geliyor.

Arch dagitimlar tutarsizdir.
EndeavourOS Xfce'in kaynak kullanimlari gereksiz yuksektir.

Xubuntu cok tutarli, kararli ve performansli bir dagitimdir.
Bosta 450 MB RAM kullanir.
Alakasız yorum yapmayınız. Xubuntu'da yüzlerce bloatware var.

EndeavourOS XFCE ve Xubuntu XFCE aynı masaüstü ortamlarını kullanır, EndeavourOS Arch tabanını kullanır, yaklaşık 10 uygulama ile birlikte gelmektedir. Xubuntu, her kullanıcının kullanmayacağı uygulamalar ile birlikte gelir. İkisinin RAM kullanımı birbirine yakındır, açık ara farkla sırf yuvarlanan sistem olduğu için EndeavourOS bin basar.

Geri
Yukarı